Полиране на фарове

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
MPbCHuKA
Редовен
Редовен
Мнения: 246
Регистриран: 16 яну 2010 15:48
МПС: Daewoo Lanos 1.4 2000г. LPG
От: Пловдив

Re: Полиране на фарове

#166 Непрочетено мнение от MPbCHuKA » 14 ное 2012 20:32

Моите фарове два пъти съм ги отварял отвътре. Първият път само почиствах от прах и влага, а вторият за да ги полирам и отвътре. Последното се наложи след външно полиране и забелязване на помътняване и отвътре. И двата пъти съм ги затварял и лепил с черен силикон.

Относно яростните коментари относно смисъла от полиране на фарове или смяната им с нови смятам, че трябва да се замислите и за качеството на крушките. Не може да искате фар на 10 години да свети идеално с крушка на 5 години. Годините са примерни.

ganchoto
Редовен
Редовен
Мнения: 104
Регистриран: 20 дек 2009 22:08
МПС: DAEWOO TACUMA 1.6 16V 2001
От: София
Име: ганеца

Re: Полиране на фарове

#167 Непрочетено мнение от ganchoto » 14 ное 2012 21:13

MPbCHuKA написа:Моите фарове два пъти съм ги отварял отвътре. Първият път само почиствах от прах и влага, а вторият за да ги полирам и отвътре. Последното се наложи след външно полиране и забелязване на помътняване и отвътре. И двата пъти съм ги затварял и лепил с черен силикон.

Относно яростните коментари относно смисъла от полиране на фарове или смяната им с нови смятам, че трябва да се замислите и за качеството на крушките. Не може да искате фар на 10 години да свети идеално с крушка на 5 години. Годините са примерни.
А отвътре как успя да ги полираш, има ли мегдан за машината?

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Полиране на фарове

#168 Непрочетено мнение от miroki » 14 ное 2012 21:41

Някой от Варна, намира ли му се паста за полиране на фарове, че последният път като ги мих и не видях, че е със зеленото на гъбичката и се надраха.
Че трябва да вземам шкурки лесно, но 3 пасти подред малко множко ми идва.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полиране на фарове

#169 Непрочетено мнение от ogi » 14 ное 2012 22:45

Фаровете на аудито (демек челната пластмаса) са тръгнали да помътняват, имам пасти различни, с които съм "светнал" много фарове на различни марки коли, САМО на ТАЗИ кола пастите действат обратно - там където ги пробвах стана още по-мътно. Направо шах с пешката! Нямам обяснение как една и съща паста полира и избистря един фар на друга кола, а на моята помътнява още, като почна да търкам :ches: Точно по горния ръб, където има най-силен ефект от потъмняването и където търках и сега стана най-зле... Не искам и да проверявам за опция за купуване на нови фарове, за нубирата бях направил такова вложение за прожекторни фарове с лупи :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

ganchoto
Редовен
Редовен
Мнения: 104
Регистриран: 20 дек 2009 22:08
МПС: DAEWOO TACUMA 1.6 16V 2001
От: София
Име: ганеца

Re: Полиране на фарове

#170 Непрочетено мнение от ganchoto » 14 ное 2012 23:27

miroki написа:Някой от Варна, намира ли му се паста за полиране на фарове, че последният път като ги мих и не видях, че е със зеленото на гъбичката и се надраха.
Че трябва да вземам шкурки лесно, но 3 пасти подред малко множко ми идва.

Тук в София 50 грама паста 3М струва 2.50, във Варна едва ли ще е повече...

Потребителски аватар
MPbCHuKA
Редовен
Редовен
Мнения: 246
Регистриран: 16 яну 2010 15:48
МПС: Daewoo Lanos 1.4 2000г. LPG
От: Пловдив

Re: Полиране на фарове

#171 Непрочетено мнение от MPbCHuKA » 15 ное 2012 08:06

ganchoto написа:А отвътре как успя да ги полираш, има ли мегдан за машината?
Ами на ръка с вълнен парцал и с диамантена паста на 3М, намерих я в работата и пробвах с нея. Резултата е много добър. Все пак вътре не им действат много атмосферни влияния. Иначе миналата седмица ги полирах отвън пак с парцал само и с една българска паста с, която на работата полираме плексиглас. 200мл - 6лв, ако не се лъжа.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Полиране на фарове

#172 Непрочетено мнение от miroki » 15 ное 2012 08:49

ganchoto написа:
miroki написа:Някой от Варна, намира ли му се паста за полиране на фарове, че последният път като ги мих и не видях, че е със зеленото на гъбичката и се надраха.
Че трябва да вземам шкурки лесно, но 3 пасти подред малко множко ми идва.

Тук в София 50 грама паста 3М струва 2.50, във Варна едва ли ще е повече...
Мерски. Трябва да търся значи, аз едни от 10 лева гледах по магазините, към 200 грама и не видях малки разфасовки.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 15 яну 2012 18:54
МПС: Audi A4
От: София
Име: Exterior Car Detailing
Контакти:

Re: Полиране на фарове

#173 Непрочетено мнение от exteriorcardetailing » 21 ное 2012 17:35

ogi написа:Фаровете на аудито (демек челната пластмаса) са тръгнали да помътняват,
Оги преди пастата трябва да изшкуриш пожълтялото на фара и после да ползваш пастите, иначе само го замазваш нагорелия слой и затова матира още повече с пастата, но трябва да внимаваш с шкурките, колко по-изгорял е лака на фара, толкова по-едра шкурка трябва да вземеш за начало, иначе ще търкаш цял ден с P 2000 да речем.Ако го матираш много, на ръка трудно ще изкараш блясъка на лака, а ако свалиш целия лак, на поликарбоната е още по трудно избистрянето, така, че ако нямаш машини и гъби по добре си карай с пастичката, до следващото измиване и пак, само с паста е нетрайно.Иначе си прав , за различната твърдост на лаковете на различните модели автомобили, На фаровете лака е различен от този на колата и се нанася оригинално по различен начин от стандартното боядисване и е много твърд, като естествено колко по-класен е автомобила, толкова е по-добро покритието и не бързай с нови фарове, може да се полират професионално и да станат като нови. ;)

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”