Пръскалки тип "мъгла".

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Пръскалки тип "мъгла".

#1 Непрочетено мнение от pamporov » 07 апр 2013 22:42

Малко не по темата, ама не се сещам къде да питам. Та, търся магазин за рез.части за Волво. Искам да си сменя пръскалките на предното стъкло. На Волво-то правят "мъгла".
Съобщение от модератор:
Разделих темата от "Магазини, морги, вносители". Предполагам доста хора се интересуват от този въпрос.
ogi

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Магазини и автоморги за корейски автомобили в Пловдив

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 07 апр 2013 22:50

Волво ги продава Мотопфое.
Ама там режат от кръста.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#3 Непрочетено мнение от ogi » 07 апр 2013 22:58

Не само Волво слагат такива пръскалки, виждал съм на доста други коли. Първо бях много въодушевен от идеята, като видях такива, но после покарах няколко хиляди километра на тойоти с фабрични такива и мнението ми се промени, намерих 2 основни недостатъка:
- при висока скорост (магистрално каране), поради разпрашаването на капките, те губят своята тежест и целият облак се набива в основата на чистачките, вместо да си бие на силни струи в центъра на стъклото и чистачките да го мажат равномерно.
- при по-ниски скорости пък се получава момент, в който буквално нищо не виждаш пред себе си, пулверизираната струя покрива с мъгла предното стъкло и 1 ценна секунда не виждаш нищо!

Така с личен опит се убедих, че не искам такова нещо и не е функционално.

Не е случайно, че доста автомобили от висок клас, с безброй екстри не слагат такива. По-скоро бих си търсил с подгрев (аз имам такива), като запалиш през зимата да се показват самички през снега на капака :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 апр 2013 23:42

Маздата и Нисана са с такива пръскалки....
Единствения проблем, който съм установил е, че са по-капризни към зимната течност...
При неподходяща течност започват да църцорят под 0С...
А неподходящи са скъпите течности (Сонакс и т.н.)...
Досега не съм имал проблем с евтина течност, и затова зимата купувам течност от незнайни бензиностанцийки и вече нямам проблем.
Пръскал съм на магистралата. Вярно, че бият малко по-долу, но съвсем не в основата на чистачките, а по-концентрирана струя (вече не е прах по цялото стъкло) маалко под средата на стъклото..
Но като цяло съм по-доволен отколкото със струите...
При мен струйниците са под капака, така, че не съм имал проблем със снега или замръзване...
Но ми се струва доста неблагодарна работа да пригаждаш струйници, защото точно тези не се регулират нито по височина, нито по направление...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#5 Непрочетено мнение от pamporov » 08 апр 2013 09:58

По въпроса с пригаждането няма проблеми. Ставали 1 към 1, така пишат "братята" тук. Но за секундата без видимост съм напълно съгласен, така че май ще се откажа от идеята.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 апр 2013 12:12

Специално за това не бих се замислял - в никакъв случай не оставаш секунда без видимост...
Вярно, че ти 'зацапва' леко първоначално стъклото, но продължава да се вижда през него свободно...
И в същия момент няма нужда чистачката да размазва водата първите няколко маха - водата е по цялото стъкло...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#7 Непрочетено мнение от pamporov » 08 апр 2013 12:48

Ако ги намеря на ниска цена, ще пробвам. Ако някой знае или е чул къде има, за предпочитане в Пловдив или в някой онлайн магазин - да сподели. Аз не можах да открия досега.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#8 Непрочетено мнение от ogi » 08 апр 2013 13:44

Ще ме накарате да сляза да покарам Тойота и да снимам клипче, сега...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#9 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 09 апр 2013 17:51

Колегите от Опел форума (тези с Астра Г) масово слагат от Инсигня. Като цена бяха под 30 лв за чифт. Но от тях знам, че не пасват на всяка кола.
Колегите с Астра Ф пък слагат от Фиат Браво. Комплекта е 9,8 лв. Не правят мъгла но пръскат значително повече от оригиналните ми.
Почти бях се навил да сложа докато не се намеси баща ми. С една игла насочи доста добре и тези на Такумата и моите. От тогава не съм усетил нужда от други пръскалки. Пробвал съм и двете при 90 км и си пръскат идеално - точно и с достатъчно количество течност.
Изображение

otscho
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 07 дек 2014 00:04
Skype: oleglz1gos
МПС: Daewoo Tacuma 1.8 I LPG
От: София
Име: Олег

Re: Пръскалки тип "мъгла".

#10 Непрочетено мнение от otscho » 19 мар 2019 22:22

Много ми харесва как работят мъгливите пръскалки на служебното Кади но съм го карал само из града, а и то винаги е с подбрани консумативи от висок клас.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”