Боя

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Боя

#1 Непрочетено мнение от nik » 30 яну 2010 14:10

Здравейте,
Днес,като се "поотпусна" времето,заведох колата на автомивка.Измиха я момчетата безконтактно само отвън-вътре си е чистичка и е още с найлоните.Какво бе учудването ми,когато забелязах тук-там по дясната предна врата и на предния капак "цънки" от микро удари.Първоначално помислих,че колата не е измита добре,но после като се вгледах...Подочух,че новите автомобили не ги лакирали,а били "само на боя".Стори ми се неправдоподобно!Шевролетчето е с боя "металик".Възможно ли е толкова скоро да се появат подобни поражения?Мога ли да претендирам за гаранционно отстраняване на щетите пред дилъра?Все пак автомобила е на 10 дена!!!
ddpom
П.П. Сигурно се вманиачавам,но все пак ми е мило за автомобила.
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Боя

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 яну 2010 14:39

За съжаление колега много често ще откриваш нови поражения....
Няма значение дали е на 10 дни или на 1г....
Постоянно намирам боя от колеги, отваряли рязко вратите си. Често намирам надлъжни драскотини (някои ги бъркат с интервенции с пирон) от преминаващи хора с дрехи с кабси или токата на някоя дамска чанта...
Когато колата бе на около 7месеца я намерих на паркинга със здраво охлузена страна от голям автомобил (джип или микробус). Та при тази по-сериозна щета ми изправиха леко огънатия заден калник, пребоядисаха задната броня и задните врати (на места дори огънати от колегите с вратите)...
Сервиза дето прави ремонта слагат 3 слоя лак. И въпреки това отново има следи по новобоядисаните детайли (наскоро видях едно по-сериозно отваряне, дето ми е оставило бяла боя по вратата)...
Лак се слага - металика не може без лак (ти можеш да го видиш ако загледаш отблизо боята).
Дребните драскотинии (само в лака, а не до боята) лесно се оправят с полиране на автомобила..

Та мисълта ми е - гадно е да си видиш одрана, ожулена колата, но това е живота.
Вдигнатия пясък особено зимата също сериозно амортизира боята....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Боя

#3 Непрочетено мнение от pepe » 30 яну 2010 15:51

nik написа:Здравейте,
Днес,като се "поотпусна" времето,заведох колата на автомивка.Измиха я момчетата безконтактно само отвън-вътре си е чистичка и е още с найлоните.Какво бе учудването ми,когато забелязах тук-там по дясната предна врата и на предния капак "цънки" от микро удари.Първоначално помислих,че колата не е измита добре,но после като се вгледах...Подочух,че новите автомобили не ги лакирали,а били "само на боя".Стори ми се неправдоподобно!Шевролетчето е с боя "металик".Възможно ли е толкова скоро да се появат подобни поражения?Мога ли да претендирам за гаранционно отстраняване на щетите пред дилъра?Все пак автомобила е на 10 дена!!!
ddpom
П.П. Сигурно се вманиачавам,но все пак ми е мило за автомобила.

Не е вярно , че новите автомобили не ги лакират.От Шевролет дават 7 години гаранция на боята и лаковото покритие .Не зная колко сериозни са ти точно пораженията , но може да опиташ да поставиш въпроса пред дилъра.Честно казано не вярвам да ти обърнат внимание и може би
ще те препратят към зстрахователя ти ,поне при мене беше така след като им показах повреда в покритието на задния капак на Калоса ми ,а отговора беше "някоя чайка ти се е изчайкала на капака и е от това виж застрахователят ти да ти заведе щета"Дават гаранция на книга , а на практика се дърпат.Тъй като повредата не бе толкова голяма - с размер на монета от 2 стотинки оставих нещата така и слава богу за 4 години нищо не корозира и си карам така колата , а иначе е наистина много неприятно това с установяването на пораженията след всяко измиване на колата-то след всяко измиване все има по нещо ново .Българина не пази .Както по- горе колегата казва то драскотини от какво ли не.Добре ,че общо взето полиращата паста върши работа, че иначе незнам.

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Боя

#4 Непрочетено мнение от nik » 30 яну 2010 16:53

Пораженията са с големина 1-2мм.Стоят така сякаш,че е чукнато с нещо(предполагам удар с камъче от пясъка,който хвърлят по пътищата).Боята е черна,а петънцата са бели на цвят.Не виждам да е поразено до желязо,но все пак боята липсва т.е. нарушена е целостта и и тази на лаковото покритие.
Яд ме е!Много!
:@ :@ :@
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Боя

#5 Непрочетено мнение от pepe » 30 яну 2010 17:36

Виж какво ще ти кажат от сервиза , но мисля , че застрахователите са длЪжни да ти заведат щета щом има деформации и ще ти спретнат колицата - даже няма да й личи - дано да работят с добър сервиз. На моя калос му бяха охлузили задната броня и задния калник доста качествено.Това се случи пред блока в който живея и аз така като тебе се бях побъркал от яд ,но слава богу автомобила изглеждаше като чисто нов след като излезе от сервиза на застрахователя .Гледам :geek: :geek: :geek: и не вярвам ,че нищо не му личи как ги правят не зная , но са големи майстори.От тогава съм претръпнал .

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Боя

#6 Непрочетено мнение от todortv » 30 яну 2010 19:35

Според мен е некачествено боядисване.Ако е от пясък би трябвало
проблема да е на лявата врата,а не на дясната.Останалите детайли
да не би да са били защитени?Съвременните бои са на водна основа
и нищо чудно проблема да е от студа.Коли на 10-15 години ,са без нарушение на
боята на капака,тях да не ги е удрял по- ситен пясък?
Трябва да търсиш гаранционно обезщетение.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Боя

#7 Непрочетено мнение от авео » 07 фев 2010 01:52

Тази вечер,няколко пъти машините на пътното ме осолиха. Тази луга,все едно с въздушна пушка я изтрелваха. Може ,някоя такава машина да е минала и да е направила белята.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Боя

#8 Непрочетено мнение от nik » 09 юни 2011 21:35

Малко извън темата,но...вчера ми се обадиха от сервиза,за да ме подсетят,че трябва да мина годишен преглед за корозия.За да е валидна гаранцията,която Шевролет дава (6 години) трябва всяка година да минавам преглед.Имайте го предвид,колеги!
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
gogo67
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 07 юни 2010 20:49
МПС: Шевролет Круз 2.0VCDI 125+ к.с
От: Оряхово

Re: Боя

#9 Непрочетено мнение от gogo67 » 09 юни 2011 22:41

Офтопик:
:lol: много навреме са те подсетили... ти не я ли купи зимата

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Боя

#10 Непрочетено мнение от nik » 10 юни 2011 07:07

много навреме са те подсетили... ти не я ли купи зимата
Скоро ще стане година и половина.Първото ТО беше още преди да е изминала първата година.Тогава попитах за такъв преглед,но ми казаха,че се прави веднъж на година-явно са имали предвид веднъж на 12 месеца.Скоро ще ходя към сервиза за подмяна на бутона за отваряне на багажника и преглед на парктроника и ще я изясня тази работа. :beer:
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
gogo67
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 07 юни 2010 20:49
МПС: Шевролет Круз 2.0VCDI 125+ к.с
От: Оряхово

Re: Боя

#11 Непрочетено мнение от gogo67 » 11 юни 2011 14:26

Стана ми ясно защо са те подсетили за прегледа - първия се прави 10-12 месеца след придобиване на автомобила. Може и след това, но срещу заплащане :( . Пише го в сервизната книжка. Което обяснява защо приемчика в сервиза преди седмица, когато сменяха бутона на багажника и кабелите на еърбега не прояви ентусиазъм, когато го попитах за прегледа на купето.

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Боя

#12 Непрочетено мнение от nik » 11 юни 2011 16:44

Казаха,че прегледа е безплатен!?!
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
gogo67
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 07 юни 2010 20:49
МПС: Шевролет Круз 2.0VCDI 125+ к.с
От: Оряхово

Re: Боя

#13 Непрочетено мнение от gogo67 » 11 юни 2011 20:39

Дано да е така както са ти казали, а не какво пише в сервизната книжка. Но сега се сещам, че бях чел някъде във форума, че прегледа на купето се заплаща.
ivobivo написа:Хайде да обновим с малко ново инфо старата тема. Днес с моето Lacetti 2.0 TCDi минах първото ТО на 1 година и 10 196 км в БЪлвария-Запад, демек София-Люлин.

Ето как мина всичко:

1. Преди месец си бях кореспондирал по мейла с техния "Афтърмаркет мениджър" :!: и бях наясно с цените и процедурата. Беше ми споделено, че има 2 опции за одобрено двигателно масло на GM и този двигател - 5W30 и 5W40, като 6 литра от второто излиза с 45 лева по-скъпо за смяна. Също така, за да ми важи гаранцията за коророзия на купето всяка година трябва да ми бъде извършван оглед за цялостта на лаковото покритие в оторизиран сервиз, но това не е задължително и е по желание на клиента.

........
3. Обадиха ми се след час и половина и като отидох да си взема колата се оказа, че са ми сипали 5W30 незнайно от къде и даже в краката на пасажера имаше стар въздушен филтър в кутия и литрова бутилка GM Dexos2 5W30 с 400 ml остатък в нея. Крайната сума на фактурата с ДДС беше 282.92 лв.
Вътре фигурираше и сумата от 24 лева за оглед на лаковото покритие. Е явно този оглед са го правили от точката за изпълнение на наказателен удар - 11 метра :@ защото след, като се паркирах пред нас забелязах подбиване от ръб на насрещна врата по средата на задната си лява вежда с отлюспен около 1 квадратен сантиметър лак металик и подаващ се отдолу сив грунд, което така и не бяха отразили на схемата в сервизната книжка... :P
Офтопик:
Утре между 15.00 и 19.00 ще се мотая в Плевен - ако имаш възможност този път кафето е от мен, може и по :beer:

kirogarnenkov
Нов
Нов
Мнения: 66
Регистриран: 14 фев 2011 22:42
МПС: Chevrolet
От: Burgas

Re: Боя

#14 Непрочетено мнение от kirogarnenkov » 01 сеп 2011 14:19

Колеги след удар на вратата в бетоново тротоарно блок4е при отваряне, имам бяла точка около 2-3 мм , където боята липсва . Едва си личи но аз като го знам и само там гледам и много ме дразни ........ Със пастиране ще се оправи ли , тъй като е точно на ръбчето на долната част на вратата и има лека деформация ???

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Боя

#15 Непрочетено мнение от slowtraveler » 01 сеп 2011 18:29

Липсата на боя не се компенсира с пастиране....
Като начало можеш да си вземеш комплект за бърз ремонт (обикновено боя и лак, или само боя флумастер)....
Така ще запечаташ оголения метал и няма да тръгне ръжда...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”