Измиване на двигател

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: Измиване на двигател на ланос.

#31 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 09 май 2009 00:32

ogi написа:Добре, аз ли съм късметлия, или какво... няколко пъти съм си пръскал моторния отсек отвсякъде с пароструйка и не съм имал никакви проблеми - паля от 1/4 и си тръгвам после... Единствено пазя адванс-процесора, който е завит в найлон до единия тампон на амортисьора.

Нямам представа човек.....до сега съм прецакал 3 алтернатора....2 на Рацер и 1 на Кадетт

Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Re: Измиване на двигател на ланос.

#32 Непрочетено мнение от alf2006 » 13 юли 2009 21:58

С двете ръце гласувам против миенето на двигателя.
ddpom
Преди продажба е добре ;) , но като не съм тръгнал да продавам не виждам смисъл. Досега като не съм им мил двигателите на колите ми какво? Никой не ми е казал в сервиз, че някоя повреда е настъпила от това, че не е мит двигателя. :lol:
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Измиване на двигател на ланос.

#33 Непрочетено мнение от ogi » 14 юли 2009 00:17

Не знам, но на моя двигателен отсек мога да си сложа храната... 2 пъти в годината му хвърлям парцал да падне мръсотията и да проверя за течове, ако може веднъж-два пъти в годината го пръскам на автомивка, за да стигне струята по-навътре и смъкне мизериите. Както писах и преди - ако всичко е наред в моторния отсек и няма пропукани изолации, или сцепени кутии, то на двигателя не би трябвало да му пука, както е при мен.

ПС Между другото, не знам дали има значение, но винаги съм правил процедурата при двигател в работна температура - изсъхва всичко на момента.
Това е от миналата зима, като монтирах ксенона (още преди реглажа):
http://media.snimka.bg/3637/013529076-big.jpg
Това е от тази пролет, като проверявах маслото, зимата бях пръснал мотора с пароструйка:
http://media.snimka.bg/3637/013529075-big.jpg
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
th3_survivor
Редовен
Редовен
Мнения: 141
Регистриран: 21 мар 2012 11:47
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V; Vectra C
От: София

Re: Измиване на двигател

#34 Непрочетено мнение от th3_survivor » 19 ное 2012 10:31

След като прочетох мненията за миенето на двигателя съвсем се разколебах какво да правя. Миналата седмица се оказа, че съм карал 10-тина километра без капачка на маслото (не ми е много ясно как, но е изпаднала по пътя). Резултатът беше масло навсякъде под капака, включително и по предната решетка. Забърсах доколкото можеше с парцалчета, в най-близкия до мен магазин за корейски части ми предложиха капачка за 5лв., долях си и малко масло и карах няколко дни до петък, когато ми се наложи да пътувам София-Костенец вечерта и понеже маслото беше почти на минимум реших да долея още малко. И при завиването горната пластмасова част на капачката ми остана в ръката :swear: Понеже беше късно, нищо не работеше, трябваше да пътувам, а и гумичката от капачката си стоеше хубаво тръгнах така. В крайна сметка през отвочетата на ламаринките за закрепването на капачката пак беше поизхвърлило малко масло. Капачката вече е оправена, но въпросът е да мия ли двигателния отсег с водоструйка и може ли да стане по-лошо, отколкото е в момента?

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Измиване на двигател

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 ное 2012 10:46

Ако е много мазно, бих го измил... Все пак освен, че е огнеопасно, ще събере прахоляка и ще направи мазен слой...
Но миенето - след защита на електриката и конктактите...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Измиване на двигател

#36 Непрочетено мнение от miroki » 19 ное 2012 19:58

Моята беше много олята, поради пропуск на ганитурата на капака. След смяната на гарнитурата, мазното си засъхна и почна да си пада на люспи.
Т.е. Ако системно пуска ще слои прах и масло, но ако не се цапа повече, може да се поизмие и поизпада само. Ако не ти се чака, го измий де. 2 пъти съм мил не е толкова страшно. Стига да не ти наврат пистолета до бобина ( чаках половин час да се изсуши дитрибуторната на реното, че не му се палеше и радиатора от пред направо беше заплескана питата (беше ми минал радиатора с машината за двигател :x ).
Ако сложиш торбички по ел. частите може да минеш без поражения.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Zlatev1602
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 15 юли 2012 11:09
МПС: ланос 1.4 99-та метан
От: Veliko Turnovo

Re: Измиване на двигател

#37 Непрочетено мнение от Zlatev1602 » 26 ное 2012 19:50

Това лято като си взех ланосчето ,двигателя беше омазан целия с поне 1 пръст масло и прах . Купих си водоструйка, измих си двигателя ,лъсна, блесна и то без никакви повреди .

Двигателя го измих вечерта , на сутринта запалих и всичко беше ок.
ланос 1.4 99-та метан

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”