Замръзват ми ключалките!

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Замръзват ми ключалките!

#16 Непрочетено мнение от авео » 30 ное 2008 21:36

Вие да не сте в Швеция? Тук Пловдив няма такива замръзвания,за блокирали врати да не говорим.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Замръзват ми ключалките!

#17 Непрочетено мнение от ogi » 30 ное 2008 21:38

В Сф температурите често падат под -10. Отделно, че има проблем с тези коли и студа, който поне не касае ДВГ и пaленето. Явно при Авео няма такива неща, като гледам колегите ми с Авео-та не се оплакват и те.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 ное 2008 21:45

Не, в София съм, но това не попречи при студ (-10 градуса) да замръзнат механизмите за отваряне на вратите.
Предполагам и, че занапред ще има и такива и по-големи студове.
Не можах да бръкна да намажа с директно с пръст механизма защото на дясната ми ръка докторите си правиха упражнения онзи ден и не знам успял ли съм. Дано има ефект, че не ми се повтаря упражнението другата седмица.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Замръзват ми ключалките!

#19 Непрочетено мнение от todortv » 30 ное 2008 21:53

Колега ползваи грес - спреи .
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#20 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 ное 2008 21:57

Опитах да си купя, но продавача в магазина ме изгледа толкова учудено, че реших, че търся нещо което не съществува и не посмях да търся другъде.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Замръзват ми ключалките!

#21 Непрочетено мнение от авео » 30 ное 2008 22:24

В "Практикер","Метро" и други големи вериги има всякакви спрейове. На Авео кората се държи на две болтчета 6мм. Всичко останало е на щипки.Карантиите са същите. Направи ми впечатление,че стъклото е с две дупки и се захваща за шината пак с щипки. Имах възможноста да видя това,след като ми счупиха стъклото.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#22 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 фев 2010 20:51

Vesko1 написа:Ако има ефект ще те помоля да пишеш след следващия студ.
При мен положението е следното. Лявата врата е профилактирана - всичко метално по механизмите за заключване и отваряне, включително и металните пръчки е намазано със слой грес. Идеята ми е да не може по тях от влагата да се образува конденз, който после да замръзне и да залепи едни за други разните метални части. На дясната такива магии не са правени.
Понеже до сега тази зима не съм имал никакви проблеми с врата в студа даже мислех да питам софиянци дали и при тях тази година е безпроблемно. Сутринта преди да тръгна за нещо реших да отворя предна дясна врата и се оказа че е тотално замръзнала. Лявата се отваряше и затваряше все едно е лято. След 8 километра градско дясната пак не се отвори и я зарязах така. През деня в София беше топло и вечерта вратата се отваряше без проблем.
Ако ситуацията и занапред продължи да е такава, току-виж съм отчел мазането с грес като успешен ход.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Замръзват ми ключалките!

#23 Непрочетено мнение от ogi » 16 фев 2010 21:05

Въпрос на време е при мен да разглобя и мажа. Положението е трагично на шофьорската врата... Сутрин следя температурата, за да знам как ще влизам в колата :swear:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#24 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 фев 2010 21:07

Миналата зима скрито оставях по една врата незаключена вечер за да има от къде да вляза и да не е през багажника.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Замръзват ми ключалките!

#25 Непрочетено мнение от todortv » 16 фев 2010 21:43

Като я купих намазах 5-те врати и при -26 не съм имал проблем с отключване,заключване и отваряне.
Уплътненията- със силиконов спрей.Но ми направи впечатление,че в големите студове пали на четвърт,
но на втория път,независимо дали първия път съм въртял 1 секунда или 5.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Замръзват ми ключалките!

#26 Непрочетено мнение от ogi » 16 фев 2010 21:57

todortv написа:Като я купих намазах 5-те врати и при -26 не съм имал проблем с отключване,заключване и отваряне.
Уплътненията- със силиконов спрей.Но ми направи впечатление,че в големите студове пали на четвърт,
но на втория път,независимо дали първия път съм въртял 1 секунда или 5.
Това с паленето при студ е и при мен така - докато подам ключа запалва от 1/4, но ако не подам газ гасне и вторият път пак така, без да гасне.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Замръзват ми ключалките!

#27 Непрочетено мнение от todortv » 16 фев 2010 22:05

ogi написа: Това с паленето при студ е и при мен така - докато подам ключа запалва от 1/4, но ако не подам газ гасне и вторият път пак така, без да гасне.
Ако подам газ първия път пали, но тресе и предпочитам да завъртя още веднъж.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#28 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 фев 2010 23:16

ogi написа:Това с паленето при студ е и при мен така - докато подам ключа запалва от 1/4, но ако не подам газ гасне и вторият път пак така, без да гасне.
Май ще има чистене на дюзи!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Замръзват ми ключалките!

#29 Непрочетено мнение от ogi » 16 дек 2010 22:23

Най-накрая, след 3 години видях къде е проблема - има един пластмасов двоен държач за 2-те метални оси към механизма за заключване, който трябва да е добре смазан и здрав
()_() (нямам снимки), при мен изглеждаше така - (_(_ (счупени страници).

Размених този от дясната врата (същият е, заради опцията за десен волан), с този на лявата врата, смазах обилно с грес и край с проблема!!!

Извода е, че като въпросният детайл като остане без смазване и получилият се конденз от разлика в температурите заварява осите към профила (*)_(*) по средата на вратата и опитите за насилствено отключване счупват страниците на пластмасата, което гарантира допълнителна гъвкавост на въпросните оси встрани (или нагоре-надолу), спрямо вратата и ключът и дистанционното стават безполезни дори и към силови методи, остава да чакате да се стопли механизма и да се отлепи метала от пластмасата на профила и да има хоризонтално движение.
-----0---------
-----0---------
todortv написа:Колега ползваи грес - спреи .
Грес!
Понеже правих процедурите в края на лятото и чак сега мога да потвърдя резултатите, не запазих снимки...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Замръзват ми ключалките!

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 яну 2012 19:15

След като миналата година нямах проблем сега на два пъти в студените сутрини централното не пожела да отключи. Понеже централното не може да отключи предна лява врата, а тя от своя страна управлява останалите то никъде нищо не се отваря докато не се намеси ключа.
Интересното е, че отново това става след влажно време и снеговалеж, а в сухо време дори и при доста по-ниски температури си отключва нормално.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”