Изгорели крушки

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Изгорели крушки

#1 Непрочетено мнение от mihael » 06 окт 2008 18:27

Изгорели са ми крушки(диоди) на панела на радиото или поне аз така подозирам може и да е прекъсното нещо по платката.До днес ми светише наполвина,а от днес вече е тъмна Индия.Понеже нямам задълбочени познания и не ми се ще да експериментирам с поялника в ръка,които дори го нямам де --и въпроса ми е къде да се насоча за сервизче или нещо подобно,че да ми свърщат работа.Незнам дали беше точно за тук тази тема,но ако Оги или Васе преценят,че не е да я преместят.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Изгорели крушки

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 06 окт 2008 18:54

Отиди в сервиза на Миро (Мирослав Бохоров) до писоарите на ул.Кап.Райчо
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Изгорели крушки

#3 Непрочетено мнение от ogi » 06 окт 2008 19:22

Точно за такива неща никога не бих отишъл на сервиз. :) Няма нищо сложно в смяната на светодиоди, или лампички (които веднага бих заменил със светодиоди); само трябва да се намери съответният цокъл и да се спазва поляритета. Ако беше в Сф щях аз да ти го оправя (тия дни нямам път към Пловдив). Защо не го разглобиш и снимаш да ти кажа какво да правиш?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Изгорели крушки

#4 Непрочетено мнение от mihael » 06 окт 2008 19:23

Мерси Узунов мисля,че се сещам за къде говориш там монтират и аларми и др. ел неща.Ще отида утре да погледант и да си кажат мнението и евентуално отстранат проблема де.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Изгорели крушки

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 окт 2008 21:20

ogi написа:Точно за такива неща никога не бих отишъл на сервиз. :) Няма нищо сложно в смяната на светодиоди, или лампички (които веднага бих заменил със светодиоди); само трябва да се намери съответният цокъл и да се спазва поляритета. Ако беше в Сф щях аз да ти го оправя (тия дни нямам път към Пловдив). Защо не го разглобиш и снимаш да ти кажа какво да правиш?
Нещо, което е елементарно за един, може да е непосилно за друг. Щом човека няма поялник, най-вероетно не е на ТИ с електрониката и мисля, че може да си направи беля.
Едва ли ще струва повече от 6-7 лв. в нормален сервиз.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Изгорели крушки

#6 Непрочетено мнение от ogi » 06 окт 2008 21:29

Izparitel написа:
ogi написа:Точно за такива неща никога не бих отишъл на сервиз. :) Няма нищо сложно в смяната на светодиоди, или лампички (които веднага бих заменил със светодиоди); само трябва да се намери съответният цокъл и да се спазва поляритета. Ако беше в Сф щях аз да ти го оправя (тия дни нямам път към Пловдив). Защо не го разглобиш и снимаш да ти кажа какво да правиш?
Нещо, което е елементарно за един, може да е непосилно за друг. Щом човека няма поялник, най-вероетно не е на ТИ с електрониката и мисля, че може да си направи беля.
Едва ли ще струва повече от 6-7 лв. в нормален сервиз.
Прав си. Нека и Димо (или Митко - не знам как предпочита да го наричат приятелите) си вземе бележка от това. За това е форума - да си помагаме долкото може.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Изгорели крушки

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 06 окт 2008 22:40

Не схванах,защо камъните са в моята градина.
Изображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Изгорели крушки

#8 Непрочетено мнение от mihael » 07 окт 2008 13:15

Чесно казано и аз не разбрах,но това е без значение мерси за предложението Оги,но наистина се претеснявам да не повреда нещо по платката или да не е прегора иначе и аз самия осъзнавам,че е запояването на пет лампички аз ги видях и наистина не трудно май,но дори незнам нищо за цоклите съпротивлението и тн на диодите и ще пропусна с риска за сега магар,че ми се чувърка мн де.Хаиде мерси пак и мн се отнесох

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Изгорели крушки

#9 Непрочетено мнение от ogi » 07 окт 2008 20:25

Ако някой ден имаш желание, мога да ти обясня подробно и да ти сметна съпротивленията.
тук съм дал пример за плафон например.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Изгорели крушки

#10 Непрочетено мнение от mihael » 08 окт 2008 00:35

Мерси Оги препологам,че ще се възполозвам просто да го имам за обща култура,но незнам кога,но ще се пробвам да немеря удобно за теб и мен време.Иначе това за плафона съм го гледал още преди и ми се видя бая интерсно де.Мерси пак за проевената отзивчивост

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Изгорели крушки

#11 Непрочетено мнение от mihael » 08 окт 2008 17:27

Понеже след смяна на крушките днес те продължават да не светят,ще приложа няколко снимки и евентуално Оги или някои друг може да даде съвет евентуално ако забележи нещо,ако ли не ще мисля за нещо друго.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=8166461
Онзи ден като го бях отварял полвината светиха при контакт с радиото след което при втория такъв тест вече не светише нито едно което ме навежда на мисълта,да не съм развалил аз нещо и също така се чудя дали мога да напръскам платката с някои контактен спрей за евентуално някоя прекъсната верига

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Изгорели крушки

#12 Непрочетено мнение от ogi » 08 окт 2008 18:18

Можеш ли да снимаш цялата платка, но с високо качество (на макро) от двете страни и ако може така, че да прозира платката? Светлината също да не пада директно и да се отразява, за да виждам пистите. Лампичките с жичка ли са, или светодиоди - ако са светодиоди може да си ги запоил наопаки (имат поляритет). Забелязвам на спойката долу вдясно от контактните пластини си запоил 2 писти накъсо - провери дали не си го направил случайно, или са си накъсо. Контактния спрей няма да ти помогне на платката, тъй като там няма замърсени контактни повърхости, по които да има проблем; по-скоро провери всички елементи за "студени" спойки" - още малко вдясно от контактните пластини и лампичката има една спойка с дупка в средата - така ли трябва да е, или нещо се е разпоило от другата страна? Сега като тразгледах доколкото се вижда, забелязвам, че и на другата лампичка до квадратния чип й стърчат запоените крака и ми изглежда, че опират в съседни писти...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Изгорели крушки

#13 Непрочетено мнение от mihael » 08 окт 2008 18:49

Не ги сменях аз дадох ги на един сервиз кадето оправят телевизори и др техника включително и касетофончета и след като дори бяха забравили,че съм го оставил панела го оправиха за полвин час и не съм правил аз спойките иначе лампичките или поне една е пробва пред мен дори за проба дали работят иси работеше новата и се надявам да са оцелили поляритета евентуално ако са диоди.След като видяха че не работи почна да обяснвяа че сигорно някои модул е сдал багажа и трябвало да маха касетофончето ама и тои не беше интусиазиран от идеята и аз и затова го взех така и ще мисля сега какво да го правя или да се премерявам.СЛожих нови сними дано да са по-добри
Сега като се замисля тои смени само зелените лампички(те са бели де но са овити в залена шапчица)а има и една червена която не пипана дали може да е и от това,но всъшност те са на паралено захранване така че май няма логика


Поправих го,албума де: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294419
Последна промяна от mihael на 08 окт 2008 19:57, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Изгорели крушки

#14 Непрочетено мнение от ogi » 08 окт 2008 19:28

Не мога да видя снимките, защото не си ги направил публични и ми иска парола.
Щом са прозрачни лампичките и увити, значи са с нажежаема жичка, а не светодиоди, което означава, че почти 100% изводите им отиват директно към контактните пластини на панела и би трябвало от там да могат да се захранят на 12 волта директно, без другата част (както са ти казали от сервиза).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Изгорели крушки

#15 Непрочетено мнение от mihael » 09 окт 2008 19:23

Днес след като реших,че съм мн можещ или по точно ми се играеше с радиото слезнах с палтката и почнах да експерементирам и видях,че при някои размествания при поставена платака лампичките светваха ,което ме навежда на мисълта че явно някаде не прави добър контакт,също така бях докосвал отзад на платката веригите с леко влажен пръс и може и да е от това не знам и аз вече май утре ще по търса някои по запознат с други думи някои сервиз.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”