Затъмняване на стъкла

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла

#16 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 юли 2009 20:56

Вижте какво колеги...не искам да давам пример на никого...не си затъмнявайте стъклата,заради това че аз съм направил това.Аз за това си имам съображения..които за мен са важни...а за вас може и маловажни да са...но нямам намерение да се оправдавам на никого.Преценил съм ..че ми отърва на цена...и начин на живот....ЗАТЪМНИЛ СЪМ ГИ...на кого преча.Който не може да гледа през мен....да не кара зад мен...това не е мой проблем.Закона го позволява-....а и мен си ме КЕФИ....на никого не преча,семейството ми си е на хладно отзад....мога отзад да карам...когото си поискам,без никой да види кого карам.Само пример ще ви дам....преди 2 седмици се наложи в един да закарам една колежка до пазара...И ВЕДНАГА ..са ме видели 3-ма души....и на другия ден бъзици..."коя е тая къдравата"...клюкарщини колкото щеш......в малкия град е така.Не обичам да ми се месят в личния живот....това също е причина.
Така ,че който има глава на раменете ...нека НЕ СИ ЗАТЪМНЯВА СТЪКЛАТА.....нищо че сега е модерно.
Това е.!Аз казах!

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Затъмняване на стъкла

#17 Непрочетено мнение от Fantomasss » 07 юли 2009 21:33

Vesko1 написа:Вижте какво колеги...не искам да давам пример на никого...не си затъмнявайте стъклата,заради това че аз съм направил това.Аз за това си имам съображения..които за мен са важни...а за вас може и маловажни да са...но нямам намерение да се оправдавам на никого.Преценил съм ..че ми отърва на цена...и начин на живот....ЗАТЪМНИЛ СЪМ ГИ...на кого преча.Който не може да гледа през мен....да не кара зад мен...това не е мой проблем.Закона го позволява-....а и мен си ме КЕФИ....на никого не преча,семейството ми си е на хладно отзад....мога отзад да карам...когото си поискам,без никой да види кого карам.Само пример ще ви дам....преди 2 седмици се наложи в един да закарам една колежка до пазара...И ВЕДНАГА ..са ме видели 3-ма души....и на другия ден бъзици..."коя е тая къдравата"...клюкарщини колкото щеш......в малкия град е така.Не обичам да ми се месят в личния живот....това също е причина.
Така ,че който има глава на раменете ...нека НЕ СИ ЗАТЪМНЯВА СТЪКЛАТА.....нищо че сега е модерно.
Това е.!Аз казах!
:rock: :rock: :rock:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Затъмняване на стъкла

#18 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 юли 2009 21:37

Наздраве Веско (coolbeer)
Отдавна не бях чел толкова емоционален пост...
Всеки сам си взема решенията, особено ако е в рамките на закона..
Просто споделихме лично мнение. И наистина - когато има такъв автомобил избягвам да карам зад него (т.е. принуждава ме да го изпреваря, ако се движим със сходно темпо)...
Офтопик:
За 'къдравата' - в големия град нещата са още по-сериозни, особено ако познаваш повече хора. Пък и ако минеш с позната по центъра..... ddad
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

nasko.kolev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 34
Регистриран: 11 фев 2009 18:22
МПС: daewoo matiz
От: dobrich
Име: Nasko

Re: Затъмняване на стъкла

#19 Непрочетено мнение от nasko.kolev » 08 юли 2009 12:32

а аз искам само да попитам някой дали е срещал полицай които да може да измери каква е видимостта през стъклото с уред а не на око ей така

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Затъмняване на стъкла

#20 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 юли 2009 13:09

nasko.kolev написа:а аз искам само да попитам някой дали е срещал полицай които да може да измери каква е видимостта през стъклото с уред а не на око ей така
То май от там идва проблема на КАТ, иначе много колеги вече щяха да са изгорели. Нз колко уреда за измерване имат, а и те вероятно са само в центровете на КАТ, но знам, че неотдавна министъра на МВР, /не помня Р.Пеков ли или М.Миков/ заяви, че уредите не били спешни и май отказа да финансира закупуване на такива.
До колкото съм чувал прозрачността на обикновенното стъкло на нормална кола от улицата е около 80%.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Затъмняване на стъкла

#21 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 юли 2009 13:46

На оригиналните тонирани стъкла има марка с точното затъмнение. (след малко ако не забравя ще щракна точната марка).
Доколкото си спомням на моята пишеше <10%..
Дори на стъклата със затъмнена лента в горната част на предното стъкло има същата марка, с точно отбелязано положение откъде започва затъмнението (черен надпис)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Затъмняване на стъкла

#22 Непрочетено мнение от Marky » 21 юли 2009 21:47

И аз се замислям за затъмнение на задното и страничните стъкла. Най вече заради бебока, защото много се изпотява като пътуваме. Сега съм с едни смешни сенници, с едни животинки отстрани, но ефекта е почти нула. Ако някой си е правил в Пловдив и е доволен нека сподели. А и се чудих реотаните, които са на задното стъкло дали ще са проблем, гледам че и Веско има и сугурно не са.
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Затъмняване на стъкла

#23 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 юли 2009 22:03

Aз се бях навил да затъмня страничните стъкла на задните врати и тези зад тях на комбито, без задното. Докато стигна до майстора обаче се отказах...
За реотаните едва ли ще имаш проблем при поставянето - проблем може да се появи, ако се наложи да сваляш фолиото. Не съм запознат, но ако залепне, току-виж при свалянето фолиото повлякъло със себе си и реотаните. Ако ти изгори реотан под фолиото възстановяването му ще е проблем, но пък това не се случва често.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла

#24 Непрочетено мнение от Vesko1 » 23 юли 2009 06:27

Marky написа: А и се чудих реотаните, които са на задното стъкло дали ще са проблем, гледам че и Веско има и сугурно не са.
Ами майстора каза ,че фолиото не пречи на реотаните...и нито ги уврежда нито пък те увреждат фолиото.Начи да внимаваш ,кой ти е майстора....некадърници и самозванци колкото щеш.Наблюдавай го в ръцете.имат навика да прогонват останалия въздух по крайщата....със леки срязвания на фолиото....с МАКЕТЕН НОЖ....аз моя го накарах да боде с игличка....щото макетния нож като нищо може да ти прекъсне някой реотан от крайните.И най важното-задния прозорец е много заоблен-без заготовка на предварителен профил със горещ въздух-НЕ СТАВА.Да не земеш да решиш случайно САМ да си го слагаш....голяма беля ще си отвориш.И грозно ще стане и после трябва да го отлепяш....затова ти казвам...МАЙСТОР да ти го слага.

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Затъмняване на стъкла

#25 Непрочетено мнение от gigabate » 19 ное 2011 22:40

Ето как се получи при мен.Наистина не пречи на реотаните дори съм пускал няколко пъти подгряването,няма дерт.Лепи ми го човек дето с туй се занимава и гаранция ми даде дори. Избрах си един от най-светлите нюанси.Води се соларно фолиото.
Изображение
Изображение
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”