Боя

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Боя

#16 Непрочетено мнение от Vesko1 » 04 сеп 2011 09:25

Аз не знам как са вашите коли,но моята явно доста са икономисали от лака.Наблюдавам следната симбиоза напоследък-където се "изцвъка" пиле върху боята,не го ли измия веднага с вода-ЛАКА ИЗЧЕЗВА.Направете си сметка ,какво е качеството и дебелината на лака.Има пред входа ми един мерцедес,сигурно е на 20 години,целия е осран....автомивка не е виждал никога,но измие ли го собственика ...лака си е цял,без никакви петна и простотии.
;)

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: Боя

#17 Непрочетено мнение от taran » 05 сеп 2011 21:40

Попринцип,боята на кореиките не е много добра-на чисто ново есепро,за година,година и половина маската и бронятя изглеждаха сакаш са минати с песъкоструйка.Е,след пребоядисване с читавки материали и подходящи добавки в лака,си изкара 4-5 години служба,без особенни забележки.За да се постигне ниската цена,се правят разни икономии...
Не,че при италянките е много по-добре...И там лакировката е доста пестелива.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Боя

#18 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 сеп 2011 22:11

Боята на съвременните автомобили е около 120 микрона...
Мерил съм доста марки, и порядъка е горе-долу еднакъв...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: Боя

#19 Непрочетено мнение от taran » 06 сеп 2011 07:12

slowtraveler написа:Боята на съвременните автомобили е около 120 микрона...
Мерил съм доста марки, и порядъка е горе-долу еднакъв...
Имаш впредвед само боята или всички покрития в/у ламарината?Като казвам пестелива,визирам качеството на материалите,не толкова количеството...
Един познат например,караше ново Гранде Пунто-покритието по ръба на предния капак се беше "отмило" за около година.И ръждичката го беше почнала.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Боя

#20 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 сеп 2011 12:57

Имам предвид всичко до ламарината (дебеломера мери всички слоеве и дава разстояние до ламарината).
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Боя

#21 Непрочетено мнение от Proximus » 07 сеп 2011 16:20

На скоро остъргах и изкривих в един бордюр пода на Авеото, точно там където са точките за крика. И че и аз миналата седмица се проявявах със шприц, боичка (забъркаха ми в един спрей същата) и лак, с надеждата на пролет да не се окумя с изгнили елементи.
Използвах и моментното "уединение" с колата да огледам внимателно врати прагове и т.н.... направиха ми впечатление едни черни точици по вратите, около някои имаше леки следи от ръчждичка. Отделно на задния капак, около една къса, но дълбока дръскотинка боята се беше надигнала леко... познайте защо. И че си мисля това прословуто "поцинковане на купето" какво обхваща ? Само калници и прагове ли ? И каква е тая боя, дето като падне лаковото покритие става свръх уязвима ?

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”