Кой с какви чистачки?

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Gangsta
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 25 сеп 2011 23:01
МПС: Opel Kadett D 1984
От: Kazanlak

Re: Кой с какви чистачки?

#61 Непрочетено мнение от Gangsta » 07 дек 2011 13:08

Аз ползвам само чистачки с графитни пера .Силоконовите пера скърцат по стаклото и не съм доволен от тях а тези с които съм сега се справят доста добре.Някакви китайски са ... нямат марка ,но за сметка на това чистят .
Worst nightmare on the road !

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Кой с какви чистачки?

#62 Непрочетено мнение от The Stig » 31 окт 2012 22:20

Вече повече от година Бош-а за 6 лв. се представя учудващо добре - много добре чистят и изключително рядко поскърцват. Сложих такива и на Нексията.
Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Кой с какви чистачки?

#63 Непрочетено мнение от todortv » 01 ное 2012 08:47

Без шарнирни от Метро. Мисля да ги ползвам втора година.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Кой с какви чистачки?

#64 Непрочетено мнение от Horizont » 01 ное 2012 09:52

Ползвам от тиа пластмасовите дето са извити като "лък" . Има ги в метро, кауфланд, и разни магазинчета за тунинг. Цената им е 4-6 лв. Наистина са безшумни няма скърцането идеално чистят. Недостатък им е че за 2 години си скапват и си влошават работата.

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Кой с какви чистачки?

#65 Непрочетено мнение от Proximus » 01 ное 2012 09:57

Преди 2 месеца си взех "Бош Еко" от Метро. Двете заедно май ми излязоха към 14лв. До сега съм ги използвал 2-3 пъти в по-сериозен дъжд и се представят задоволително. Ще ги видим до пролетта как ще са.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Кой с какви чистачки?

#66 Непрочетено мнение от The Stig » 01 юли 2013 18:37

И така, "Бош"-а за 6 лв. изкара почти 2 години- вече започва да замазва леко и все по-често да скърца. Доволен съм и пак ще взема такива.
Изображение

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: Кой с какви чистачки?

#67 Непрочетено мнение от pipo » 02 юли 2013 08:11

аз на роувъра преди 2 години сложих некви от петрол 2бр за 5-6лв още чистят перфектно без да скърцат....после обаче явно докараха некви кофти партиди 2 ри комплект на деуто го няма никакъв ....на 3 месеца чистачки мажат скърцат ... :puke: :puke:

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Кой с какви чистачки?

#68 Непрочетено мнение от Hunter » 02 юли 2013 11:07

аз сложих от тия тип "банан" за по 1.50 (от офертите) преди няколко месеца :D ама едната се скъса. Различни дължини са и изглежда са различна "марка". Шофьорската чисти перфектно и е здрава все още. Ще купя пак за 1.50, но ще искам същата "марка" като шофьорската. В неделя в дъждовете се представяше много добре (ама поскърцва)
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какви чистачки?

#69 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 юли 2013 12:53

На маздата оригиналните заминаха на първата година поради моя грешка...
Смених ги с оригинални (продават се и се сменят само гумичките)...
Вече 4 година нямам проблем - абсолютно безшумни и чистят добре, въпреки, че са подложени на постоянен тормоз (изсъхнали изпражнения на гларуси, прах, абразив по заводите и т.н.)...
Ако се наложи пак смяна - не бих се замислил въпреки цената (комплект гумички струва около 40лв)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Jason_X_
Редовен
Редовен
Мнения: 117
Регистриран: 07 окт 2011 23:39
МПС: Нексия и Ланос
От: Пловдив

Re: Кой с какви чистачки?

#70 Непрочетено мнение от Jason_X_ » 03 фев 2014 00:50

Здравейте! За да не отварям нова тема ще попитам тук, а именно с каква дължина на перата оригинално е нексия седан 97год., че предишния собственик е слагал каквото има. :)

dsn
Нов
Нов
Мнения: 61
Регистриран: 08 фев 2010 11:18
МПС: Chevrolet Captiva 2.0d
От: Бургас
Име: Митко

Re: Кой с какви чистачки?

#71 Непрочетено мнение от dsn » 04 фев 2014 09:53

Аз съм със едни каучукови от Бриколаж засега съм доволен към 5лв.беше бройката, не скърцат, безшумни са и чистят добре.

otscho
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 07 дек 2014 00:04
Skype: oleglz1gos
МПС: Daewoo Tacuma 1.8 I LPG
От: София
Име: Олег

Re: Кой с какви чистачки?

#72 Непрочетено мнение от otscho » 19 мар 2019 21:50

Като чета как си купувате аксесоари и части за автомобилите от хипермаркетите, се питам колко хора са си купили автомобили от хипермаркет? Купих си чистачки от ....ланд и след два месеца почнаха да мажат. Същата марка се продава и в момента на Битака на три пъти по-ниска цена, но изкарват една година. Никога няма да си купя масло, гуми, или каквото и да било за колата от хипвермаркет. В същия хипер имаше френски лампи за фарове филипс, произведени в русия. Едното го пише на опаковката, другото на крушката и можеш да си го прочетеш. :puke:

venkabg
Редовен
Редовен
Мнения: 201
Регистриран: 20 яну 2017 01:02
МПС: Деу Ланос
От: София

Re: Кой с какви чистачки?

#73 Непрочетено мнение от venkabg » 22 мар 2019 02:09

otscho написа:
19 мар 2019 21:50
Като чета как си купувате аксесоари и части за автомобилите от хипермаркетите, се питам колко хора са си купили автомобили от хипермаркет? Купих си чистачки от ....ланд и след два месеца почнаха да мажат. Същата марка се продава и в момента на Битака на три пъти по-ниска цена, но изкарват една година. Никога няма да си купя масло, гуми, или каквото и да било за колата от хипвермаркет. В същия хипер имаше френски лампи за фарове филипс, произведени в русия. Едното го пише на опаковката, другото на крушката и можеш да си го прочетеш. :puke:
Това е грубо невярно. Няма разлика нито в маслото, нито в гумите. Така или иначе хипермаркетите не бъркат масло в мазето, също така не правят и гуми. Купуваш това, което си пише на етикета. Ако марката е боклук, просто си купуваш боклук и така. За менте е трудна работа да попаднеш. А някои неща се намират на по-тънка цена, защото хипермаркетите могат да си го позволят. Не става въпрос нито за 20литра масло, нито за 20гуми. Дълго пазарувах масло от един хипермаркет, че цената беше много изгодна и като подържаш няколко коли....Покриваха си спецификациите и двигателите се чустваха прекрасно 3-4смени. После ми изпадна друга “далавера”(типично по български) и смених марката на маслото. Купувал съм и гуми-проблеми никакви, известна марка, но цената ѝ беше доста добра.
Впрочем и аз карам със свещи Бош, направени в Русия, уж купени от сигурен източник. Чудих се, чудих се пък взех, че ги завих. Работят пущините. Вече веднъж ги набедих за нещо, за което не бяха виновни. Явно и братушките могат да работят качествено, ако някой им виси на главата и ги контролира и проверява.

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Кой с какви чистачки?

#74 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 22 мар 2019 14:18

От Метро най-обикновенни един път годишно и нямам ядове.
Пример - оригиналните чистачки на шкодата ми изкараха 5 години и реших да си взема пак оригинални аеро пера - 60лв от Шкода с отстъпките - точно една година изкараха.
Leganza 2.0 136hp

Потребителски аватар
pezzi
Нов
Нов
Мнения: 62
Регистриран: 05 яну 2015 15:58
МПС: Daewoo Kalos 1.4i 83Hp
От: София
Име: Pezzi

Re: Кой с какви чистачки?

#75 Непрочетено мнение от pezzi » 23 мар 2019 14:52

Карам с ....ландски чистачки и нямам ядове цена/качество нямат равни.
Изображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”