Смяна на счупено челно стькло

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Счупено челно стькло, къде може да се смени?

#16 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 авг 2011 12:21

Някой ид..т пред блока е хвърлил нещо твърдо по стъклото или кола със задно предаване е потеглила с мръсна газ /има ги и такива около мен/. :punch: Резултата е, че от мястото на удара тръгват няколко пукнатини. Ще трябва да сменям челно стъло още преди пукнатините да са се разрастнали съвсем. В интерес на истината имах съмнения дали ще имат стъкла - все пак модела не е много разпространен.
От Кобра обявяват цена за "европейско" стъкло 200 лева, 20 лева труд и 27 лева уплътнение, а от Мустанг - 145 лева с монтаж за неясно какво стъкло. Трърдят, че било идентично с оригиналното.
Ще видя накрая какво ще излезе.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Счупено челно стькло, къде може да се смени?

#17 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 авг 2011 15:32

Според колега, който предния ден беше сменял стъкло предния ден в Кобра колата се оставяла там до края на деня за да залепне стъклото. В Мустанг казаха, че се тръгва веднага.
Избрах Мустанг на Житница. Смяна - около 40-50 минути, 145 лева, дават гаранция и се тръгва веднага. Докато се прибера - в горната част на стъклото нещо скърцаше по неравностите, дано после да е добре. Заради якия дъжд не можах да разбера има ли оптични изкривявания, но поне до дома не протече.

Така и не разбрах какво точно е стъклото. Визуално е еднакво с оригиналното. Ясно е, че или е от южната ни съседка или от поднебесната империя.
Изображение

Интересно ми беше да видя как точно прехвърлят винетката и стикерите за ГТП и застраховка. Първо напръскаха стикера с нещо, но не разбрах с какво - вода или препарат за миене на стъко, после нагряха с пистолет с горещ въздух обратната страна на стъклото, а накрая с шпакла от подострена изключително тънка ламарина отделиха стикерите. След като ги позагряха /или подсушиха/ с горещ въздух ги залепиха на новото стъкло.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 юли 2014 23:44

След днешната буря пак ще сменям челно стъкло. Интересното беше, че минути след спиране на бурята пред сервиз за монтаж на стъкла си беше направо митинг и нямаше смисъл да се редя на опашката. Предполагам, че в близките седмици сервизите за смяна на стъкла ще са затрупани яко с работа.
Явно известно време ще съм пешеходец.

Изображение

Изображение

Доста от колите бяха с поражения по стъклата и ламарините. Този отпред на снимката беше без задно стъкло.


Изображение
Част от колите, в дъното се вижда опашката от чакащи водачи.

Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Смяна на счупено челно стькло

#19 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 юли 2014 11:18

Що не пробваш в някой съседен град, където не е имало буря?
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#20 Непрочетено мнение от ogi » 09 юли 2014 16:11

Не вдигат, или отказват обслужване в радиус 100+ км от София. В самата Сф телефоните - перманентно заето и на Кобра и на Мустанг. Няма и наличности вече, доколкото разбрах... Опашките при застрахователите са часове, аз минах бързо - 4 часа.

Аз не мога и да карам надалеч, защото съм без задно стъкло и прекалено нацепено предно.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

Re: Смяна на счупено челно стькло

#21 Непрочетено мнение от MadMax » 09 юли 2014 18:57

Колега Izparitel по същия начин се развиха събитията и при моята Спаска.В началото на миналата година падна ледена висулка от покрива на блока точно върху предното стъкло.Подмениха го в Мустанг на Житница с китайско за около 150 лева.След градушката вчера е напукано на 7-8 места.Днес минах покрай Мустанг-а и имаше около 20 души опашка, подминах. Да видим след някой и друг ден дали ще са им останали налични челни стъкла като за нашите.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#22 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 юли 2014 22:37

Че цените вече ще са съвсем различни е ясно. Едва ли някой е предвидил подобно масово трошене на стъкла и предполагам, че сега ще има недостиг.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#23 Непрочетено мнение от ogi » 09 юли 2014 22:53

Преди няколко месеца ми мина през акъла да не правя каско повече, следващата седмица изчезнаха 3 такива А6 като моята (само по информация от техния форум). Миналата седмица пак си го помислих и ей-на... Така, че цените не ме интересуват, въпроса при мен е какво стъкло ще сложат и дали мога да претендирам за хубаво.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

Re: Смяна на счупено челно стькло

#24 Непрочетено мнение от MadMax » 09 юли 2014 23:09

От краткия период на експлоатация впечатленията ми от китайското стъкло са отлични, все пак новото си е ново.
По-скоро проблемът идва с ламарините.Наблюденията ми са че на корейските и китайските/БГ автомобили са значително по-вдлъбнати.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#25 Непрочетено мнение от ogi » 10 юли 2014 00:12

Не съм съгласен с теб. На сегашната ми кола са алуминиеви предните калници и капак и са най-зле. Докато киснах цял ден при застрахователя, на паркинга ми направи впечатление, че на френските коли им няма нищо на калниците отпред, защото са пластмасови и са пружинирали еластично ледовете. Същото се отнася до всички пластмасови брони и решетки. Всичко останало от всякакъв вид ламарина, без значение на марката е леш. На паркинга за оглед имаше и ВАЗ 2107, лъскав, лъскав и гаражен, но покривен наравно със западните си събратя :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Смяна на счупено челно стькло

#26 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 юли 2014 07:32

От моя опит с градушки стигнах до извода, че не е толкова важно какъв е автомобила, а точно къде и с каква ориентация спрямо вятъра е бил...
Моята кола на времето нямаше по-сериозни поражения отзад - пластмасите по задната чистачка бяха здрави (хечбек)... Е - имаше кривини по ламарините разбира се.
Докато отпред, тавана и страните бяха смлени - пластмаси по тавана и чистачките натрошени или подбити, пластмасите на огледалата - счупени и на земята, челно стъкло спукано, огъвания на ламарината дори по колонки или пък вертикални страни... и т.н. - просто бе с предница към вятъра.
Съсед по паркомясто/колега имаше същите поражения по стария си мерцедес, само без стъклото - на мерцедеса стъклата бяха по-вертикални, а и колегата прави чудеса от храброст (или глупост де) - хвърли се в градушката да спасява колата си под навес. Което не спаси ламарините междувременно де...

За стъклото - не знам във Варна дали могат да направят услугата - ей го къде е.. Но ако искаш - мога да питам..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

Re: Смяна на счупено челно стькло

#27 Непрочетено мнение от MadMax » 10 юли 2014 09:39

Да вероятно е и въпрос на позиционираност, но като сравня пораженията с тези на съседското Волво 740 разликата е осезаема.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Смяна на счупено челно стькло

#28 Непрочетено мнение от ogi » 10 юли 2014 11:04

Тия от Кобра не отговарят на нито един телефон!

П.П. Темата е преместена в техн. раздел.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#29 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 юли 2014 12:38

За какво им е да отговарят? Клиенти в момента си имат достатъчно, предполагам, че проблема им са ограничените наличности от стъкла. Като мине кризата пак ще започнат да се борят за клиенти.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 юли 2014 10:32

Малко информация за положението към момента.
Никой не ми вдигна телефон нито в Кобра, нито в Мустанг. Едва днес имах възможност да се отдам на търсене на стъкло в София.
Опитах в Кобра. Първо се минава през опашка за проверка за наличност на стъкло. Учудващо се оказа, че за всички от голямата опашка преди мен имаше стъкла, имаше и за мен. Днес 15.07 ми обявиха, че имат само китайски, а монтаж може да се извърши на 19.07. След чакане на друга опашка вече плащаш и записваш ден за монтаж. Учудващо на касата обявиха, че има избор - китайско челно стъкло за 138 лева или европейско за 230 лева, като труда е включен в цената на стъклото. В общи линии очаквах, че цените ще са доста по-високи - материалите и прехвърляне на 3 бр. стикери са общо 156 лева и предупреждават, че, ако се наложи подмяна на уплътнение са още 12 лева.
Лошото е, че записваш ден, а не и час и има трета сериозна опашка в деня за монтаж.
На връщане минах край ОГРОМНА опашка от автомобили по Първа българска армия чакащи да минат през ДЗИ Орландовци което е някъде навътре в квартала. Не знам с каква скорост върви тази опашка, но предполагам, че доста хора ще предпочетат да си платят сами стъклата вместо да чакат на опашка достойна за времената на социализма.
Ще видя какво ще стане в Събота на 19-ти.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”