Кой с какви чистачки?

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
otscho
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 07 дек 2014 00:04
Skype: oleglz1gos
МПС: Daewoo Tacuma 1.8 I LPG
От: София
Име: Олег

Re: Кой с какви чистачки?

#76 Непрочетено мнение от otscho » 25 мар 2019 22:41

Не желая да споря с никого, нито да давам оценки на другите. Никога не съм обслужвал колите си с евтини консумативи и предпочитам да пазарувам от специализирани магазини, но явно и "пенкелерите" има от кого да печелят. За сравнение миналата седмица приятелче с автосервиз ми изписа едни чаркове за колата с 42 процента отстъпка, които той ползва като редовен клиент естествено от фирма за авточасти, не от хуипер.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какви чистачки?

#77 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 мар 2019 16:17

Неправилно подхождате към въпроса... Автомобилът се обслужва с правилните консумативи, независимо от цената им...
При мен на Джипа всичко оригинално е ребрандирано в кутийки MOPAR, но реално вътре са си части на конкретен производител (дори не си правят труда да поръчват ребрандирани отвътре серии)...
Затова можеш да си купиш например същият китайски филтър на доста по-ниска цена без да е ребрандиран. И в същото време колата да не харесва немски филтър...
От къде? Ами откъдето е по-изгодно - важното е изделието да е правилното...
Бях доста доволен от чистачки Валео, които ги продаваха в Метро... Иначе сега съм с Денсо - захвата им е малко по-тегав на Джипката - със заключване явно ако ровиш клони...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”