Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#76 Непрочетено мнение от miroki » 28 юни 2011 09:24

Моята резервация е от 1 до 6 Август (една седмица от по-рано щеше да е но приятелите ми са ангажирани) та май ще има клубна сбирка :) . До горското ще съм. Има един голям паркинг и заведение на пясъка, там, (малко след ламаринения паркинг с гаражите клетки)Бунгалата вече са остарели обаче. До ДВСК има храноден и може да се запише човек, та който както иска. Аз него правя (ходя само на обяд, че искам вечерта в гората на верандата на салатка.
Аз ходя често на Шкорпиловци, но не и в селото. Над 10 години съм бил там
Тази година ще има изненада 4 хотела а догодина 6 (там където е лятното кино до него са дигнати 4 те вече но едва ли ще функционират. Единият вече има стъкла де.
Та за любителите на хотелите , вече няма да е проблем.
Плажа наистина е най-дългия в България.
Само на централният плаж има няколко редици хода, но при гората, там на 10 метра се настаняват човек от човек. И определено е спокойно (поне до сега е било така де) Там пък има скала вътре във водата и децата не могат да влязат навътре - като бариера им е за това е любимо на семействата)
Има достатъчно механи и заведения, така че едва ли ще е проблем за когото и да е.
Миналата година Камчия беше преляла и там водата беше кална, та цяла Камчия беше на Шкорпиловци, та имаше повече хора от обичайното, но то колкото и да са пак на 10 метра човек от човек :)
Аз море и тука си имам , но искам да съм до плажа, като се сетиш нещо да се прибереш да си го вземеш и да се върнеш. Варианта за в селото за това не ми е харесвал.
Единственото което няма е аптека, но е в Старо Оряхово, на около 10км, та не е проблем толкова.
Ако някой се интересува още от нещо, казвайте.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#77 Непрочетено мнение от ogi » 28 юни 2011 10:40

Интересуват ме отзиви и възможности за местата за настаняване.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#78 Непрочетено мнение от akolevutd » 28 юни 2011 10:45

ако имам време - тук http://chiflik-tourism.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#79 Непрочетено мнение от The Stig » 28 юни 2011 11:21

akolevutd написа:ако имам време - тук http://chiflik-tourism.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Хубаво е на Чифлика, а и изобщо целия район. Аз лично всяка година, поне един път, ходя в с. Орешака(Троянския манастир) и с. Черни Осъм. Красива природа, що-годе нормални цени, а и спокойствието и чистия въздух са безплатни- никога не съм се наспивал толкова пълноценно, както там. На отиване/връщане може да се отбиеш до Крушунските водопади, също много красиво място, не далеч от Ловеч.
Това лято пак ще се ходи, за да се възстановя от морето. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#80 Непрочетено мнение от miroki » 28 юни 2011 12:45

ogi написа:Интересуват ме отзиви и възможности за местата за настаняване.
Зависи коя база ще си от най-до най :)
http://www.namore.info/index.php?category=36" onclick="window.open(this.href);return false;

Няма супер лукс обаче.
Има предимно бунгала и малки хотелчета, другото е в селото, на 1 км. Не става за пеша всеки път.
Цени от 10 до 30лв. нощувка.
Но това е според мястото което си харесаш.
Вариант олинклузив няма, има хранене 3 пъти например, което най-се доближава до услугата. Моста големия е затворен (поне беше) за риболов , остава в морето директно или малкото езерце за сладководна. Но и рядко кълве по горещото време.
Та ако си харесал нещо (може и налично) ми кажи кое , и ще ти кажа мението си ако съм го посетил или поне знак къде се намира )
Например "Велди" които бяха нещо руснаци за ги взели и са на високото, след плажа е малко по-трудничко прибирането.
В гората е много добре, хладко е вечер по анцуг я карам там. ( но зависи от сремето все пак)
За комарите има устройства за контакта, така че и те не са проблем.
Море с Дъбова гора , това са условията :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#81 Непрочетено мнение от ogi » 28 юни 2011 14:11

Е не търся лукс и ол-инклузив. Миналия път бях в х-л Ескана (от Т-образното на входа, тръгваш надясно и първия хотел там, ама разстоянието си е кофти - ни за кола, ни за пеша, иначе вътре бе стаите бяха много чисти и приветливи... Сега съм се засилил към х-л Джордаш - точно на 90 градусовия завой на пътя, където тръгва паралелно на плажа - там е хотелече и устроени бунгалца, та за там исках реални отзиви, че тия в нета са много противоречиви.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#82 Непрочетено мнение от miroki » 28 юни 2011 15:18

Хотела е на хубаво място и си заслужава, той е едно от хубавите места, но никога не съм отсядал там. И не мога да помогна за обслужването в него. Плажа е до централния от лявата страна на моста и там има повече брачеди, докато малко по-на юг ги няма.
Ние сме 4ма и трябва да взема 2 хотелски стаи и не е добре за децата и за това наемам бунгало за 40лв на вечер (2 спални, баня, WC, стая за багаж с хладилник. (нещо като кухня), коридор и веранда.
Ако става въпрос за бунгалата на Джордаш, те са на слънце и там ще е горещо.(имам предвид , че в гората е по-прохладно от там.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#83 Непрочетено мнение от ogi » 28 юни 2011 21:06

Айде там съм от 30-ти Юли до 8-ми Август. Вече капарирах в Джордаш. :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#84 Непрочетено мнение от akolevutd » 28 юни 2011 22:09

и ние с жената да дойдем за 1-2 дена и да направим купона :lol:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#85 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2011 16:39

Такааа, направихме планираната обиколка и започнахме отпуската.
Та реших да споделя впечатленията си...
В петък вечерта (след 19:00) направихме първия преход Варна Бургас... То си е като градско каране :lol:
В събота тръгнахме от Бургас към Малко Търново и бяхме на границата около 10:00 часа. Пътя го ремонтират сериозно и изцяло...
Но с наближаване на Малко Търново нещата се изместват към пълна разруха... Добре познатия обход (на международния път) по черен път през горичката за около 2км си е все още там. Без никакви изгледи да се възстановява истинския път...
На входа на Малко Търново има бензиностанция на Петрол (да не я объркате с първата неработеща бензиностанция). Добре е там да заредите пълен резервоар. Тук бензина е доста по-евтин от Турция и Гърция.
Границата от българска страна - безпроблемна, и отнемаща 2 минути.
30 секунди за винетката - представя се отрязъка, и 30 сек. за Гранична полиция и митницата - да хвърлят поглед на нас и децата.
Останалата минута - свободен разговор за времето и политическата обстановка :lol:
От турска страна - чакане при граничарите около 5 минути (сканиране на паспорти и т.н.). И около 1ч30мин митницата да удари печат че съм с автомобил. Опашката бе огромна. Не съм виждал подобна опашка на този пункт. Обикновено съм минавал турската страна за около 15 минути общо....
От там нататък - хубав трилентов път, който плавно преминава в четирилентов, а след това и към две много разделени платна по 2 ленти+аварийка... Но си е нормален междуградски път...
Около Лозенград (Kirklareli) има Шел бензиностанция и е добре да си купите от там карта за магистралите. Друг шанс няма да имате...
Аз карта имах, та затова не се отбивах по бензиностанции. Но в самия Лозенград има добър супермаркет (при идване от България се пада вдясно на движението след второто кръгово движение. От там взехме водички, кроасанчета, банани и т.н. за изпът...
Нататък - спокойно каране по идеален прав четирилентов път до магистралата. На входа на магистралата е добре да си чукнете картата въпреки, че бариерите са вдигнати. Така системата няма да ви вземе сумата за цялата магистрала от Истанбул до Одрин а само от конкретното място откъдето си влязъл на магистралата. В конкретния пример ако не бях чукнал картата до Лозенград, в Одрин щяха да ми вземат от картата 7TL все едно съм пътувал по магистралата от Истанбул, а сега реално ми взеха 2TL... Това важи и при пътуване към Истанбул, но там разликата е по-малка (ще спестите 2TL)....
Магистралата - идеална с 3 ленти+аварийна. Без идиотски ограничения и т.н. Пускаш темпомата и въртиш геврека.
Одрин - голямо село. Поразгледахме тук таме силно рекламираните джамии (особено известната Селим джамия)... С цялата цигания около тях... Потърсихме българската църква "Св.Георги"... Чест прави на турците, че имаше доста табели към нея, но бяха доста объркващи.... По едната 'следа' стигнахме до едни сокаци, където маздата почти опираше огледалата в къщите около нея, а насреща се опитваше да премине кобила с малко конче свободно пуснати.... Абе - като във всяка уважаваща себе си циганска махала...
Как да е - намерихме църквата, отворихме я (има звънец, защото иначе е заключена). Запалихме по свещичка и тръгнаме нататък.
Тъкмо се качваме в колата и настана един вой - все едно слушате сирените на 2 юли (с разминаващото се ехо от различните източници)... Жената чак се уплаши защо вият сирените... Успокоих я, че не са сирени, а просто 'койота на минарето вие' :lol: (дано не се обидят колеги мюсулмани, ама това си е ужасна шумотевица точно в 13:30 часа).
За щастие - не бе прекалено продължителен воя.
Преминахме живописния мост над река Тунджа и заседнахме в първото ресторантче. Както навсякъде в Турция - никой не знае чужд език... Разбрахме се как да е. И както навсякъде в Турция храната бе перфектна. Цените - по-високи от нашите, но не прекалено....
И по стар турски обичай - персонала на ресторанта те изпраща до изхода с усмивка... Кога ли нашите хора ще се научат, че туриста трябва да остане доволен и трябва да бъде глезен без сервилност, а с гостоприемство???
От там - на 3-4 км бе Турско-Гръцката граница. От турска страна едни гишенца с номера, които никой не знае какво означават. Тълпа без никакъв ред. Никой не знае чужди езици а нещо питат (ама на турски). С ръце/крака успяха да обяснят, че ги интересува дали влизам, или излизам от Турция??!?!? При условие, че от печатите в паспорта всичко си личи... Така минах и митницата - на гишето... На гръцка страна - пак гише, но хвърлят един поглед на паспортите и - напред...
Пътя в гръцко - доста по-зле от това, което бе преди 2 години... Дупки, неравности. Но без безумни ограничения. Понятно направен и без спъване на трафика... След няколко десетки километра се качваме на магистралата от Турция (долния път) и за нула време сме в Александруполи. За съжаление големия паркинг на пристанището бе затворен (нещо се работеше по него), та затова малко пообикаляхме докато намерим място. За късмет място за паркиране се освободи точно под прочутия фар. Разправях на децата малко по история и как Дедеагач е бил българско пристанище и там се е намирал беломорския български военен флот. Гледаха ме малко невярващо... Пихме по едно кафе с портокалов фреш, напече ни слънцето, въпреки, че бе около 17:30 часа. Реших, че още 500+km ще ни дойдат доста за този ден, затова резервирах две стаички в добре познат хотел до пристанището на Солун.
Учуди ме, че са смъкнали цените с почти 40%. Не знам дали е заради това, че съм бил вече там веднъж. Директно ме попитаха за имената, и веднага допълниха - 'от Варна нали'. Явно компютърната им система е добра. Както и да е - отлепихме нататък.
Пак качване на магистралата и следващите 300+km прелетяха за по-малко от 3 часа (не съм смъквал още логовете от GPS-а - по-нататък ще дам по-точни данни). Без никакви нарушения от моя страна (поне не съм забелязъл такива).
Солун - трафика ми се стори доста по-малък отколкото преди 2г... Кризата явно ги е ударила наистина...
Посрещнаха ни гостоприемно. Регистрацията отне няколко секунди - имали ми данните в компютъра. Само допълниха в системата номера на кредитната ми карта (за гаранция). Подземния паркинг е доста скъп, но бе и почти празен. Оставих колата, взехме по едно душче (за вана нямаше време) и веднага скокнахме в една добре позната таверна. Предните пъти - препълнена. А този път - практически празна. Може-би защото бяхме много рано (около 21:30)... Не знам. Или и там кризата се е отразила. Цените там промяна нямаха. Но кухнята си я бяха запазили. И разкошните октоподчета на скара, и печените сардини, разпадайки се като крем... Ароматните салатки с доматчета от Санторини и добре узряла фета...
И узото разбира се. За маслинките с зехтин - няма смисъл да разказвам...
На другата сутрин - разкошна закуска в хотела, освободихме стаите, натоварихме багажа и се насочихме към Бялата кула. Стачкуващите се бяха разположили с палатките и плакатите си точно около кулата, та миришеше на тоалетна, ама нейсе...
Децата си взеха по една слушалка на английски да се ограмотяват за историята на кулата, а аз поради голямата жега скокнах веднага на върха (кулата я гледах предишния път). Хем гледката хубава, хем прохладно в сянката на върха на кулата :lol:
Как да е - разгледахме кулата. Направихме разходка покрай морето и отскочихме до църквата Свети Димитър. И там запалихме по една свещичка (гърците не пропускат да сложат ценоразпис на свещите).
Напече ни слънцето и решихме да се товарим в колата и да бягаме в по-студените краища...
До Метеора бяха около 230км, като от тях около 180 са магистрала. По-точно 2 магистрали, за които плащаш по 2.80 евро.
За щастие имаше свободни места в един хотел, в който сме били. Цените отново бяха с около 40% по-ниски. Разтоварихме багажа и скокнахме до манастира Гранд Метеора... Вход 2 евро... Жените с панталони са задължени да сложат поли - раздават ги на входа.
Блееш насам натам, като основното е да се наслаждаваш на разкошната гледка. Не е добре за хора с клаустрофобия (минава се през тесен проход, издълбан в скалата) и за хора с аероакрофобия (височините са внушителни)... Децата много се радваха на гледките и разглеждаха с интерес.
Манастирите позатвориха около 17:00 часа и затова се насочихме към таверните. Тъй-като бях поизморен усуках едно узо с бира. Похапнахме и се насочихме към хотела. Гледката от терасата бе разкошна - гледаш точно 'метеорите'(камъните) с накацали върху тях манастири.
Благодарение на анестизията с узото и бирата, а и жегата през целия ден (беше около 35С в 17:00 часа) заспахме като къпани в 20:00 часа.
На сутринта - добре, че позакъсняхме със ставането, иначе щяхме да се бием в ресторанта с 5-6 автобуса японски туристи за шведската маса :lol:
Похапнахме както подобава, натоварихме багажа и отново се качихме по манастирите. Температурата бе над 25С, но усещането бе като за над 35С... Изкатерихме няколко манастира, до които японските туристи не смееха да се качат (бяха доста възрастни), затова само ги снимаха с огромните си фотоапарати. Поразгледахме още няколко интересни неща и се спуснахме към Калампака за да вземем сувенирчета...Срещнахме една българка, която с чист търговски трик ни почерпи с безплатно безалкохолно, 'русо' кафе и локумчета, за да можем да преглътнем цените :lol:
Взехме каквото ни трябваше и драснахме към България. Първите 50-60км докато се излезе на магистралата са с доста завои, но добър тесен път. Магистралата - идеална. Единствено редовното 'мърморене' на ГПС-а за камери около пътя раздвижваше малко монотонното пътуване на темпомат. От една магистрала към друга, от там - към трета, след това четвърта...
За нула време бяхме около границата. Спряхме да похапнем в едно гръцко ресторантче в селце около пътя. Собственика изкара домашни маслинки и домашен зехтин. Облизахме си пръстите. Сина и снаха му не ги обичали, защото били прекалено ароматни...
Минахме границата без да слизаме от колата - почти транзит (нашите граничари бяха на гръцката граница)...
От там настана екшъна - всеки 1-2км ограничение 40-50-60км... Разрешено изпреварването в завой без никаква видимост, и забранено изпреварването на прав участък... Или пък след много завои - край на ограничението за изпреварване, но заедно с ограничение на скоростта 60км/ч. Т.е. ако не искаш да нарушиш едното от ограниченията няма как да изпревариш дори и бавно движещ се с 60км/ч камион. Безумен път с безумни правила...
До София - мъка... И полицай на всяка крачка. Минах по околовръстното към Костинброд. От там - Петрохан. Дупка до дупка. И всеки когото настигам решава, че е длъжен да се гони с мен... Утре ще огледам гумите и джантите, че скочих в няколко огромни трапа и то с външната гума в завой...
Как да е - по светло вече си бях в Берковица, а няколко минути след това - в ресторантчето на едни приятели за разбор, който продължи до към 2:30 или 3:00.... Тъй-като разбора бе труден, не мога да кажа точното време на приключване :lol:

Средния разход докато стигна до Турция бе около 6.9-7.2л/100, но магистралите го вдигнаха въпреки равномерното каране до около 7.8л/100. Като въведа данните - ще споделя по-точно как стоят нещата...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#86 Непрочетено мнение от miroki » 05 юли 2011 19:49

Много интересна екскурзия, и добре разказана :)
Обърни внимание на разхода с чуждият бензин.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#87 Непрочетено мнение от ogi » 05 юли 2011 19:53

Абе slowtraveler трябва да си открие блогче с някои истории, ама сигурно нема време човека... :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#88 Непрочетено мнение от ivobivo » 05 юли 2011 21:32

Хмм от Варна през Турция и Гърция та до Берковица през лунния пейзаж на Петрохан. Хубава история и много истина за нашите безумни пътища и ограничения. Дано скоро да се опомнят родните власти и катаджии. Иначе на Берковица обичам да разпускам в "гръцката" кръчмица до реката ;)
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#89 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 юли 2011 08:38

@miroki.... Никаква осезаема разлика между разхода в литри на гръцкия и българския бензин не съм усетил... В сума - разликата си е сериозна (по памет там бе 1.65Е/л, но днес смятам да изкарам бележките от колата и да ги вкарам в 'монитора'...
Известна предполагаема разлика има заради различния път/маршрут през който минавах с 'различните' горива и ще е в границите на нормалното отклонение дори и при зареждане на едно и също място...
@ оги - не съм мислил за блог, а и не ми се 'рекламира' по този начин - прекалено много лична информация се дава при открит блог. Предпочитам да споделя впечатленията с по-тесен кръг от хора, на които информацията може и да е полезна... Жена ми ме кара да започна да записвам служебните си истории, че може да излезе някой комедиен роман, ама нейсе :rofl:

@ivobivo - ами аз съм в Берковица още поне до края на другата седмица. Така-че можем да направим срещичка...
Не се сещам за коя кръчмица става въпрос. Ако е тази точно на края мраморния булевард (от страната на града) - то и в момента я виждам от терасата - на 30 м от нас е :D
Ако става въпрос за ресторантчето с хотел 'Воденицата', което е в горичката от другата страна на реката и на 100м по течението след първата - сега е по-добре защото смениха собствениците преди няколко години.
Аз се отказах да стъпвам там по време на предните собственици след като се опитаха да ме прекарат с едно узо: носят ми някаква странна топла (поне 20С) течност, но която стои на огромни кристали поради някаква странна химична съставка (бях си поръчал Пломари). Добавянето на вода не спомогна за помътняване на бистрата течност нито пък за разтваряне на огромните кристали... Извиках сервитьора и провеждаме следния разговор:
- това не е узо.
- ще ви донеса отворената бутилка за да се убедите че не ви лъжа ?! :rock:
- ако нямате узо - донесете ми ракийка, ама не се опитвайте да ме лъжете по този начин....
- не бе - узо е. Сега ще ви сменим чашата.
И изчезва за 15 минути... След 15 минути се появява с невинна физиономия и още по-невинен въпрос все едно нищо не е било: вие каква ракия искахте ? :lol:


В Берковица единственото място където хапваме навън е Кръстевата къща.... И от време на време - кебапчетата и рибката при "Сталин" на Клисурския манастир..

P.S. @miroki Статистиката за разхода в БГ и извън нея показа следното:
1. Известно пътуване градско из Варна и Бургас, и извънградско до Малко Търново. Зареждане пълен резервоар в Малко Търново (малка петролска бензиностанция). разход 8.0л/100 при 56км/ч средна скорост общо.
2. Пътуване по добър извънградски път и качване по магистрали в Турция. Доста градско в Одрин из сокаци заедно със спиране за ориентация (но с работещ климатик заради жегата). Градско в Александруполи. Доста градско из Солун.... От там - пътуване до бензиностанция по магистралата към Игуменица. Разход 7.8л/100 средна скорост 80км/ч
3. Зареждане пълен резервоар гръцки бензин (цената е 1.76Евро литъра ~ 3.44лв/л). Магистрала до Гравена, след което около 60км извънградски път. Почти никакво градско шофиране. Катерене по манастирите (тежък тесен път около 4-5км, но без спиране). Връщане по обратен маршрут до Солун, от там - Серес, БГ граница, София (АМ Люлин), околовръстното към Костинброд. Практически никакво градско шофиране. Зареждане на втория Лукойл на Костинброд. Разход 7.5л/100 ср.скорост 83км/ч.

Т.е. имам разлика между българския и гръцкия бензин 0.3л/100км, като с българския съм врътнал и доста градско шофиране...
За мен няма никаква разлика между двата разхода..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#90 Непрочетено мнение от The Stig » 31 юли 2011 00:28

Днес се върнах от Несебър, бях там около една седмица. Много приятно си изкарах. Хубави плажове, много слънце(станах черен като циганче :lol: ), много вълни... Цените са нормални, атмосферата приятна. Старият град, безброй магазинчета и сергии, барове, клубове... за всеки по нещо. Пък и Слънчев бряг и Св. Влас са наблизо.
Деута видях 2-3, очаквах поне таксита да видя, ама пък те бяха само БМВ-та.. Видях един доста добър украински Ланос- приятно ниско окачване, джанти О.Z 16` , с лъскав черен кожен салон вътре. Яд ме е, че не носих апарата да го щтракна. |( Иначе имам чувството, че вече никой не купува дизели- само AMG-та, M-ки и RS. А и новият народен автомобил е Порше. :)
Изображение

Отговори

Върни се в “Забава”