Водни боички

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Водни боички

#1 Непрочетено мнение от vassy » 06 окт 2008 21:08

Какво е мнението ви за новите бои на водна основа? Някой вече ползвал ли ги е? Както можи би сте чули старите бои, включително и акрилните, ги спират от нова година. Трябваше от 01.01.2008 г. да ги спрат, но отложиха с една година, доколкото разбрах.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Водни боички

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 06 окт 2008 21:57

Ще изядем дръвчето с тея бои на водна основа.
1.Услугите ще поскъпнат...зимата без изпичане в камера тази боя не може да се пръска.
2.Повърхностите преди боядисване трябва да бъдат идеално обезмаслени.Иначе после лака се надига заедно с основата.
3.Дори и боята да ти я направят същата като твоята след пръскането на лака ...и изсъхването му се получава разлика с основния цвят...1 нюанс може да е но се забелязва.Улучването на цвета става много по трудно.
...за да не съм голословен видях с очите си как на 1 голф 2 пъти му правиха боя за калника...и след 2-рия път пак има разлика в нюанса.
С една дума..."гаражните бояджии" скоро ще изчезнат ,самите клиенти ще ги зарежат,тъй като без камера и условия няма да може да работят качествено тея бояджии.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Водни боички

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 окт 2008 22:53

То покрай тази екология в ЕС се уляха и току-виж забранили и кравите /произвеждат парниковия газ Метан/. Мисля, че в Литва беше, вместо да измислят как да оползотворят метана им взели та ги обложили с данък. Чакам да видя къде ще искат да им сложат и катализатори.

Сещам се за един виц:
Лети си самолета и пилотите заспали непробудно. В пилотската кабина влезли гаргата и маймуната. Гаргата решила да се прави на пилот, изключила автопилота и взела да клати самолета, а маймуната я попитала:
- Що се бъзикаш със самолета?
- Ами кеф ми е, бъзикам се.
Гаргата си начесала крастата и се отказала, но сега маймуната взела да се прави на пилот и да се бъзика със самолета. По едно време крилата на самолета се строшили и той взел да пада. Гаргата изкочила навън и почнала да лети.
- Какво ще правим? - изревала маймуната.
- Можеш ли да летиш? - попитала гаргата - Като не можеш, що се буташ в "А" група и се бъзикаш със самолета?

Мисля, че докато някои си играят на еколгия за нас, дето се бутаме в "А" група ще си останат само негативите /както винаги/. (sorry)

До сега досег с такива бои не съм имал с изключенив на акварелните, но това беше докато бях ученик.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”