Звукоизолация на купето

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Звукоизолация на купето

#1 Непрочетено мнение от gigabate » 12 май 2013 19:30

Преди време положих звукоизолация на пода на багажника и багажната врата.Сега сложих също и под лявата и дясна кора в багажника над самите бомбета,както и под корите от лявата и дясна страна на задната седалка. Същото направих и на четирите врати. Остава само пода но нямах нерви и ще изчакам някоя друга седмица да ми дойде музата.
За директно лепене на ламарината ползвах битумна лента с алуминиево покритие,а под самите кори с пистолет за горещ силикон залепих микропореста гума(не поема влага) 0.5мм.На всяка врата отива 1 ролка 10м с ширина 10см и почти цяла 10м с ширина 5см. Като не съм оставил специално за вратите никъде оголен метал.Всяка врата става с близо 2.5-3кг по тежка и сега като се затваря го няма дрънчащия звук който беше преди това.Затваря се тежко като на по-луксозен автомобил,а като се почуква по външната ламарина няма дрънчене а глух туп звук.Сравнено с Мерцедес C220 2003 г на един приятел звука е по глух и от на неговите врати.Специално за предните врати зад колонките сам положил 2-3 слоя битум.Изчезна и всякаква вибрация от усилена музика както и дрънченето при каране по кърпежи и разни други смотани настилки.
Липсват само снимки от облепянето на багажната врата,щото много бързо я натъкмих и забравих да я щракна. :D


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Микропореста гума съм поставил под всички кори но качвам снимка само на едната кора.
;)
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Звукоизолация на купето

#2 Непрочетено мнение от stinbg » 12 май 2013 19:36

Много работа е това,както и пари предполагам, но похвално за ентусиазма. Сигурен съм че има ефект,но беше интересно и да направиш някакви замервания на шума - дори и с телефон, примерно при движение с 60/100/140 км/ч за да се види каква е разликата наистина.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#3 Непрочетено мнение от gigabate » 12 май 2013 19:45

Не съм мерил шум,но както съм написал по горе при каране по гадна настилка нищо не дрънчи за разлика от преди процедурата! :D
Цената на битумната лента е:
10м на 10см - 20 лв.
10м на 5см - 10 лв.
Микропорестата гума е на цена 7 лева 1 линеен метър,като има и такава която е с алуминиев слой от едната страна на цена 10 лева линейния метър.

В този форум има 30 страници по темата само да му се чете на човек.
http://www.tuning.bg/forums/index.php?/ ... %B8%D1%8F/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#4 Непрочетено мнение от human1970 » 12 май 2013 21:30

Браво на колегата - адаш!
Точно това е от което има нужда този автомобил. Проблема е, че аз нямам познанията и сръчността да го измайсторя.
Много би ми се искало колегата да помисли и да обяви в темата някаква цена за цялата процедура с включени материали. Ако се навие - веднага тръгвам за Казанлък (като разбира се ще помагам с каквото мога за да стане по-бързо). Може и на лични - очаквам оферта, пък и ще се радвам да се запозная най-накрая лично със съфорумец.

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#5 Непрочетено мнение от gigabate » 12 май 2013 22:57

към "human1970"

Процедурата изисква доста свободно време ,което аз напоследък нямам(свърши отпуската).Не се изискват някакви по специални умения така че не му мисли а се захващай! :D Като се видя пак със свободно време ще направя и пода на колата,но не бих се хванал да правя и други коли. Все пак ако не се решиш да действаш сам има и професионални студия за звукоизолация на автомобили,кофтито е че те работят с по-скъпи материали и все пак за труд взимат пари.Разгледай и линка към tuning.bg форума доста подробно е описано всичко,все пак не малко хора са минали по този път. :handshake:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#6 Непрочетено мнение от human1970 » 12 май 2013 23:15

То аз 2 дена загубих по около час да се мъча да извадя скобичката дето държи ръчката за сваляне на прозореца на задна дясна врата и когато успях тя взе, че хвръкна някъде. После 3 дни карах без дръжка. Накрая купих подобна скобичка за дръжка на Лада, която взе, че пасна и монтажа стана за минута.
Ще потърся и подготвя материалите и когато се наложи за нещо да свалям корите или да човъркам нещо по багажника - тогава ще облепям - доколкото успея да се справя. Определено Ланос-а си има нужда от звукоизолация, макар, че напоследък успях да премахна почти всички шумове и сега съм доста доволен, но винаги може повече.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Звукоизолация на купето

#7 Непрочетено мнение от ogi » 12 май 2013 23:23

Много уважавам такъв тип "смислен" тунинг. Поздравления и от мен! Сигурен съм в резултата, защото имам познати, които са правили процедурата.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#8 Непрочетено мнение от gigabate » 12 май 2013 23:24

Ще се справиш!...а за въпросната скобичка просто си купи много малка и тъничка отвертка обикновена и я изкриви да стане на " Г ".Много лесно се издърпват с нея скобичките и се вадят дръжките. :D
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#9 Непрочетено мнение от gigabate » 12 май 2013 23:27

ogi написа:
"Много уважавам такъв тип "смислен" тунинг. Поздравления и от мен! Сигурен съм в резултата, защото имам познати, които са правили процедурата."

Благодаря! :handshake: Автомобила може да е евтин но се стремя да го направя по красив и удобен според моя вкус.
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Honda Civic
Минаващ
Минаващ
Мнения: 41
Регистриран: 12 апр 2012 15:29
Skype: lada_gt_sport1
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Варна

Re: Звукоизолация на купето

#10 Непрочетено мнение от Honda Civic » 17 окт 2013 23:37

Чак сега забелязвам темата. Малко са хората които се хващат да изолират цялата кола. Особено ако говорим за нашите коли. И аз преди 2 седмици се хванах да изолирам изолирах си 4-те врати, вратата на багажника и останалата изолация лепих по пода на багажника като след зимата мисля да продължавам но за сега са ми такива възможностите. При мен сякаш не успях да постигна тоя ефект може би защото съм ползвал предимно изоалционна лента ... това с микропорестатагума по корите не съм го сложил, но съм мислил дали да слагам... само да питам това к-флекс ли е ? и колко мм е да знам и аз колко да купя.. между другото съм чувал че с изолационна лента и к-флекс около 8-10 мм на пода ще има сериозна разлика, така че всичко зависи от това колко си луд и колко свободно време имаш :) забелязах че като ми поотихна колата започнах все повече да чувам скърцащи пластмаси от багажника това само от движение .. и понеже имам и бас каса в багажника тя спомага за още по-неприятни звуци. Някой има ли идея с какво може да ги убием тези скърцания... на другите коли от съшия клас виждам че пластмасите са направени с плат и го няма дразнещия шум и обмислям варианта да си разглобя багажника да облека всички пластмаси с плат ...

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#11 Непрочетено мнение от gigabate » 18 окт 2013 20:28

Honda Civic написа:Чак сега забелязвам темата. Малко са хората които се хващат да изолират цялата кола. Особено ако говорим за нашите коли. И аз преди 2 седмици се хванах да изолирам изолирах си 4-те врати, вратата на багажника и останалата изолация лепих по пода на багажника като след зимата мисля да продължавам но за сега са ми такива възможностите. При мен сякаш не успях да постигна тоя ефект може би защото съм ползвал предимно изоалционна лента ... това с микропорестатагума по корите не съм го сложил, но съм мислил дали да слагам... само да питам това к-флекс ли е ? и колко мм е да знам и аз колко да купя.. между другото съм чувал че с изолационна лента и к-флекс около 8-10 мм на пода ще има сериозна разлика, така че всичко зависи от това колко си луд и колко свободно време имаш :) забелязах че като ми поотихна колата започнах все повече да чувам скърцащи пластмаси от багажника това само от движение .. и понеже имам и бас каса в багажника тя спомага за още по-неприятни звуци. Някой има ли идея с какво може да ги убием тези скърцания... на другите коли от съшия клас виждам че пластмасите са направени с плат и го няма дразнещия шум и обмислям варианта да си разглобя багажника да облека всички пластмаси с плат ...

Материяла е"Алубанд" закупен от Практикер.Захваща се супер здраво и няма разлепяне! :hai: Дано на пролет ми остане време да шумоизолирам пода на колата и предните подкалници(то задни няма :lol: ). Подкалниците видях че ги изолирват с някакъв тип гума която нагряват с пистолет за горещ въздух и залепва за пластмасата от горна страна. Мисля че там ще има голям ефект защото сега усещам шум само от гумите. А задните подкалници се изолират със спрей боди с гумени частици 2-3 ръце. Живот и здраве, както и свободно време ще довърша и тези детайли.
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Honda Civic
Минаващ
Минаващ
Мнения: 41
Регистриран: 12 апр 2012 15:29
Skype: lada_gt_sport1
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Варна

Re: Звукоизолация на купето

#12 Непрочетено мнение от Honda Civic » 19 окт 2013 16:09

аз питах за другия материал който е на кората на вратата алубанд-а го знам

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Звукоизолация на купето

#13 Непрочетено мнение от gigabate » 19 окт 2013 19:33

Honda Civic написа:аз питах за другия материал който е на кората на вратата алубанд-а го знам
Матриала е : Микропореста гума ;) Закупена от магазин ''Нюанс''. Най вероятно и другаде се намира.
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”