Дойде време да махаме старите винетки

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#16 Непрочетено мнение от paci » 03 яну 2009 17:09

С хартиено,прозрачно лепило става и не се вижда

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#17 Непрочетено мнение от sasho » 04 яну 2009 00:56

Баща ми ми разправяше за някакви специални стъргалки за винетки :^)
Годишните се махат наистина лесно,вуйчо ми цялото семейство ни урежда с годишни от сервиза :D Трябва да го питам за чалъмите..

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#18 Непрочетено мнение от vassy » 04 яну 2009 11:38

Не е точно по темата, но става дума пак за лепенки по стъклото. Преди два дни имах проблем с махането на стаия стикер за гражданската - беше студено и нямах под ръка нищо и го оставих. Знам как да го махна с макетен нож и после забърсване със спирт, но проблема е, че лепнах новия над стария и сега искам да го разлепя и сложа по ниско. Тия стикери са доста тънки и вероятно ще го разтегна. Лятото жена ми ходи да и сменят предното стъкло, че беше пукнато няколко години и и бяха разлепили и налепили перфектно всички стикери от старото на новото. Някой да е запознат с технологията им?

П.С. Почистих документити на колата - бяха се събрали застраховки, прегледи данъци и какво ли още не за 3-4 год. назад. Не изхвърлям нищо по принцип, прибрах в архив.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#19 Непрочетено мнение от ogi » 04 яну 2009 12:21

Аз моите стикери ги свалях на студено стъкло и имах 2 винетки (годишна и седмична), които се отлепиха перфектно и лесно, но тази за гражданската ми изпили нервите и трябваше помощ с ножче и дори после останаха остатъци от лепило :@
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

baj40
Нов
Нов
Мнения: 65
Регистриран: 13 сеп 2007 22:02
МПС: Daewoo Racer 90 к.с.
От: В.Търново, София

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#20 Непрочетено мнение от baj40 » 06 яну 2009 15:57

Дойде време за докладване:

1. Обстановка - зимна, температура около Нулата
2. Винетка 2008 - освен стъргане нищо друго не помогна, не си чувствах ноктите... и мамата не помогна
3. Винетка 2007 - след като и отлепих едното ъгълче, излезе цялата все едно, че сега е купена. А е стояла залепена цели 2 години на студ и пек. Интересно кой Батко е печатал винетките и дали е сменена плюнката дето липи винетката към стъклото.
4. Стикер ГО 2008, зеления сиреч - като го подхванах от ъгъла дето няма перфорация близо до него, и се отлепи като нов. Търкалото което остана в средата е уж холограмата и с парцал и препарат за почистване на стъкло се почисти без никакъв проблем

Успех на всички, на които им предстои отлепяне на стари винетки !
Карам кола на лизинг с неясна месечна вноска зависеща от отстранените повреди. успокоявам се че не съм само аз.

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#21 Непрочетено мнение от valmark » 11 яну 2009 14:01

Аз по съвет на вече патили колеги преди да залепя самия нов стикер/който и да е той/ първо след като го отлепя от неговата си подложка няколко пъти леко го "залепвам" на горната част на ръката си.Не притискам много,само колкото малко да се "намали" лепещата му способност.След което го залепвам за стъклото.Вече няколко години уж нямам проблем при отлепването им. :P Дано да съм помогнал. ;)
ValMarK

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#22 Непрочетено мнение от Fantomasss » 31 яну 2009 23:45

Аз случайно открих нов начин на ползване на винетка. Купих си годишна винетка и я намокрих (с плюнка) преди да я залепя на стъклото, с цел да мога да си я сваля и да я ползвам евентуално на другата кола. Всичко окей и като я свалих я залепих пак на нейното си найлонче. След два часа тръгвам да я отлепям и не става, отлепя се , но само в краищата , а по средата и там където е холограмата започна да се прецаква и аз разбрах е нещо не е наред. Като се загледах по-добре разбрах че в бързината съм я залепил на обратната страна на найлончето и сега няма отлепяне. Първо се ядосах (67 лева съм дал ), но после я притиснах силно за да залепне здраво за найлончето и с ножица я изрязах съвсем точно и така пак с плюнка я лепнах на джама. От тогава до сега вече месец не е и помислила да се отлепи, а и аз не съм я пробвал, но ако реша винаги мога да я сваля без да се повреди и да я барна на друга кола. Така от грешката ми стана ефект, човек не знае като губи какво печели и обратното. Дано съм бил полезен .(Бахти колко съм писал... ddcomp )
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
westzone
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 02 авг 2008 08:41
Skype: westzone
МПС: daewoo matiz
От: пловдив
Име: ицо
Контакти:

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#23 Непрочетено мнение от westzone » 01 фев 2009 15:49

аз изкам да попитам как да махна лепенките от застраховките пробвах какво ли не и за сега само лепилото си стои

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#24 Непрочетено мнение от Fantomasss » 01 фев 2009 18:31

westzone написа:аз изкам да попитам как да махна лепенките от застраховките пробвах какво ли не и за сега само лепилото си стои
Памук напоен с кореселин и всичко пада, после остава матово петно , което се маха със сух парцал.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
desperado
Напреднал
Напреднал
Мнения: 304
Регистриран: 19 юни 2008 00:18
Skype: bojodidi
МПС: Lanos 1.4 SEPlus 99г
От: София

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#25 Непрочетено мнение от desperado » 03 фев 2009 03:31

Fantomasss написа:Аз случайно открих нов начин на ползване на винетка. Купих си годишна винетка и я намокрих (с плюнка) преди да я залепя на стъклото, с цел да мога да си я сваля и да я ползвам евентуално на другата кола. Всичко окей и като я свалих я залепих пак на нейното си найлонче. След два часа тръгвам да я отлепям и не става, отлепя се , но само в краищата , а по средата и там където е холограмата започна да се прецаква и аз разбрах е нещо не е наред. Като се загледах по-добре разбрах че в бързината съм я залепил на обратната страна на найлончето и сега няма отлепяне. Първо се ядосах (67 лева съм дал ), но после я притиснах силно за да залепне здраво за найлончето и с ножица я изрязах съвсем точно и така пак с плюнка я лепнах на джама. От тогава до сега вече месец не е и помислила да се отлепи, а и аз не съм я пробвал, но ако реша винаги мога да я сваля без да се повреди и да я барна на друга кола. Така от грешката ми стана ефект, човек не знае като губи какво печели и обратното. Дано съм бил полезен .(Бахти колко съм писал... ddcomp )
Внимавай по КППтата този номер е стар колкото винетките и колегите го знаят
и като няма за какво да се хванат чоплат винетката 8)
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#26 Непрочетено мнение от Fantomasss » 03 фев 2009 14:03

desperado написа:
Fantomasss написа:Аз случайно открих нов начин на ползване на винетка. Купих си годишна винетка и я намокрих (с плюнка) преди да я залепя на стъклото, с цел да мога да си я сваля и да я ползвам евентуално на другата кола. Всичко окей и като я свалих я залепих пак на нейното си найлонче. След два часа тръгвам да я отлепям и не става, отлепя се , но само в краищата , а по средата и там където е холограмата започна да се прецаква и аз разбрах е нещо не е наред. Като се загледах по-добре разбрах че в бързината съм я залепил на обратната страна на найлончето и сега няма отлепяне. Първо се ядосах (67 лева съм дал ), но после я притиснах силно за да залепне здраво за найлончето и с ножица я изрязах съвсем точно и така пак с плюнка я лепнах на джама. От тогава до сега вече месец не е и помислила да се отлепи, а и аз не съм я пробвал, но ако реша винаги мога да я сваля без да се повреди и да я барна на друга кола. Така от грешката ми стана ефект, човек не знае като губи какво печели и обратното. Дано съм бил полезен .(Бахти колко съм писал... ddcomp )
Внимавай по КППтата този номер е стар колкото винетките и колегите го знаят
и като няма за какво да се хванат чоплат винетката 8)
Е, има ли право да я чопли? Тя като си седи там и като я вижда, че е добре сложена и с нищо не подсказва че има нещо нередно, какво има да чопли??? Ми тя и редовно залепена да е , като я чоплиш ще се подаде и така ако я зачоплят на 5-6 пъти куките то от това повече винетка няма да стане. Въобще няма да му дам да се докосне до нея, щом я има там и си седи залепена няма кво да бара... ddad Да ми даде 67 лева и да я чопли ще му кажа... :swear:

П.С. До сега рових и четох закони за винетките и никъде не пише че полицай или контролен орган има право да провери доколко добре е залепена винетката. Пише че трябва да е залепена само и да си носиш втория отрязък за доказване че е валидна. Ще ЧОПЛИ , ама друг път. :swear:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

nasko.kolev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 34
Регистриран: 11 фев 2009 18:22
МПС: daewoo matiz
От: dobrich
Име: Nasko

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#27 Непрочетено мнение от nasko.kolev » 13 фев 2009 12:44

малко и от мен
зимаш фолио прозрачно(целуфан) и залепяш винетката на него после МН точно изрязваш по винетката и само като намокриш фолиото и то лепи на прозореца. Аз карам 3 коли с 1 винетка по тоя начин е нека им е гадно на ченгетата 8-))

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Дойде време да махаме старите винетки

#28 Непрочетено мнение от Fantomasss » 13 фев 2009 16:46

nasko.kolev написа:малко и от мен
зимаш фолио прозрачно(целуфан) и залепяш винетката на него после МН точно изрязваш по винетката и само като намокриш фолиото и то лепи на прозореца. Аз карам 3 коли с 1 винетка по тоя начин е нека им е гадно на ченгетата 8-))
Ми да, кво има да чопли там, нема да му дам да барне, само да гледа...имали, има, толкоз... :swear:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”