регулатор за скороста на чистачките

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
AISMAKER
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 15 мар 2008 22:20
МПС: NUBIRA 1
От: Бургас

регулатор за скороста на чистачките

#1 Непрочетено мнение от AISMAKER » 11 мар 2009 19:30

Клеги вчера ми се наложи да покарам едно BMW -750 бензин (страшна кола)
но мисалта ми е друга.
Точно когато я карах валеше страшен дъжд и когато включих чистачките ми хареса една екстра много,
и тя е че колкото по бързо се движиш толкова по бързо чистачките чистеха стъклото
Тоест с две думи чистачките се ускоряваха спрямо скороста на колата.
Много ми е любопитно дали изпълнението на такава екстра е много сложно
за НУБАРУто ми
Благодаря ви

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: регулатор за скороста на чистачките

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 мар 2009 23:38

Че то си го има бе,приятелю.
Само на положението с прекъсване има 6 или 7 позиции,а след това непрекъснатия ход има още две.
Ето ти 8-9 различни скорости на работа на чистачките......че то и БМВ-то няма толкова,май.
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: регулатор за скороста на чистачките

#3 Непрочетено мнение от Fantomasss » 11 мар 2009 23:42

dsuzunov написа:Че то си го има бе,приятелю.
Само на положението с прекъсване има 6 или 7 позиции,а след това непрекъснатия ход има още две.
Ето ти 8-9 различни скорости на работа на чистачките......че то и БМВ-то няма толкова,май.
Е да де , ама на БМВ-то не му трябват 8 или 9 позиции, то просто си ускорява честотата на чистачките, перманентно с увеличаването на скоростта на колата и това е много яко, а Нубирата или Ланоса го нямат това и трябва ти да регулираш.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: регулатор за скороста на чистачките

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 мар 2009 23:50

Офтопик:
Е да де,ама ти сам си определил БМВ-то
вчера ми се наложи да покарам едно BMW -750 бензин (страшна кола)
Изображение

Потребителски аватар
AISMAKER
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 15 мар 2008 22:20
МПС: NUBIRA 1
От: Бургас

Re: регулатор за скороста на чистачките

#5 Непрочетено мнение от AISMAKER » 12 мар 2009 19:30

Тя нубирата си има 7-8 степени за регулиране но чистачките прекъсват
та примерно някакъв регулатор за ел.мотор дали няма да свърши работа
и ако да за скоростомера ли трябва да се върже и дали няма да оказва влияние
на уреда или да се смущава компютъра нещо не зная
ако някой има идея да споделя

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: регулатор за скороста на чистачките

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 мар 2009 12:05

На БМВ най-вероятно да има сензор да дъжд, а не корекция от скоростта....
При мен също при режим AUTO по-висока скорост попада повече вода на стъклото и чистачките ускоряват ход....

Но за най-ефективното евтино решение смятам това, което бе на една моя шкода фаворит (дойде с такова стандартно оборудване)...
Устройството представлява усъвършенствано реле (още съжалявам, че не го смъкнах като продавах колата и да я оставя с оригиналното такова), което се поставя на мястото на оригиналното реле за време. Няма никакви други промени в ел-инсталацията.

Това реленце помни последния интервал, на който е щракало.
Например пускаш чистачките на 'интервал' (започва от средна стойност). Когато ти се зацапа стъклото - изключваш и пак включваш чистачките. От там нататък реленцето си поддържа този интервал. Ако започнат да ти стържат много на сухо - изключваш чистачките за момент, докато решиш, че трябва да ги пуснеш пак.
Реленцето съответно запомня увеличения период и увеличава интервала на включване в съответствие твоето решение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: регулатор за скороста на чистачките

#7 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 мар 2009 14:06

slowtraveler написа:На БМВ най-вероятно да има сензор да дъжд, а не корекция от скоростта....
При мен също при режим AUTO по-висока скорост попада повече вода на стъклото и чистачките ускоряват ход....

Но за най-ефективното евтино решение смятам това, което бе на една моя шкода фаворит (дойде с такова стандартно оборудване)...
Устройството представлява усъвършенствано реле (още съжалявам, че не го смъкнах като продавах колата и да я оставя с оригиналното такова), което се поставя на мястото на оригиналното реле за време. Няма никакви други промени в ел-инсталацията.

Това реленце помни последния интервал, на който е щракало.
Например пускаш чистачките на 'интервал' (започва от средна стойност). Когато ти се зацапа стъклото - изключваш и пак включваш чистачките. От там нататък реленцето си поддържа този интервал. Ако започнат да ти стържат много на сухо - изключваш чистачките за момент, докато решиш, че трябва да ги пуснеш пак.
Реленцето съответно запомня увеличения период и увеличава интервала на включване в съответствие твоето решение...
Това с този модел реленце не го бях чувал и ми е много интересно. Така обяснено не е нужно даже да се преработва каквото и да е, а само се слага новото реле на мястото на старото, ако съм разбрал правилно. Интересно е, че е било монтирано на Шкода и то вижте кой модел, при това заводско изпълнение... :?::
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: регулатор за скороста на чистачките

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 мар 2009 19:45

На мен това ми се вижда по-неудобно от многопозиционното ключе на Нубирата.
Офтопик:
Относно колите от нисък клас - като преминах от Трабант на Кадет бях много учуден, че липсваха някои от стандартните за последните варианти на Трабанта "екстри" - ключе за чистачките с интервал, защита на стартера срещу включване при работещ двигател и регулиране на фаровете във височина с едно натискане на лостчето /макар и не от купето/.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: регулатор за скороста на чистачките

#9 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 мар 2009 20:07

Fantomasss, Точно това имах впредвид - никаква модификация на съществуващата ел-инсталация, нито пък нужда от многопозиционен ключ.
Izparitel, мога да те уверя, че е по-удобно от многопозиционния ключ - личен опит.
Основното му предимство, е че няма нужда да търсиш удобната скорост - ти автоматично попадаш точно на тази скорост на чистачките, която според теб е нормална.
А при смяна на скоростта е по-лесно без да гледаш да щракнеш лостчето (автоматизъм - така, както включваш мигачите) отколкото да търсиш ринга да го въртиш на друга скорост.. (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: регулатор за скороста на чистачките

#10 Непрочетено мнение от ogi » 19 мар 2009 20:58

Аз съм много силно разочарован от "Auto" режима на чистачките (сензор за дъжд - не на моята кошница, която няма такъв). Това си маже когато иска, но най-вече когато не искаш! (А6, Либра)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: регулатор за скороста на чистачките

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 мар 2009 21:23

ogi написа:Аз съм много силно разочарован от "Auto" режима на чистачките (сензор за дъжд - не на моята кошница, която няма такъв). Това си маже когато иска, но най-вече когато не искаш! (А6, Либра)
Всички страдат от този ефект - наблюдавал съм го на колегата с Кашкай :D
И при мен е така (Мазда6).
Автоматичния режим го включвам само когато наистина искам да включа чистачките - когато вали или ръми. Тогава работи доста добре, и явно режима е разчетен за такива условия.
Но ако не вали, а само колите пръскат мръсотия - тогава работата става страшна...
Чистачките се включват и размазват мръсотията, защото не могат да очистят сензора (недостатъчно вода на стъклото)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: регулатор за скороста на чистачките

#12 Непрочетено мнение от todortv » 19 мар 2009 21:35

Все пак изкуственият интелект не може все още да замести естествения.
Никога няма да бъде изобретена машина ,която да измести Човека напълно.
Ако това стане не би могло да бъде сътворено от Човек.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
AISMAKER
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 15 мар 2008 22:20
МПС: NUBIRA 1
От: Бургас

Re: регулатор за скороста на чистачките

#13 Непрочетено мнение от AISMAKER » 19 мар 2009 22:01

Абе хора аз не искам чистачките да се включват когато завали автоматично
а само да се регулира тяхната скорост успоредно със скороста на колата
Друго което ми хрумна е потенциометър на педала за газта колкото повече го мачкаш
толкова по бързо се чисти стъклото.
Такъв ефект търся

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: регулатор за скороста на чистачките

#14 Непрочетено мнение от ogi » 19 мар 2009 22:22

AISMAKER написа:Абе хора аз не искам чистачките да се включват когато завали автоматично
а само да се регулира тяхната скорост успоредно със скороста на колата
Друго което ми хрумна е потенциометър на педала за газта колкото повече го мачкаш
толкова по бързо се чисти стъклото.
Такъв ефект търся
Според мен няма да си доволен никога от резултата - условията са толкова различни... когато караш зад камион, който ти сее мизерия по стъклото ще искаш да работят бързо, но ти ще караш бавно, когато караш бързо, а ръми леко - ще искаш да е на импулси, когато вали силно, а ти караш бавно, ще искаш да е по-бързо и т.н... Това с педала пък съвсем го забрави! За чистачките няма по-добро от ръчният режим, а на Нубира са и сложили идеално и удобно управление на всичко и най-вече пулсовият режим с достатъчно големи граници и плавно управление.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

hunterman
Нов
Нов
Мнения: 51
Регистриран: 05 дек 2008 22:55
МПС: nubira I 1,6 16V
От: silistra

Re: регулатор за скороста на чистачките

#15 Непрочетено мнение от hunterman » 23 мар 2009 12:17

В службата имаме 2 служебни хюндая! единият който е мод. соната 2002 - когато например шофираш и вали слабо, шофьорът вкл. чистачките на една степен от многото (между другото в някои си компоненти нубирата І и хюндая много си приличат-като ръчката за чистачки, мигачи, вкл. на габарити и фарове и т.н.) и кара със скорост до 90 км./ч чистачките си работят на степен, но като мине 90 км/ч автоматично минават на постоянен режим. Като намали скоростта пак минава на стария режим. По новият модел няма такава екстра
Поздрави!
Карай като дявол и ще стигнеш в АДА!!!

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”