Замръзват ми ключалките!

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Замръзват ми ключалките!

#31 Непрочетено мнение от ogi » 30 яну 2012 19:23

Точно така беше и при мен (с Нубирата), виж ми горното мнение - това реши проблема на 100%. Колкото и да мажеш, ако са ти счупени водачите на металните телове, предаващи движението от ключа и дръжката към механизма на централното, при влажно и студено време те замръзват и залепват, а при опит за отключване теловете се кривят еластично встрани от остта на движение, защото не ги центроват водачите им и съответно губят сила на натиск. Виж също дали има разлика като заключиш чрез ключалката и през дистанционното, предната вечер.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Замръзват ми ключалките!

#32 Непрочетено мнение от todortv » 30 яну 2012 20:52

ogi написа:Виж също дали има разлика като заключиш чрез ключалката и през дистанционното, предната вечер.
За заключването на шофьорската има разлика,но какво трябва да се очаква при отключването.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Замръзват ми ключалките!

#33 Непрочетено мнение от ogi » 30 яну 2012 21:08

todortv написа:
ogi написа:Виж също дали има разлика като заключиш чрез ключалката и през дистанционното, предната вечер.
За заключването на шофьорската има разлика,но какво трябва да се очаква при отключването.
Точно за шофьорската врата говоря - ако се заключи с ключ, на другия ден трябва да се отвори с поне 50% повече успеваемост. Ако е така, значи въпросните водачи са основата на проблема, защото при заключване с дистанционното, машинката дърпа и прибира към себе си механизмите докрай и на другия ден е мъка при отключването (описано вече защо), а при заключване с ключ - ключалката бута огъващите се телове и механизма в машинката не отива толкова докрай и съответно имаме повече шанс за отключване на следващия ден.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#34 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 яну 2012 02:25

При мен железарията беше третирана с грес предния зимен сезон и очаквах отново да нямам проблем, но не би.
Сега се ядосвам като се сетя, че миналата година на няколко пъти свалях кората и не сетих да погледна какво е положението с мерките против обледеняване.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#35 Непрочетено мнение от Izparitel » 18 мар 2012 21:13

Днес покрай хубавото време отново отварях шофьорската врата, че се чува някакво хрущене при вдигането и свалянето на стъклото.
Оказа се, че греста с която съм омазал тотално металните части си е там, но излезе нещо друго.

Изображение

Изображение

Може би това е причината машинката да не работи в големия студ.
Китайска му работа, не можа да издържи четири години!

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Замръзват ми ключалките!

#36 Непрочетено мнение от miroki » 18 мар 2012 22:01

Ужас, прилича на 30 годишно.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”