Измиване на двигател

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Измиване на двигател на ланос.

#16 Непрочетено мнение от valmark » 10 апр 2009 16:14

И аз смятам,че не е необходимо ейтака просто да се мие двигателя.Няколко пъти съм го правил с различни коли и винаги ефекта е бил един и същ-невъзможност да се запали после колата дълго време.Е разбира се ако има някакъв по-сериозен проблем и се налага ремонт на двигатерля тогава да,но иначе не го препоръчвам.Няма смисъл сами да си създаваме отрицателни емоции ddad
ValMarK

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Измиване на двигател на ланос.

#17 Непрочетено мнение от Fantomasss » 12 апр 2009 10:12

Колеги, вече съм на друго мнение. Никога не мийте мотора без причина! Вчера го измих само с маркуча да падне прахта и после светна чека. Прочетох грешка 63-липса на маса на датчика за ъгъла на запалването или нещо такова. Та колата върви без проблеми и няма промяна , но чека си свети, дори и след махане на клемата ddad ddpom Ако някой знае къде е този датчик да каже, да го видя дали не е още мокър нещо, знам ли... :x
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Измиване на двигател на ланос.

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 апр 2009 10:25

Офтопик:
авео написа:Мийте,мийте,после да не си скубите косите ddad

Oще един в отбора, който смята, че не е препоръчително да се мие. За съжаление нищо не знам за датчика.
За останалите - виж по-горе!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Измиване на двигател на ланос.

#19 Непрочетено мнение от dsuzunov » 12 апр 2009 10:56

Мисля,че е датчика за положението на коляновия вал. Намира се долу,до шайбата на вала,зад нея.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Измиване на двигател на ланос.

#20 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 апр 2009 11:06

Огледай добре куплунзите в района, който си мокрил....
Откачи ги, продухай със сгъстен въздух. Понякога водата минава и в гумения кожух зад плочката с контактните пластини, и трябва по-сериозно пипане (да повдигнеш гумата и така да духаш с въздуха)....
И остави колата на слънце да се поизсуши - има голяма вероятност да се оправи от "само-себе си"...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Измиване на двигател на ланос.

#21 Непрочетено мнение от dsuzunov » 12 апр 2009 12:23

Прочетох грешка 63-
Тази грешка и следващата - 64 ми показваше,когато имах проблем с бубините.
При грешка 63 не работеше двойката 2 и 3 цилиндри , а при грешка 64 изчезна тока на 1 и 4 цилиндри.
В блок-бубините влиза куплунг с 4 проводника:
-"плюс" 12V
-"маса"
-управление на 1-4 цилиндри
-управление на 2-3 цилиндри
Провери го,той е отдолу,в най-ниската част на бубините.
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Измиване на двигател на ланос.

#22 Непрочетено мнение от авео » 12 апр 2009 13:31

Нямаш ли си друга работа,та да поливаш с маркуча? :lol: Като искаш да ти е чисто,вземи една кофа с вода и веро и с парцал бърши там ,където се вижда. След седмица,няма да познаеш,къде си чистил :rofl:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Измиване на двигател на ланос.

#23 Непрочетено мнение от todortv » 12 апр 2009 14:59

Fantomasss написа:Колеги, вече съм на друго мнение. Никога не мийте мотора без причина! Вчера го измих само с маркуча да падне прахта и после светна чека. Прочетох грешка 63-липса на маса на датчика за ъгъла на запалването или нещо такова. Та колата върви без проблеми и няма промяна , но чека си свети, дори и след махане на клемата ddad ddpom Ако някой знае къде е този датчик да каже, да го видя дали не е още мокър нещо, знам ли... :x
Според мен, погледни там където са правени връзките за аванс процесора.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
ivan80bg
Нов
Нов
Мнения: 78
Регистриран: 09 окт 2008 19:49
МПС: ex.Daewoo Nubira
От: Карлово

Re: Измиване на двигател на ланос.

#24 Непрочетено мнение от ivan80bg » 12 апр 2009 17:01

колеги чета написаното от вас във форума и си мисля че една кола каогатое е добре не трябва изобщо да се плаши от миене на двигателя!преди две седмици си мих двигателя на аудито което е на 14 год., и после запали от четвърт и не съм имал проблеми после обаче ме осени идеята че трябва да измия двигателя и на другите ми 2 коли - с жетата след измиването само забърсах дистрибуторната капачка и нямах никакъв проблем после(все пак тази кола е на 19 god),после имих и нубирата няколко дена преди срещата на форума в пловдив и засега нямам проблем!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Измиване на двигател на ланос.

#25 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 апр 2009 17:20

Зависи разбира се в какво техническо състояние е двигателя, уплътненията ми т.н. Как да имам доверие като при монтажа на ксеноните /там в капачките отзад се пробиват големи дупки/ пишлемето не беше сложил гумените уплътнения и беше оставил големи дупки от които вътре да влиза прах, а при миене и вода. Друг хубавец не ми беше сложил след ремонт кутията и капака й за ангренажния ремък, щото нямало нужда от нея?!, пък и била пукната, а когато открих поразията, той вече бил изхвърлил кутията. Де да знам, кой хубавец ще е прецакал някое уплътнение или изолация, че после да бера ядове.
Иначе и аз мисля, че ако всичко е О'К миенето не би трябвало да създаде проблем, но реалното доста се отличава от идеалното и не мия.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Измиване на двигател на ланос.

#26 Непрочетено мнение от Vesko1 » 13 апр 2009 09:57

Измиването на двигател особено с водоструйка винаги води до проблеми...от мене да го знаете.....и какво му миете на двг не знам...от какво го миете....като влезнете в 2 локви пак същата работа

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Измиване на двигател на ланос.

#27 Непрочетено мнение от Fantomasss » 20 апр 2009 10:27

Проблема със свтенето на чека след измиване изчезна от самосебе си, явно е изсъхнало. Лошото е че не разбрах от къде идваше замасяването, но пък няма да мия вече мотора, освен ако не е крайно наложащо.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Измиване на двигател на ланос.

#28 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 апр 2009 10:55

Щом само е светил чека, без да е изгаснало пак си е малката беля. Нещо е излязло извън нормата, но е продължило да работи. Ако въпросното място не се загрява от двигателя и си беше зима сигурно щеше да изсъхне доста по-бавно.
По принцип има и препарати за измиване на масло, но е са за локална употреба. Ползвам чат-пат едно такова.
M-01.jpg
M-A1.jpg

Иначе влажен парцал - помага до някъде.

Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: Измиване на двигател на ланос.

#29 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 08 май 2009 23:19

На мой проятел на колата(Ланос) му михме дв. и познайте с какво?....с Meglio загряваш двигателя до включване на перката.Гасиш и пръскаш но внимаваш с алтернатора.....след което изчакваш 3-4 мин. и миеш с маркуч не с водо струйка...ако някъде не се е измило пак повтаряш...пак повтарям,алтернатора не го мокриш нито с препарата нито с вода....Meglio става и за радиатори......чисти всичко!!!!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Измиване на двигател на ланос.

#30 Непрочетено мнение от ogi » 08 май 2009 23:23

Добре, аз ли съм късметлия, или какво... няколко пъти съм си пръскал моторния отсек отвсякъде с пароструйка и не съм имал никакви проблеми - паля от 1/4 и си тръгвам после... Единствено пазя адванс-процесора, който е завит в найлон до единия тампон на амортисьора.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”