Смяна на счупено челно стькло

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#31 Непрочетено мнение от ogi » 15 юли 2014 14:13

Мерси за споделянето на текущо положение. Поне си на етап за оправяне на последствията.

Аз се предадох... Паркирах колата на охраняем паркинг и ще чакам по-добри времена за ремонт. Няма да си хабя отпуск за да ходя по сервизите за стъкла да си късам нервите... Ходих до най-близкия Мустанг и бе супер хаос и лелката там ми се караше нещо и ми съобщи, че никаква информация не можела да ми даде, защото няма интернет.
Има вероятност да ми ходатайстват от едно място да се сдобия със стъкла, ще видим...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 юли 2014 18:07

В Кобра двете опашки ми отнеха може би около два часа, но се изръсих сутринта, а те започнаха да обслужват клиенти доста по-късно и вече се бяха събрали доста хора. По-късно като че ли опашките понамаляха. Май голямото чакане е на третата за монтажа.
Някои за да не чакат с дни за монтажа просто си взимаха стъкло на момента и отиваха да им го монтира някой друг, нищо, че труда е включен в цената. Това май ставаше още на първата опашка.
Аз преди избягвах Кобра-та защото след монтаж на стъкло държаха колата доста /май се взимаше на следващия ден/. Сега в лудницата няма как да ги държат, та този проблем отпадна.
В Мустанг след монтажа се появи едно досадно припукване в горната част на стъклото при преминаване през неравности в топъл ден. Ще видя какви ще ги свършат сега тези.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Смяна на счупено челно стькло

#33 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 юли 2014 18:18

Оги, предполагам ще е работим вариант да намериш човек, който да свърши тази работа вместо теб.
Аз имам доверен застрахователен брокер, който при мое желание може да дойде, да вземе колата ми и да оформи всичко, включително закарването в сервиза и връщането на колата до вкъщи / офиса ... А и има контактите със застрахователите и сервизите...
Досега за щастие не ми се е налагало да ползвам услугите му, но на няколко пъти ми е напомнял, че е насреща ако се наложи......
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#34 Непрочетено мнение от ogi » 15 юли 2014 20:50

Аз също съм имал преди подобен род агент, често (поне в София) този, при който си сключил договора ти оправя документалните каши поне, а не да висиш по гишета, дори има "екстри", като ти повишава заведените щети и олекотява прецизността при огледа при ново преподписване ;) , но сега не е проблема там, ами липса на наличности и опашки, освен това "обременеността" от доверен сервиз с възлагателно писмо, което ме връзва да си чакам, за да мина по установения ред, вместо да се спасявам по алтернативен начин, както е по експертна оценка.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

jah
Минаващ
Минаващ
Мнения: 35
Регистриран: 14 апр 2011 15:51
МПС: Kalos 1.4 Sedan
От: Sofia

Re: Смяна на счупено челно стькло

#35 Непрочетено мнение от jah » 18 юли 2014 17:06

0889 826662 Деян

Смениха ми стъклото на Калоса 185 лв Nord Glass. Много съм доволен, работят в София и Стара Загора.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#36 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 юли 2014 12:54

Вече съм със сменено стъкло, но съм във възторг от типично българската организация!
Не проумявам как е възможно да извикаш една камара коли в 8:00 часа, при положение, че официално в Събота сервиза работел от 08:30, а реално отвориха и с 10 минути по-късно. В един момент взеха да идват хора дето имали час за 9:00 /значи все-пак викали по часове/, но аз вместо в 8:00 реално влязох в 10:30 часа и след 20 минути вече бях с ново стъкло. Спокойно можеха да ме извикат вместо 10 часа дори с презастраховка да не би някой клиент да не дойде навреме.
След монтажа искат да се изчака един час монтажа за да стегне лепилото. Аз изчаках повече, но по пътя към дома в горната част на стъклото нещо яко скърцаше. Сега се надявам по-нататък да поутихне или поне скърцането да намалее до шума издаван от предното стъкло.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#37 Непрочетено мнение от ogi » 19 юли 2014 13:12

Излей една-две кофи вода на предното стъкло, за да провериш дали всичко е наред, тъкмо и добър повод да провериш дали не ти се мокри въздушния филтър от това. За организацията - няма какво да се коментира, отнасят се безпардонно с клиентите, защото сега са царе, типично българско поведение.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#38 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 юли 2014 19:16

Кофите с вода се изляха от облаците - поне за сега не видях вътре да е имало теч.
Направи ми впечатление, че синята лента в горната част на новото стъкло е доста по-прозрачна отколкото на старото и чакам да видя как ще е при експлоатацията. До сега през лентата на старото не се виждаше червената светлина на светофарите и часовниците по тях, но пък добре спираше слънчевите лъчи.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#39 Непрочетено мнение от ogi » 20 юли 2014 00:32

Загледах на един колега новото китайско стъкло, не забелязах нищо съмнително, не забелязах и изкривявания. Мисля, че като марка пишеше "XYZ".
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#40 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 юли 2014 02:30

Поне за сега и аз не забелязах изкривявания, сегашното е XYG.

Изображение

От предишното не съм имал оплаквания. Предполагам, че също беше жълто пред вид цената му. Според колеги вече китайските приличали на истински и само нощем през тях се виждало с една идея по-зле.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#41 Непрочетено мнение от ogi » 20 юли 2014 10:44

Какво значи да се вижда нощем по-зле?

П.С. XYG ще да е била марката, която съм гледал, явно не съм запомнил добре :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#42 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 юли 2014 10:51

Нямам идея, може би е до степен на прозрачност. Това го чух от няколко души по опашките.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Смяна на счупено челно стькло

#43 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 юли 2014 13:44

Не знам дали съм минавал някъде през абразив, но например съм по-недоволен от стъклото на джипа отколкото на предишните ми автомобили.
Въпреки кратката експлоатация на автомобила, вечер вече виждам няколко драскотини и 'фон' при насрещни автомобили в зоната на действие на чистачките.
Явно стъклото е 'по-меко'...
Да, сервиза ми предлагат да ми го сменят, но засега не смятам да предприемам такава акция...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#44 Непрочетено мнение от ogi » 27 авг 2014 21:46

Китайско стъкло НИКОГА! Заради бързането в "оня период" се съгласих на такова, пред избора с нищо и съжалих...
Изключително съм недоволен и ще го разкарам по един, или друг начин, ако не мине по рекламация - чупя и завеждам щета пак! Няма такъв боклук просто... Освен, че има леко изкривяване в една област на видимостта, идва без лайсни, които ако не са оцелели от оригиналното стъкло, отгоре и отдолу стават непримирими луфтове - в горния край седи грозно на 1 см от тавана, а в долния край не се припокрива с пластмасата пред него и ще вкарва вода в коша на мотора, точно върху кутията на компа и въздушния филтър. Затъмнената лента горе е почти неразличима и мен специално и това ме дразни, защото не съм свикнал така.
Марка: XYG

Заради затихващото напрежение в Кобра, успях да се добера до там с възлагателните си писма и си сложих далеч по-културно "европейско" стъкло отзад, което си пасна точно и на място, но цената е *3, което не ме бърка в случая, защото не плащам нищо.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
th3_survivor
Редовен
Редовен
Мнения: 141
Регистриран: 21 мар 2012 11:47
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V; Vectra C
От: София

Re: Смяна на счупено челно стькло

#45 Непрочетено мнение от th3_survivor » 03 авг 2015 16:46

Някой да е сменял скоро предно стъкло на Нексия? В момента я кара баща ми и онзи ден се оплака, че сутринта се е появила лека пукнатина долу в ляво и до вечерта пукнатината вече е отдолу до горе. Мисля, че вариант с лепене отпада, така че за съжаление ще трябва да се сменя. Какво ще ми препоръчате Кобра или Мустанг и ако някой скоро е минал по този път колко пари ще излезе и дали могат да преместят всички стикери без поражения?

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”