Пукнато табло отгоре

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Пукнато табло отгоре

#1 Непрочетено мнение от zmitzov » 04 окт 2008 00:58

Здравейте, искам да споделите освен с лепене с какво мога да направя за пукнатото табло отгоре точно под предното стъкло на такумата?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Пукнато табло отгоре

#2 Непрочетено мнение от авео » 04 окт 2008 01:19

Ако е пластмасово,задължително правиш по една малка дупчица в началото и края на пукнатината,за да спреш по нататъшното пропукване. После пълниш с кит и заглаждаш. Хубаво е да се свали таблото,но си е голяма играчка.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: Пукнато табло отгоре

#3 Непрочетено мнение от bociboy » 04 окт 2008 21:44

Zmitzov, и на моята ,,Tacuma,, е спукано-една по-голяма пукнатина в центъра на таблото, и втора по-малка зад кормилото.За сваляне на таблото не ми се мисли, защото докато го сваля ще изчупя половината щифтове за захващането.Може би ще ги лепим с някакво лепило?Пукат се понеже таблото е много голямо,черно,монолитно(не е като на Пежо308 от 2 части със предвидени зони за разширение) и на ,,жабарите,, не им пука да търсят сянка за паркиране.Май и на мен не ми пука ,че се пука!? (coolbeer)

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Пукнато табло отгоре

#4 Непрочетено мнение от zmitzov » 05 окт 2008 22:31

аз слава богу имам само една но не мисля да я махам, просто залепване и това ще бъде.

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Пукнато табло отгоре

#5 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 05 окт 2008 23:29

Веднъж гледах един познат как си лепеше бронята на колата и мисля че ако и таблото ти е от пластмаса ще стане . Той беше намерил някаква мрежичка с много ситни дупки ( като от сито за пясак ) и с поялника я затопляше докато разтопи пластмасата и потане в нея . Каза че става много здраво и няма мърдане . После само се китосва , но като видях какъв резолтат даде при него без кит , едва ли ще си личи пукнатината в таблото при теб ! :) Ако е от друг материал просто го залепи с ПРОМА и отдоло задалжително намажи с смола и вата ( онова с което лепят лотки и брони ) за да не се пукне пак :)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Пукнато табло отгоре

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 06 окт 2008 11:07

Веднъж гледах един познат как си лепеше бронята на колата и мисля че ако и таблото ти е от пластмаса ще стане . Той беше намерил някаква мрежичка с много ситни дупки ( като от сито за пясък ) и с поялника я затопляше докато разтопи пластмасата и потъне в нея . Каза че става много здраво и няма мърдане . После само се китосва , но като видях какъв резултат даде при него без кит , едва ли ще си личи пукнатината в таблото при теб ! Ако е от друг материал просто го залепи с ПРОМА и отдолу задължително намажи със смола и вата ( онова с което лепят лодки и брони ) за да не се пукне пак
Извини ме за поправките....така изглежда по-добре
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Пукнато табло отгоре

#7 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 06 окт 2008 19:15

Ееее напредвам ! :rofl: Само 7 грешки за такъв голям текст (n2)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: Пукнато табло отгоре

#8 Непрочетено мнение от bociboy » 11 окт 2008 11:05

mi6ko_pi написа:Ееее напредвам ! :rofl: Само 7 грешки за такъв голям текст (n2)
Браво ''pi6ko_mi''!Езика и правописа са създадени,за да общуваме и се разбираме по-добре.На първо четене ти разбрах всичко.Важното е,че словоредът ти е правилен,а не като на някои водещи журналисти от всички(без изключения) ежедневници.Като им четеш заглавиятя на статиите,не можеш да разбереш кой кого и защо. :clap:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Пукнато табло отгоре

#9 Непрочетено мнение от ogi » 11 окт 2008 12:49

bociboy написа:
mi6ko_pi написа:Ееее напредвам ! :rofl: Само 7 грешки за такъв голям текст (n2)
Браво ''pi6ko_mi''!Езика и правописа са създадени,за да общуваме и се разбираме по-добре.На първо четене ти разбрах всичко.Важното е,че словоредът ти е правилен,а не като на някои водещи журналисти от всички(без изключения) ежедневници.Като им четеш заглавиятя на статиите,не можеш да разбереш кой кого и защо. :clap:
Това не е случайно - при журналистиката се използва специално такъв похват, за да може максимална част от информацията да се изнесе в заглавието и същевременно да предизвика интерес към съдържанието под него. Обикновено първата дума издава смисълът на статията или куриозната/сензационната част "Баба наби с бастун...","С 2.3 промила бе хванат...", "500лв глоба, ако..." и т.н.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: Пукнато табло отгоре

#10 Непрочетено мнение от bociboy » 11 окт 2008 14:11

,,Това го знае всяко хлапе,, Акцентът беше другаде ..?

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: Пукнато табло отгоре

#11 Непрочетено мнение от lakov » 08 юни 2009 20:53

здравейте. да съживим темата - и моята такума се "събуди" с пукнатина на предното табло понеже /както казва един приятел / таблото е направено от пластмаса за лъжички за кафе ... колегата zmitzov успя ли да излекува своето ? нека сподели опит...

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Пукнато табло отгоре

#12 Непрочетено мнение от gigabate » 16 юли 2012 17:58

И на моето се появиха 2 пукнатини от по 2 см.Мисля че се получиха от комбинацията от адска жега и пускането на климатика.Пукнатините не са отворени но ги виждам все пак.Не знам дали ще мога да инжектирам черен силикон да влезе от вътре,а отгоре само да го забърша,а не ми се иска да правя дупки в краищата-ще си личи много.
Някаква идея...някакво качествено лепило за пластмаса??? :^)
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Majo
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 29 яну 2014 17:20
МПС: Daewoo Takuma 1.6 16w, 1,8 8w
От: София
Име: Младен

Re: Пукнато табло отгоре

#13 Непрочетено мнение от Majo » 15 апр 2014 10:34

При мене таблото беше напукано много яко. Пукнатината започчваше от предния край на таблото точно по средата и стигаше до волана точно над оборотомера. По паваж и неравности беше просто лудница.Проблема го реших по следният начин. Купих си черен силикон,високо температурен от този който го използват като уплътнител и го пробих така,че като стисна да изкарва силикона финно малко по дебело от конец. След това с едно ножче разтварях пукнатината и нанасясях силикона.След като приключих още педи да е засъхнал силикона , взех и намокрих една релефна гъбичка за да не залепва за силикона и започнах да заравнявам като само топкам отгоре.Резултата беше много добър. Личи но само ако се вгледаш,защото силикона е малко по лъскав от пласмасата, но като се напръска с шпреи за тъбло почти не се забелязва.

dimchod
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 29 май 2014 10:09
МПС: Chevrolet Tacuma
От: София
Име: dimchod

Re: Пукнато табло отгоре

#14 Непрочетено мнение от dimchod » 11 мар 2015 14:31

При мен проблема с пукнатините по таблото го реших по следният начин. Свалих таблото / сваля се за около час и половина/, залепих пукнатините с пистолет за горещ въздух и мрежичка. Купих черна изкуствена кожа / 15лв. /, която е разтеглива при нагряване и високотемпературно полихлоропреново лепило Neostick 588 / 15лв. /. Лепенето на кожата става сравнително бавно.
Резултата е отличен, дори бих казал стои по добре от оригиналната пластмаса. Дори да се появят пукнатини те вече няма да се виждат.

g.nemchev
Нов
Нов
Мнения: 75
Регистриран: 04 окт 2013 10:30
МПС: Daewoo Tacuma
От: Petrich
Име: nemchev
Контакти:

Re: Пукнато табло отгоре

#15 Непрочетено мнение от g.nemchev » 21 мар 2015 17:29

Дай малко подробности как се сваля таблото. Решил съм да направя всичко с такава кожа, но ме е страх да разглябам.Има ли много чупливи работи?

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”