Кой с какви чистачки?

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Кой с какви чистачки?

#1 Непрочетено мнение от Darlin` » 23 май 2008 12:22

Здравейте,
Препоръчайте ми каква марка чистачки да си сложа, да не мажат като тея в момента. Уж са Бош, ама са ужасни. На другата кола също са Бош, ама чистят по-добре от тези на Ланоса ... ?!?
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от авео » 23 май 2008 12:27

Много зависи в какво състояние ти е стъклото. Карам с Шампион . Продават ги насипно и си купувам по една от размер. 15лв двете.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#3 Непрочетено мнение от Darlin` » 23 май 2008 12:30

Как така в какво състояние е? Чисто е, говоря повреме на дъжд, че пропускат. И едно птиче е решило да ми честити колата и чистачките направиха честитката 3 пъти по-голяма :D Затова казвам и че мажат.

За 15 лв бива, ако чистят добре. Бош-а за другата кола ги взехме по 9 лв едната, щото бяха различни дължини. На Ланоса май са еднакви (не съм обърнала внимание). :)
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Bob1962
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 04 яну 2008 22:17

#4 Непрочетено мнение от Bob1962 » 23 май 2008 12:41

От Бош до Бош разлика, като от менте до менте. Предполага се, че оригинала е в Киров-Бош, макар че и там не съм сигурен дали не са производство на някоя китайска провинция :lol:
Lanos 1.4

Потребителски аватар
Sverd
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 11 май 2008 16:28
МПС: Lanos 1.4SE
От: Благоевград
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от Sverd » 23 май 2008 13:13

Купих си графитни от Метро... made in China ... струваха 6.40 ако не се лъжа комплекта и вършат прекрасна работа. Вече два дни ги пробвам в голям дъжд и се справят идеално със задачата...
"Започва път от моя праг, безкраен ограден с треви, увлечен в неговия бяг и аз ще трябва да вървя."

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#6 Непрочетено мнение от Vesko1 » 23 май 2008 17:59

Начи във Билла има едни " шампион" по 27.90лв комплекта.От тея по добри не съм имал,нямат прегаряне ,деформиране ,ръждясване ,нацепване ...и т.н.Предполагам че ги има и по големите бензиностанции ОМВ ,ШЕЛ ,ПЕТРОЛ,Лукойл ....

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#7 Непрочетено мнение от Darlin` » 23 май 2008 19:43

Благодаря за съветите, ще ги потърся да ги видя какви са. :)
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
stiix
Редовен
Редовен
Мнения: 195
Регистриран: 10 фев 2008 20:46
МПС: ***
От: ***

#8 Непрочетено мнение от stiix » 23 май 2008 22:47

2 години вече карам с Valeo, много съм доволен. Въпреки, че ако има нещо от птиче върху стъклото...много трудно ще се отстрани само с чистачка
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#9 Непрочетено мнение от ogi » 23 май 2008 23:06

Това с птичето си е коварна работа и се маха на ръка, или пароструйка, чистачките с каквито и да са пера трудно го отстраняват, колкото и гадно да звучи... По повода само да ви кажа, че то яде лака на боята, поради концентрацията на амоняк и сяра. Просто казано - ако видите "ако" по колата бързайте да го отстраните по някакъв начин! Ебати темата отворихме...
Чистачките - купих си скоро Bosch от една бензиностанция Shell. 2 пера х10лв броя (600мм + 430мм мисля бяха, или нещо такова). Предишните ми бяха 2х510мм и бяха вече окаяно зле! След мерене предварително (обща дължина на хоризонталната повърхност на покриваемост на перата ~ 1030 мм), реших да пробвам с по-дълго шофьорско перо и по-късо пасажерско, предвид продажбата на бройка и въобще не сгреших - по-дългото перо чисти обзора пред теб изцяло, а по късото перо чисти под нивото на огледалото и сумарната площ на видима почистена повърхност е по-голяма!
Не знам на какъв Bosch попаднах, но направо изсушава стъклото!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

red_zac

#10 Непрочетено мнение от red_zac » 24 май 2008 21:51

Купувам си само перата - две за 3 кинта и просто сменям старите пера,не цялата чистачка! :lol:
Сега и за Ланоса на сестра ми ще взема 2 пера и ще и ги сменя... :!:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#11 Непрочетено мнение от ogi » 24 май 2008 21:55

red_zac написа:Купувам си само перата - две за 3 кинта и просто сменям старите пера,не цялата чистачка! :lol:
Сега и за Ланоса на сестра ми ще взема 2 пера и ще и ги сменя... :!:
Да, ама не всички пера са еднакви... И на мен ми беше минала тази идея, но се оказа че профилът на перата, дебелината им, каналчетата са различни.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#12 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 май 2008 22:52

red_zac написа:Купувам си само перата - две за 3 кинта и просто сменям старите пера,не цялата чистачка! :lol:
Абе приспособяват се перата-спор няма ,ама не е същото като да си сложиш оригинални чистачки.Все нещо не е наред и куца ,я графита по тях ще е от "стърган молив" и ще скърцат,я нещо друго.То не е нормално едните да струват 30лв ,другите 3лв ...и да са еднакви-вервай ми.

red_zac

#13 Непрочетено мнение от red_zac » 28 май 2008 23:02

Vesko1 написа:
red_zac написа:Купувам си само перата - две за 3 кинта и просто сменям старите пера,не цялата чистачка! :lol:
Абе приспособяват се перата-спор няма ,ама не е същото като да си сложиш оригинални чистачки.Все нещо не е наред и куца ,я графита по тях ще е от "стърган молив" и ще скърцат,я нещо друго.То не е нормално едните да струват 30лв ,другите 3лв ...и да са еднакви-вервай ми.
Говорим само за едни пера,колега!Те няма как да струват повече от 3 кинта!Отрязваш си необходимата дължина и ги слагаш върху старото рамо,а то си е оригиналното няма как!!! :!: Освен,ако и то не е сменяно преди теб от некъв сбирщайн на пазара с изобилие на чистачки.....
А към предния колега: Не съм имал досега проблем с дебелина или нещо такова винаги са си ставали!Както и със "стържене"!Дерзайте!

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#14 Непрочетено мнение от Darlin` » 28 май 2008 23:13

Видях и Шампион и Графит в Кауфланд, като цената им беше съответно 26,99 лв. и 5,99 лв. В случая, че и двете марки са хвалени и има доволни ... аз сега какво да правя?!? Мисля, че клоня повече към Шампион :? :shock:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#15 Непрочетено мнение от ogi » 28 май 2008 23:20

Darlin` написа:Видях и Шампион и Графит в Кауфланд, като цената им беше съответно 26,99 лв. и 5,99 лв. В случая, че и двете марки са хвалени и има доволни ... аз сега какво да правя?!? Мисля, че клоня повече към Шампион :? :shock:
Аз казах :) Моите избърсват просто стъклото и се продават на брой, което дава бонусът и идеята, които описах по-горе.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”