Как да премахна пръски от блажна боя?

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
drughi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 25 авг 2008 15:19
МПС: chevrolet aveo

Как да премахна пръски от блажна боя?

#1 Непрочетено мнение от drughi » 23 апр 2012 14:50

Здравейте, тази сутрин тръгнах за работа и какво да видя, някой доброжелателен съсед или баш майстор старателно, без да пропуска е обходил полувината коли на паркинга и с бяла блажна боя е напръскал колите.В булинс казаха, че ще излезне само с полиране, защото на автомивка не стана с препаратите, а понеже съм разсрочил каското и ми остават тепърва три вноски, предпочетох да заведа щетата да я полирам, да си взема фактура и застрахователите да ми я платят.Колата е сив металик, тъкмо ще я поосвежа, дали обаче ще излезнат пръските?Ако някой е имал опит или добро впечатление от автомивка, където полират добре без да драскат колата, нека сподели.
Благодаря ви!

п.с Предполагам, че е от блажна боя, защото, ако беше латекс( на водна основа) само с измиването щеше да излезне.

Съобщение от модератор:
Преместена от форум "Авео", моля потребителя да спазва т.2.1 от вътрешния правилник.
/ogi

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Как да премахна пръски от блажна боя?

#2 Непрочетено мнение от Proximus » 23 апр 2012 16:42

С кореселин не става ли ? Аз миналата година с него разкарах остатъците от предпазна лента която трябваше да пази ръбовете на вратите, но се бе вулканизирала. По никакъв начин не повреди лаковото покритие или боята.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Как да премахна пръски от блажна боя?

#3 Непрочетено мнение от todortv » 23 апр 2012 18:59

С разредител АМБ-личен опит.Действай докато още не е засъхнала добре.Сигурен ли си,че е блажна боя?
С кореселин е по-опасно.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

htsh
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 25 апр 2008 16:25
МПС: Шевролет Авео 1.4 16v
От: Шумен
Име: H.Hristov

Re: Как да премахна пръски от блажна боя?

#4 Непрочетено мнение от htsh » 23 апр 2012 20:18

Пробвай с HG sticker remover.Шишенце-около 250мл.Продава се из строителните магазини.Цена-9-10лева.На две нови перални (последни уж бройки в магазина) стикерите им (тия за енергиен клас, децибели и пр.) бяха не тип тиксо, а тип вестникарска хартия.Мъчих се с "Циф", "Саво" и прочие и само видях, че почвам да драскам бялата ламарина.Случайно си купих това-напоих едно парцалче и с едно движение всичко падна.Може с това да стане.

drughi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 25 авг 2008 15:19
МПС: chevrolet aveo

Re: Как да премахна пръски от блажна боя?

#5 Непрочетено мнение от drughi » 16 май 2012 13:24

Момчетата на автомивката с пара и малко повече търкане свършиха чудесна работа.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”