Полиране фарове

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Полиране фарове

#1 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 03 ное 2018 16:39

Тъй, като фаровете ми бяха много зле - пожълтели и помътнели реших, че е време да се полират. След кратка разходка в сайтовете си поръчах от ебей китайски кит за полиране - 6.70 паунда с доставка до офиса. Пристигна за две седмици. Car Headlight Headlamp Cleaning Restoration Plastic Polish Restorer Tools Kit. До сега никога не съм пастирал и ми беше интересно какъв ще е резултата.

Комплектът съдържа шкурки 800 1200 2000, паста, лак, диск и гъбички отделно за всеки фар.
Изображение

Фаровете бяха:
Изображение

За начало фаровете се облепят с тиксо от комплекта. Започнах с първата шкурка - 800, като се пръска задължително с вода - появи се една жълта гняс. Търках на ръка основно с прави движения а не в кръгови до като спре да излиза жълтеникаво.
Изображение

След това с винтоверта минах с 1200 - според мен трябваше да продължа на ръка. И накрая с 2000 на ръка приключих и след измиване и почистване фаровете изглеждаха така:
Изображение

Независимо, че бяха мътни то нямаше жълто. С паста от комплекта сложих върху гъбата и първо размазах така из целия фар после с винтоверта довърших. Търках до като свърши пастата.
Изображение

Резултата след пастата:
Изображение

Естествено китаеца бе сложил и UV лак и с него намазах:
Изображение

Лака обаче остава леко лепкав и бавно засъхва - един час след това леко лепнеше. И ето крайният резултат:
Изображение

Като за първи път мисля, че се справих. Независимо, че идва с преставка за винтоверт смятам, че на ръка е по-добре защото има усещане. Сега за комплекта - пише, че е Visbella но аз на китаец вяра нямам. Вътре има всичко по две за всеки фар отделно. Естествено, като истински българин реших, че мога да спестя и успоредно правех двата фара само с единия чифт. Мисля, че е достатъчно при условие, че мойте фарове бяха силно захабени и пожълтели.
Та който има час свободен и нерви да изчака от китай пратката силно препоръчвам.
Leganza 2.0 136hp

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полиране фарове

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 ное 2018 17:47

Добре е станало! Дано ефекта да е траен!

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Полиране фарове

#3 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 03 ное 2018 20:41

Уж UV лака е за това. Надявам се две години да изкара. Все пак остана за още един опит.
Leganza 2.0 136hp

Боби 83
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 04 юли 2018 21:19
МПС: Chevrolet nubira
От: Кърджали
Име: Bobi

Re: Полиране фарове

#4 Непрочетено мнение от Боби 83 » 04 ное 2018 06:23

Страхотно се е получило.Аз минах същата процедура но платих 30лв. в автомивката( там ги полираха) Но имаше едно петно което беше отвътре на фара и нямаше как.Иначе браво.

Потребителски аватар
velin_v
Редовен
Редовен
Мнения: 140
Регистриран: 10 яну 2017 11:14
МПС: Captiva 2.4 LPG 2007
От: Plovdiv

Re: Полиране фарове

#5 Непрочетено мнение от velin_v » 04 ное 2018 13:49

Браво за начинанието. Аз също дадох 30 лева та автомивка. За матиза на жена ми пък дадох 10 на ваучер от Грабо. Срещу ваучера получих естествено само търкане с шкурка, паста липсваше.
За вечен ефект съм чувал че се слага UV фолио, но цената на фар е до 100 лева.

Поздрави и да те радва блясъка дълго
Captiva 2.4 LPG 2007 - Matiz 0.8 LPG 2007 - Пловдив

yavorberov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 10 фев 2016 08:48
МПС: Такума 1,8 / 98 / 8V
От: Пловдив
Име: Явор

Re: Полиране фарове

#6 Непрочетено мнение от yavorberov » 09 ное 2018 02:55

На Такумата постигнах този ефект изцяло на ръка с 5 водни шкурки 1000; 1500; 2000; 2500 и 5000 + полирпаста, след това измих фаровете с водоструйка и шампоан и ги изпръсках с безцветен лак за пвц, който е подходящ за употреба на открито - продават го от време на време в Лидъл за около 5-6 лв. Вече 1 година е без проблем. Хамалогия е, но за 15 лв имам приличен резултат и ми останаха материали за поне още 5 комплекта фарове. Единствено си останаха вътрешните дефекти по поликарбоната, които се виждат при пуснат фарове.

otscho
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 07 дек 2014 00:04
Skype: oleglz1gos
МПС: Daewoo Tacuma 1.8 I LPG
От: София
Име: Олег

Re: Полиране фарове

#7 Непрочетено мнение от otscho » 16 дек 2018 19:36

На моята Такума бяха леко помътнели. Лъснаха се само с полирпаста но след два месеца си бяха пак същите. Явно трябва и лак, който да е устойчив на ултравиолет. (n3)

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”