Надраскана кола - помогнете!

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: Надраскана кола - помогнете!

#16 Непрочетено мнение от taran » 18 сеп 2012 17:02

Снимай и резултата след полирането,че ми е любопитно.

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Надраскана кола - помогнете!

#17 Непрочетено мнение от gigabate » 18 сеп 2012 18:44

Станало е направо същия нюанс,само дето стои без гланц обработения участък.Сега го мини с полираща паста с някакво меко парцалче.Мисля че почти ще се изравни гланца на боята! :y:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Надраскана кола - помогнете!

#18 Непрочетено мнение от ogi » 18 сеп 2012 18:54

Става добре, ако бялото е просто от самия одран лак, ако драскотината е дълбока до грунда отдолу, или ламарината, леко се замаскира с лака отгоре, но продължава да си личи. Все пак е по-добре.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Надраскана кола - помогнете!

#19 Непрочетено мнение от gigabate » 18 сеп 2012 19:49

Така е ! :y:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: Надраскана кола - помогнете!

#20 Непрочетено мнение от taran » 18 сеп 2012 22:11

ogi написа:Става добре, ако бялото е просто от самия одран лак, ако драскотината е дълбока до грунда отдолу, или ламарината, леко се замаскира с лака отгоре, но продължава да си личи. Все пак е по-добре.
Ако драскотината е само в лака,няма смисъл да си омазваш така колата,с полир машината,като я минеш,лака пак се избистря,релефа от вдълбаването остава,но не се набива така на очи.
Ако е до грунд или метал е нормално да си личи,както и да го обработиш.

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Надраскана кола - помогнете!

#21 Непрочетено мнение от gigabate » 18 сеп 2012 22:27

То се вижда че драскотината не е само в лака а е достигнала шприцкита(грунда)под боята! Бяла ли е значи е шприцкит ;)
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
wizli
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 06 ное 2012 11:40
МПС: ORLANDO 2.0 LТ,Espace III 2.0

Re: Първи впечатления..

#22 Непрочетено мнение от wizli » 03 фев 2013 13:34

И така:
след 1 мес. ползване и 2,5 хиляди км. извънградско, получих първа пробоина в боята на капака от камъче и то в София.
Петното е малко но чак до метала, сега се чудя какво да правя, КАСКОто дали покрива подобни щети?
Освен това не ми се иска след всяка точка да пребоядисам капака, предпочитам да го правя поне веднъж годишно, въпроса е как да консервирам щетата да не тръгне ръжда?
За техническите прегледи пише че правят огледи за корозия, дали щетите влияят върху гаранцията?
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Първи впечатления..

#23 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 фев 2013 13:41

Аз си взех маркер за такива цели...
Да, ако се загледаш си личи (нямаше същия цвят) , но пък блокира развитие на ръждата..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
wizli
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 06 ное 2012 11:40
МПС: ORLANDO 2.0 LТ,Espace III 2.0

Re: Първи впечатления..

#24 Непрочетено мнение от wizli » 04 фев 2013 08:52

slowtraveler написа:Аз си взех маркер за такива цели...
Да, ако се загледаш си личи (нямаше същия цвят) , но пък блокира развитие на ръждата..
Това с четчицата е ясно - въпроса е дали случая се покрива от КАСКО,
все пак колата е нова и ако след една година се нашари с дупчици, макар и туширани на ръка - ще е доста грозно.
И не се знае какво ще кажат на ТО като видят поправките - гаранцията за корозия остава ли?
Изображение

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Първи впечатления..

#25 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 05 фев 2013 22:32

wizli написа:И така:
след 1 мес. ползване и 2,5 хиляди км. извънградско, получих първа пробоина в боята на капака от камъче и то в София.
Петното е малко но чак до метала, сега се чудя какво да правя, КАСКОто дали покрива подобни щети?
Освен това не ми се иска след всяка точка да пребоядисам капака, предпочитам да го правя поне веднъж годишно, въпроса е как да консервирам щетата да не тръгне ръжда?
За техническите прегледи пише че правят огледи за корозия, дали щетите влияят върху гаранцията?
Каското покрива тия щети. Зависи все пак от застрахователя ти но се покриват. А ти тез точки не ги мисли ще си събереш цяла колекция повече внимавай по челното стъкло да нямаш :)
Leganza 2.0 136hp

misk
Редовен
Редовен
Мнения: 169
Регистриран: 21 апр 2010 09:00
МПС: Lancia Lybra 2.4 jtd
От: Бургас

Re: Първи впечатления..

#26 Непрочетено мнение от misk » 06 фев 2013 09:25

wizli написа:......И не се знае какво ще кажат на ТО като видят поправките - гаранцията за корозия остава ли?
Би трябвало автомобила да е застрахован в компания, която има договор с дилъра, който ти я продал и при евентуален ремонт щетите да се отстраняват в неговия сервиз. Това безусловно ти гарантира правата по гаранцията за корозия.
Lancia Lybra 2.4 jtd SW, Logan 1.4 MPI, Fiat Punto 1.2 ELX, Ford Puma 1.7 16V

Потребителски аватар
wizli
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 06 ное 2012 11:40
МПС: ORLANDO 2.0 LТ,Espace III 2.0

Re: Първи впечатления..

#27 Непрочетено мнение от wizli » 06 фев 2013 10:30

Моята е застрахована в ЛевИнс /дадоха най-добра оферта/ не са свързани с дилъра,
не съм сигурен, че ще сервизирам колата там където съм я купил, зависи от моментните цени когато стане на 1 година/разликите в цените са големи/, освен това имам друг дилър на 2 крачки /Дженесъс Ауто/ при други равни ще е там.
Сигурен съм, че до края на засрахователния период ще се нашари повече и не ми се ходи 10 пъти за един капак, мисля да изчакам до края и после всичко наведнъж.
Въпроса е как да консервирам дупчиците да не тръгне ръжда?
Или цялата стратегия е грешна? :ches:

П.С. Стъклото също вече има няколко малки удара, в руския форум доста се оплакват от слабите стъкла и боята. Някои са сменяли вече по 2 челни стъкла.
Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Първи впечатления..

#28 Непрочетено мнение от emil nikov » 06 фев 2013 20:55

Един приятел преди време "тушираше" такива малки наранявания на предния си капак с безцветен лак за нокти

Потребителски аватар
wizli
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 06 ное 2012 11:40
МПС: ORLANDO 2.0 LТ,Espace III 2.0

Re: Първи впечатления..

#29 Непрочетено мнение от wizli » 06 фев 2013 22:08

emil nikov написа:Един приятел преди време "тушираше" такива малки наранявания на предния си капак с безцветен лак за нокти
Браво, сигурно и цвят може да си подбере? :D :D :D
Ако бе стара кола, щях да си взема 100гр. автобоя и с клечка... ама за нова не знам, а и КАСКОто е доста пари...
Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Надраскана кола - помогнете!

#30 Непрочетено мнение от Hunter » 07 фев 2013 16:16

При мен на Ланоса точно под решетката на капака започнаха да си личат ръждиви точки, явно от камъчетата при висока скорост и други такива. Имам шишенце (като от лак) с направена по каталог боя, предполагам тя ще консервира ръждата да не се разпростира :doh:

п.с. друг по "екстравагантен" вариант е една лента сребристо "карбоново" фолио под решетката :D :rofl:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”