Полиране на фарове

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: Полиране на фарове

#151 Непрочетено мнение от pipo » 11 апр 2012 23:55

tosca написа:
pipo написа:който иска полиране влиза купува си ваучар сега тази услуга е доста намалена ...даже и аз се зачудих дали да не я пробвам ...
Къде влиза?
сайтове за групово пазаруване
сега без да ме бият властимащите : http://vsichkioferti.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
там има филтър примерно аввтомобили ...и има автомивки полиране имаше много оферти ,аз и на море разцъквам с оферти от там :wasntme: ;)

Потребителски аватар
Izrygan_tip
Минаващ
Минаващ
Мнения: 32
Регистриран: 05 мар 2009 22:50
Skype: Idiotina88
МПС: lanos
От: Sofia
Име: Bobi

Re: Полиране на фарове

#152 Непрочетено мнение от Izrygan_tip » 20 сеп 2012 04:55

BUHALA написа:
Izrygan_tip написа: Само казвай цената за Ланос ??? dd46

Малко със закъснение но ........ без значение дали аз ще ги свалям и качвам, или вие ще си ги сваляте и качвате цифрата е 80лв. за двата фара.
Такава е цената ми от преди 3 г. и днес е такава, и в скоро време промяна няма да има
Толкова вех за Деу Тико , толкова взех и за Ягуар dd46
0884 02 22 23
84лефчета дадох за нов фар.
Мерси за информацията обаче,ако има някои ти го пращам :beer:

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Полиране на фарове

#153 Непрочетено мнение от miroki » 20 сеп 2012 08:44

Моите това лято ми се видяха мръсни и ги изчистих с една гъбичка, докато се усетя ги минах със зеленото (твърдото) и се надраскаха малко.
Сега ще трябва да ги полирам пак.
Много мека тази пластмаса.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Полиране на фарове

#154 Непрочетено мнение от gigabate » 20 сеп 2012 10:30

Какви са тези цени за полиране? :x За справка без да правя реклами сравнете цени на нови фарове:
http://malkom.eu/%D0%9A%D1%83%D0%BF%D0% ... 0%AF%D0%92" onclick="window.open(this.href);return false;

http://store.emk-33.com/product/449418/ ... -1997.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:?::


Най евтино полиране:
-парцалче и полиране на ръка
другия вариант:
-Машинка за полиране от евтинджосите(аз от 2 г. съм си закупил и ползвам такава-30лв.цена) и се полират за по 5 мин. на фар ако не са в отчайващо състояние.

Преди процедурата с паста се минава с водна шкурка като се стигне до 2000 ! ;)
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#155 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 сеп 2012 11:16

Преди време дадох 25 лева за полиране на фар и бях доволен от резултата. Майстора си игра доста време, но за съжаление ефекта беше нетраен и след година-две пак трябваше да го полирам. Преди да вземе решение какво да прави, е редно човек да отчете и този момент.
Четох, че пластмасите на различните автомобили са с различна твърдост, това може би влияе върху това колко траен е ефекта.

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 15 яну 2012 18:54
МПС: Audi A4
От: София
Име: Exterior Car Detailing
Контакти:

Re: Полиране на фарове

#156 Непрочетено мнение от exteriorcardetailing » 30 сеп 2012 14:56

Разбира се че всеки фар е с различна твърдост на поликарбоната и с различно качество на материала, важно е също и лаковото фабрично покритие на фара, което го защитава от стареене именно то пожълтява и после започва да матира и да напуква , след като се премахне изцяло или само захабената част на този лак, тогава трайността е голяма, това с парцалче на ръка е временен ефект, до първото миене.Новозакупен фар не е с качеството на оригинала, защото е автърмаркет и няма нищо общо с оригинала като качество, така е с всяка една част продавана по магазините за авточасти в БГ.Ако се пастира автомобила поне веднъж в годината то се пастират с него и фаровете и стоповете и така ще се поддържат лъскави за дълго време(поне до следващото пастиране) и няма да се налага шлайфане на цялото покритие от лак наведнъж, а ще се отнема по малко всеки път при пастиране.Дори и да се изтрие целия лак, това не уврежда поликарбоната в смисъл неговата защита е сигурна той е материал с голяма издръжливост, лака е слаб върху него и разположението на фара, колкото по го пече слънцето толкова по гори и тъмнее.
Аз не препоръчвам повторно боядисване с лак, защото лака на фара няма нищо общо с лака дето е боядисана колата и начина на нанасяне (фабрично) е различен от повторното боядисване особено с някое евтино спрейче.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ganchoto
Редовен
Редовен
Мнения: 104
Регистриран: 20 дек 2009 22:08
МПС: DAEWOO TACUMA 1.6 16V 2001
От: София
Име: ганеца

Re: Полиране на фарове

#157 Непрочетено мнение от ganchoto » 13 ное 2012 21:34

Аз моите фарове днес си ги полирах сам и се получи твърде добре, никога не бих дал пари за подобно нещо, защото е елементарно...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#158 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2012 02:39

Като видях колко е траен ефекта след полирането и сметнах колко ще ми струва взех, че ги смених. Оказа се, че светенето след смяната сяма нищо общо със светенето след полирането и не съжалявам, че вложих парите във фарове, а не а полиране.
Всеки трябва да си прецени сам за себе си.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Полиране на фарове

#159 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 ное 2012 08:10

Izparitel, както винаги няма универсално решение, а всеки трябва да си прави сам сметката :y: ...
Аз като видях колко струва нов фар на един стар автомобил (3499лв?!?!), и ми се струва, че всеки ден да си полира фаровете човека, ще му излезе по евтино от нов фар :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Полиране на фарове

#160 Непрочетено мнение от gigabate » 14 ное 2012 15:56

А и нови фарове да са пак идва момента когато може да са лъскави и прозрачни ,но стават на леки язвички от песъчинки и т.н. и пак се опира до полирване! ;)
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране на фарове

#161 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2012 16:39

Започнах с помътнели ми фарове - видимост отпред почти никаква. След полирането имаше някакво подобрение, а след смяната на единия фар се оказа, че разликата в осветяването, което осигурява новия фар в сравнение с другия е огромна. Най-вероятно нещата не опират само до прозрачността на пластмасата, а зависят и от отразяващите свойства на покритието на рефлекторите, въпреки, че визуално не забелязах замърсяване или помътняване.
Когато допрях до ново полиране на стария фар реших, че предпочитам да дам малко повече пари и да сложа втори нов фар вместо да ходя да го полират. Заради лоша видимост в тъмното могат да станат големи поразии. Ако някой няма сериозни оплаквания от фаровете си може да се окаже, че полирането му върши работа.
Все-пак моите фарове в началото светеха много лошо и мога да кажа, че едва след подмяната и на двата фара вече що-годе светят.
Тук все-пак не говорим за фар с цена 3000+ лева, а за 100+ лева. Съвсем съзнателно не съм си взел автомобил дето фара му струва колкото две такива като моята Нубири.

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Полиране на фарове

#162 Непрочетено мнение от gigabate » 14 ное 2012 17:07

Явно при теб не е бил проблема само по външната чат на фаровете а и в рефлекторите!!
При мен и преди полиране си светеха добре,а след процедурата бих казал отлично. ;) :handshake:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Полиране на фарове

#163 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 ное 2012 17:49

Лееко встрани от темата, за което се извинявам, но мисля, че е интересен личен опит:
На маздата в началото карбоната направо не се виждаше - толкова бе прозрачен...
Дори и да се опиташ да забележиш къде преминава снопа на ксенона през капака на фара - не се виждаше...
След 4 години по нашите пътища, и стоене само на слънчеви места, в момента съвсем ясно се вижда как снопа преминава през поликарбонатния капак.
Което несъмнено оказва влияние като разсейва част от светлината.
Визуално пораженията са два типа
- леееко пожълтяване в горната част на фара (там, където е бил по-перпедикулярно на слънцето, и то на този фар, който обикновено стои от южната страна).
- помътняване и надрасквания от мръсотията на пътя. За това навярно влияе и по-агресивното ми каране, което довежда до по-често висене на по-малка дистанция до поредния изпреварван :lol: И от там - по-дълго стоене в мръсен и пълен с песъчинки, камъчета и т.н. , бързодвижещ се въздух.

Обмислям полиране най-вече заради визуалния вид и второ да не би да започне да заслепява насрещните... Иначе фарчетата си светят ОК, със съвсем леко забележимо 'замазване' на отрязъка - явно заради допълнителното разсейване на светлината.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

ganchoto
Редовен
Редовен
Мнения: 104
Регистриран: 20 дек 2009 22:08
МПС: DAEWOO TACUMA 1.6 16V 2001
От: София
Име: ганеца

Re: Полиране на фарове

#164 Непрочетено мнение от ganchoto » 14 ное 2012 18:06

Предишния собственик на колата калъфа му с калъф е карал явно доста време без капака отзад, където е крушката на единия фар и явно се вижда, че рефлектора е мръсен отвътре. Та някой отварял ли е фар, идеята ми дали като се сглоби пак ще е затворен херметически...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Полиране на фарове

#165 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 ное 2012 18:14

Ако се разглоби и сглоби както трябва - да... Херметичен дотолкова, че няма да пропуска от някъде освен вентилационните му отвори, които са предвидени за това...
Но имам някакви съмнения, че ще успееш самостоятелно да изчистиш рефлектора - много нежни са, и има голяма вероятност да го повредиш...
Навярно бих пробвал само със сух сгъстен въздух (да има влагоуловител компресора).
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”