Смяна на счупено челно стькло

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#46 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 авг 2015 23:24

При мен стикерите ги прехвълиха.
Сменял съм на Нубирата веднъж в Мустанг и веднъж в Кобра. Нямам забележки към монтажа. Първоначално избягвах Кобра, че искаха автомобила да "преспи" при тях, но след голямата градушка миналата година ми го смениха без преспиване. Тогава се учудих, че въпреки мора по стъклата имаха наличности.
Преди при Мустанг сложих някаква по-скъпо стъкло, сега при Кобрата - китайче. При него единствено синята лента в горната част на стъклото е с по-малка плътност и не спира слънчевите лъчи като при предишните, но пък през нея виждам броячите на секундите по светофарите, което преди беше невъзможно.

Потребителски аватар
th3_survivor
Редовен
Редовен
Мнения: 141
Регистриран: 21 мар 2012 11:47
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V; Vectra C
От: София

Re: Смяна на счупено челно стькло

#47 Непрочетено мнение от th3_survivor » 04 авг 2015 15:48

Благодаря, колега. Нещо четох доста негативни мнения за китайските, че изкривявали и нощно време било много кофти за каране с тях, но ще видя какво ще предложат като варианти.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на счупено челно стькло

#48 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 авг 2015 09:50

Може да съм извадил късмет, но оптични изкривявания нямам. А за по-лоша видимост в тъмното, ако проблема е до степен на прозрачност - не е по-тъмно, ако е до разсейване на светлината или вътрешни отражения - поне не ми е направило впечатление.
Все-пак Китай е огромна страна и сигурно има повече от един производител чиито стъкла се внасят у нас. Независимо, че за нас всичко е "китайско", от производител до производител има разлика и е въпрос на късмет на какво ще попаднеш.

Потребителски аватар
th3_survivor
Редовен
Редовен
Мнения: 141
Регистриран: 21 мар 2012 11:47
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V; Vectra C
От: София

Re: Смяна на счупено челно стькло

#49 Непрочетено мнение от th3_survivor » 10 авг 2015 10:41

Сменихме стъклото с китайче от Кобра и поне засега баща ми не се оплакал - аз онзи ден я покарах за малко и също не забелязах нещо съществено като проблем. Стикерите са преместени без проблеми от старото стъкло, така че ни спестиха доста разправии с издаване на дубликати.

otscho
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 07 дек 2014 00:04
Skype: oleglz1gos
МПС: Daewoo Tacuma 1.8 I LPG
От: София
Име: Олег

Re: Смяна на счупено челно стькло

#50 Непрочетено мнение от otscho » 25 мар 2019 22:58

Косиха тревата пред офиса и като си тръгнах видях, че ми е счупено предното стъкло. А от там до Кобра няма и 200 метра. Смениха го за по-малко от 5 минути. Стъклото е китайче, но без забележки. По монтажа всичко е ОК, освен две дерюги на предните колонки по средата от двете страни на стъклото, които видях след като поръждавяха. Иначе ми преместиха и стикерите, че имаше и някаква отстъпка за нещо си.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”