Запотени стъкла

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Запотени стъкла

#1 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 дек 2008 20:07

Не знам дали е само при мен, но като се кача в колата веднага започват да ми се запотяват стъклата. Това е нормално, но като пусна парното изчистването става много бавно и не на 100 процента и в момента, в който намаля вентилатора от 4 на 3 или 2 пак се запотяват и то много силно, не виждам нищо, особено през страничните стъкла. От къде идва толково много конденз и защо парното не смогва да преодолее това??? С Полото нямам този проблем. Пускам парното и всичко се оправя, а Ланоса... :x Дайте някакъв акъл. Пробвах с препарат против запотяване, дадох за него 8 лева и стана още по- зле... :@
Последна промяна от Fantomasss на 25 дек 2008 22:41, променено общо 2 пъти.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
westzone
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 02 авг 2008 08:41
Skype: westzone
МПС: daewoo matiz
От: пловдив
Име: ицо
Контакти:

Re: Запотени стъкла

#2 Непрочетено мнение от westzone » 25 дек 2008 20:24

Fantomasss написа:Не знам дали е само при мен, но като се кача в колата веднага започват да ми се запотяват стъклата. Това е нормално, но като пусна парното изчистването става много бавно и не на 100 процента и в момента, в който намаля вентилатора от 4 на 3 или 2 пак се запотява и то много силно, не виждам нищо особено през страничните стъкла. От къде идва толково много конденз и защо парното не смогва да преодолее това??? С Полото нямам този проблем. Пускам парното и всичко се оправя, а Ланоса... :x Дайте някакъв акъл. Пробвах с препарат против запотяване, дадох за него 8 лева и стана още по- зле... :@
Абсолютно същия проблем е и при мене на матиза само кадето аз купих камара препарати и пак нищо

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Запотени стъкла

#3 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 дек 2008 20:46

Стъклата ли са по лоши, купето ли е супер уплътнено??? |(
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Запотени стъкла

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 дек 2008 20:50

Имам точно същия проблем и го отдавам на слабото парно. С препарати работата се замаза доста яко. Не мога и да си помисля да отклоня част от топлия въздух за страничните стъкла, защото отпред всичко се замъглява.
Купонът е пълен.

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Запотени стъкла

#5 Непрочетено мнение от newcomer » 25 дек 2008 21:00

От къде идва толково много конденз и защо парното не смогва да преодолее това?
Ами конденза е от водните пари, които загряваш с "парното" или със себе си. Когато стъклото ти е по-студено и е под точката на оросяване- водните пари, които си загрял- кондензират там. Когато си нагрееш стъклото с отоплението, то става по-топло и съответно над точката на кондензиране в колата ти- така изпаряваш натрупалия се конденз, а и понеже е по-топла повърхността, не се появява нов. Това е принципа, а защо парното ти не смогва ще трябва сам да потърсиш отговор.
Примерно сега е -2,2, а температурата, при която кондензира водната пара навън е -2,8 градуса. Това зависи от определени фактори. Това което знам аз е, че зависи от температурата и влажността на въздуха. Отделно, в колата се създава и друг микро климат, но принципа на кондензиране е същия.
temp1.jpg
Доколкото за препаратите. Трябва да се маже на сухо време. Ако го смесиш веднага, дори и с малко конденз, препарата се свързва с водата и става както в твоя случай. При тези условия сега(зимата), препарата много бързо се насища. Аз вече спрях да мажа стъклата- освен предното. Него като го намажа и не хваща конденз поне един месец. При останалите стъкла се получава повече конденз и по-бързо се насища препарата и престава да действа, като крайната му фаза е по-лоша отколкото ако е без препарата- натрупват се малки капчици. Пробвай да намажеш само предното стъкло и то на сухо време или без да създаваш условия да кондензират пари загряти от ръката ти или от въздуха, който издишаш. Също не забравяй да почистиш стъклото от отпечатъци преди това.
Последна промяна от newcomer на 25 дек 2008 21:10, променено общо 5 пъти.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Запотени стъкла

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 дек 2008 21:02

Пробвай да намажеш само предното стъкло и то на сухо време или без да създаваш условия да кондензират пари загряти от ръката ти или от въздуха, който издишаш. Също не забравяй да почистиш стъклото от отпечатъци преди това.
Може би неспазването точно на това води до резултат обратен на желания. Ще пробвам и дано има полза.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Запотени стъкла

#7 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 дек 2008 21:26

Е добре де, защо с Полото го няма този проблем?
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Запотени стъкла

#8 Непрочетено мнение от newcomer » 25 дек 2008 21:30

Изобщо никакъв конденз?
Ако отоплението е по-мощно и по-бързо загрява въздуха и стъклата в колата- затова.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Запотени стъкла

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 дек 2008 21:48

Служебните Поло загряваха за някакви 500 метра, при мен е много-много повече. Преполагам, че, ако парното не духа топло си е предпоставка за запотяване. При мен на Нубирата при загряла кола парното духа въздух с температура 50-55 градуса. Нз колко градуса е въздуха излизащ при добре работещо парно, но знам, че направо пари на ръцете, докато при тези 50 градуса го усещам като леко топъл въздух.
Освен, че не може да изсуши стъклата отвътре, при мен не разтопява и снега отвън - по краищата, в ляво, дясно, горе и долу при чистачките остава сняг и лед. От там чистачките стоят като дървени и не чистят.
Добре, че студените месеци в годината са малко!

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Запотени стъкла

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 25 дек 2008 22:46

Fantomasss написа:Е добре де, защо с Полото го няма този проблем?
Полото има ли филтър за климатика....аз на този филтър отдавам и слабото парно ...и всичко останало неприятни миризми и т.н.по отоплителната система на деу и шевролет...ако го няма тоя филтър ще е по силно парното мисля.
:devil:

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Запотени стъкла

#11 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 дек 2008 22:48

Izparitel написа:Служебните Поло загряваха за някакви 500 метра, при мен е много-много повече. Преполагам, че, ако парното не духа топло си е предпоставка за запотяване. При мен на Нубирата при загряла кола парното духа въздух с температура 50-55 градуса. Нз колко градуса е въздуха излизащ при добре работещо парно, но знам, че направо пари на ръцете, докато при тези 50 градуса го усещам като леко топъл въздух.
Освен, че не може да изсуши стъклата отвътре, при мен не разтопява и снега отвън - по краищата, в ляво, дясно, горе и долу при чистачките остава сняг и лед. От там чистачките стоят като дървени и не чистят.
Добре, че студените месеци в годината са малко!
Абе колата е загряла до работна температура, парното духа доста горещо и пак не се маха скапания конденз. Дори пробвах да отворя малко прозорците , с надеждата да се изравни температурата и да се махне конденза, но уви не става. Сега, струята на парното според мен не е достатъчна, но на Полото е още по- слаба , а успява, докато на Ланоса :x :x :x, а нямам филтър купе нито на Полото , нито на Ланоса(коментирали сме в друга тема)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Запотени стъкла

#12 Непрочетено мнение от Vesko1 » 25 дек 2008 22:55

Fantomasss написа: Абе колата е загряла до работна температура, парното духа доста горещо и пак не се маха скапания конденз. Дори пробвах да отворя малко прозорците , с надеждата да се изравни температурата и да се махне конденза, но уви не става. Сега, струята на парното според мен не е достатъчна, но на Полото е още по- слаба , а успява, докато на Ланоса :x :x :x, а нямам филтър купе нито на Полото , нито на Ланоса(коментирали сме в друга тема)
Значи диагнозата ми е или спукано радиаторче на парното,или запушено радиаторче...или термостат прецакан(не затваря големия кръг....или нищо въздуховодите ти са се прецакали.
Тва са всички възможни повреди за да ти се запотява предния джам.Провери ги ...и ги отхвърли една по една. :!:

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Запотени стъкла

#13 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 дек 2008 23:09

Vesko1 написа:
Fantomasss написа: Абе колата е загряла до работна температура, парното духа доста горещо и пак не се маха скапания конденз. Дори пробвах да отворя малко прозорците , с надеждата да се изравни температурата и да се махне конденза, но уви не става. Сега, струята на парното според мен не е достатъчна, но на Полото е още по- слаба , а успява, докато на Ланоса :x :x :x, а нямам филтър купе нито на Полото , нито на Ланоса(коментирали сме в друга тема)
Значи диагнозата ми е или спукано радиаторче на парното,или запушено радиаторче...или термостат прецакан(не затваря големия кръг....или нищо въздуховодите ти са се прецакали.
Тва са всички възможни повреди за да ти се запотява предния джам.Провери ги ...и ги отхвърли една по една. :!:
Сега, ако е спукано радиаторчето , ще ми се губи течност, дори и малко, нямам загуба , ако е запушено радиаторчето няма да духа горещо а студено, а то духа горещо, ако е прецакан термостата ще държи доста студен и мотора и ще писне някой датчик за температурата на охладителната течност и ще тури грешка в компа, а въздуховодите са си наред според мен защото си духат нормално. Сега, може поради липса на филтър купе да е затлачено самото радиаторче (ребрата му) с боклуци, което ще обясни по- слабия(според мен) дебит на въздуха
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Запотени стъкла

#14 Непрочетено мнение от newcomer » 25 дек 2008 23:20

Ако говорим за предното стъкло- проверявал ли си въздуховодите дали имат добър дебит? При мен примерно, като пусна да обдухва стъклото, част от топлия въздух идва и от въздуховодите за към купето. Ако затворя тези клапани- отива на където съм задал- само към стъклото. Виж дали нямаш такива загуби като обдухваш стъклото. Също е от значение накъде е насочен потока въздух- добре ли са позиционирани въздуховодите фабрично? Ако има още остатъци от препарата против изпотяване- избърши ги добре.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Запотени стъкла

#15 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 дек 2008 23:24

Предното стъкло е добре до там до където чистят чистачките, а над техният обсег е зле. По- лошо е при страничните стъкла , там положението е трагично.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”