Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'08 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#46 Непрочетено мнение от ogi » 11 юни 2009 05:02

Аз пък ходя на морето само заради безгрижното лежане, плажа и вечерите с бира, карти, или табла. Нито молове ми се гледат, нито нищо, дори бях разочарован от Халкидики миналата година. Все пак може и да съм се разглезил от пътуванията, не знам... и на хотели съм се наспал и на плажове съм бил райски и манджи и плодове странни съм се наял от всички континенти. Искам само спокойствие 2 седмици и морето да шуми наблизо - толкова! Цацата в пластмасова чинийка, бирата студена, или ментата със спрайт забита в пясъка под чадъра. Даже имам едно забравено от бога и строителството селце, където си ходя вече 3 години поред.
Хубаво си е нашето море.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лято'08 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#47 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 юни 2009 07:45

ogi написа:....Даже имам едно забравено от бога и строителството селце, където си ходя вече 3 години поред.
Хубаво си е нашето море.
Я, Оги, кога си купи и селце.....?! ddmuhaha
Иначе сериозно: Разбирам Веско1 защо му е харесало - южните ни съседки имат сериозни традиции в 'коткането' на клиента.
Много рядко в БГ можеш да видиш този тип обслужване на клиента на съвсем нормални цени (това май важи повече за Турция, защото в Гърция цените не винаги са нормални :-)) )
Но има нещо друго.
Целогодишния екшън ми стига - поне почивката да е реална почивка.
Лятната (пък и последните 2г и зимната) почивка винаги съм в БГ - в едно малко градче в Балкана.
Ами няма такъв кеф: точно по 'идеологията' на Оги - почивка, разходка, хубаво ресторантче, балканска рекичка ....
Зимата - много сняг, ски (миналата година за първи път се качих на това устройство :rofl: )...
Какво му трябва повече на човек за да релаксира...
Най-интересното е, че мястото харесва и на децата - явно и те са се уморили от живота в големия град и им е кеф да са самостоятелно пуснати в градчето...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Лято'08 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#48 Непрочетено мнение от Fantomasss » 11 юни 2009 08:14

Vesko1 написа:Такааааааааа...новото лято дойде вече...и всички почваме да си мислим за почивка.Някой да знае евтина дестинация за някой турски курорт -олл инклузив 7 нощувки.Може и на ЛС....тази година съм решил твърдо...при комшиите ще почивам,очарован съм от обслужването преди няколко дни като бях на формулата....то облечени келнери...пепелници сменят...салтанати...внимание....па по моловете стоки с 50 процента намаление...марки...на нащо черноморие..такомва нещо нема.
Ако някой знае добра оферта -нека сподели!
Оооо , и аз искам така, от много хора чувам, че при резняците било голям келепир за малко алтъни, па и некоя кадъна сгодна може да удари човек, то и там си има бардаци... ddcomp ddribka ddmuhaha


П.С. Веско, тури една 9-ка на заглавието, че ще ни се смеят с тая изостанала година ;)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#49 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 юли 2009 10:30

За сведение на възнамеряващите да почиват в чужбина.

Най-опасните страни за туристите

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#50 Непрочетено мнение от авео » 04 авг 2009 00:38

За втора година ходя в Синеморец.В 22ч. всичко умира,няма дискотеки,няма чалга по ресторантите,които са 4-5 на брой. Има някакви програми в баровския хотел "Бела Виста",но той е на другия край на селото и почти не се чува.Миналата година,нямаше дори аптека,за лекар да не говорим.Тази година имаше нашествие от скакалци. Огромни,зелени и летящи,като врабчета.Догодина,живот и здраве,пак съм там.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#51 Непрочетено мнение от slowtraveler » 04 авг 2009 08:11

Авео завиждам ти благородно... (coolbeer)
Снимките ти ми напомниха Арапя в доброто старо време - 'екстериора' бе такъв....
Много ме кефеха тея скалисти заливчета, с прозрачна вода, и рибките, които се виждат до 4-5м дълбочина...
А за скакалците - в него район наистина са като врабчета....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#52 Непрочетено мнение от vassy » 10 авг 2009 22:11

По морето тази година явно много са я закъсали! Преди малко прегледах офертите в Албена. Доста поредни години ходим в х-л Орхидея, All Inclusiv, но такива цени не е имало (преди 6-7 години имаше една оферта по американски сайтове за 30$, но не важеше за българи). Оферираната цена в момента е ... 50 лв. всичко. Още на -> http://albena.bg/index.php?p=offers&language=bg&id=997

Който е бил там знае за какво говоря. Завиждам на Авео за спокойното място, но си падам по уредените неща и All Inclusiv ме устройва напълно, а и Албена съвсем не е от шумните места по черноморието. Ако не ми мине котка път, ще се разпиша, че миналата година прескочих!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#53 Непрочетено мнение от ogi » 11 авг 2009 01:59

1. Не ходете в Сл. Бряг
2. Въобще не си го помисляйте даже!

Подробности по-натам...
Няма такъв отврат, в момента съм там и дори не е силен сезон!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#54 Непрочетено мнение от ogi » 16 авг 2009 22:31

Продължавам след мнението, което написах от първият ден на почивката.
Хотела бе All Inclusive - Sun Palace. 4 звезди (ама 4-тата фалшива...).
В общи линии почивката бе доста приятна, но няма нищо общо с моята представа за почивка на МОРЕ (така се случи и с такава компания). Всъщност прекарах 15 мин на морето за 1 седмица, предвид че на плажа нямаше нищо друго освен чадъри, масички и шезлонги от линията на вълните, до линията на баровете и няма дори къде да си оставиш кърпата на земята... Плажът всъщност го няма! Това е за мен пълен абсурд, фарс и българщина. Море от чадъри и бетон!
Алеята, успоредно на плажната ивица, е безкрайно море от главозамайващи светлини и цигании. Направи ми впечатление скромно 5 метрово скеле за изстрелване с бънджи-въже - 40лв, за същото съоръжение, но с поне десеторна височина ще платите 2-3 евро в увеселителния парк на Пратера - Виена (най-близкия до БГ). Имаше и всякакви други простотии и милион и един начина да си похарчите парите по наивен начин, като да се возиш на такси за 7лв/км, или да си купите пинг-понг топче (1бр.) за 1лв, чудя се как идват въобще европейци, като всъщност няма нищо особено интересно да се покаже...най-вероятно всичко останало им се струва безумно евтино, но на мен не ми изглежда така... JB-голямо в дискотеката си е 16лв, макар че успях да проуча промоциите и си има Happy Hour за БГ алкохол в повечето заведения, (пак казвам, че българите там са малцинство и нееднократно ме заговаряха и българи и руснаци на английски и немски...). Препоръчителна дискотека, ако стигнете до там - Лазур; съображения - евентиално място за сядане, повече чужденци и по-малко българи, промоции...

Всички сте виждали какво представлява ивицата по крайбрежието там и как са слети курортите един в друг и от безбройните хотели дори морето не се вижда...то поне атракциите да бяха атракции, а то пълна селяния! Невръстни немски тийнейджъри, пияни до косата, се хвърлят в басейните на дискотеките с дрехите, умопомрачени от алкохол, самозабравили се бакшиши и хот-дог мейкъри продават кренвирш за 10лв, смешни люлки и забавления за деца между 4 и 6 години предлагат незабравимо пътешествие в космоса за 40лв, млади българки предлагат Х услуги за У пари, други млади българки се грижат за вашите джобове, плажът е бил плаж преди 50 години, а местата за почивка са били места за почивка преди толкова пак,; сега същите са съответно море от пластмаса и море от бетон с дупки, за да минават хората от страната на земята към страната на морето.

Изкарах си наистина добре, но не мръднах от хотела и бях на "море" ...на басейн, под грижите на аниматорите, сервитьорите и останалия персонал, който наистина се стараеше да глези зачервеният от слънце и алкохол народ на хотела (90% чужденци). Наистина алкхола бе около 1:1 разреден, но като българин наблегнах на количеството, така че в крайна сметка нищо не ми липсваше. Не мога да не кажа, че малцинството българи гости и персонал на хотела се сближихме, така че си имахме преференции :)

В крайно заключение мога да кажа
1. Разбирам защо софиянци ходят на море в Гърция - единствената разлика е разстоянието.
2. На мен ми стигат (както споменах по-горе) бунгало, маса, телефон с музика, табла, или четвърти за белот :rock: (отделно, че в хотел се чувствам като на работа, поради спецификата на работата ми).

Може би всеки има различна представа за изкарване на седмица-две на море, може би аз изпитвам носталгия към детските ми преживявания на море...всеки знае за себе си.

Хотелчето:


По пътя срещнах такива неща:


Море от чадъри, никакъв плаж:

Море от бетон и чадъри:

Море от хора:

За мен удоволствието бе да издействам с малко усилия мрежа на басейна за волейбол и да заемаме с компанията мястото на спасителя, което бе винаго свободно, та да си изкараме добре ваканцията в рамките на хотела:

Мога да ви пожелая само приятно изкарване (който не е бил все още тази година на море) и да потърси и умело попадне на изискванията си за почивка ...и наздраве (coolbeer) :
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#55 Непрочетено мнение от авео » 17 авг 2009 00:49

Моето разбиране за почивка е друго. Всичките екстри,които ги предлагат по хотелите си ги имам и в къщи. За 10дена нещо няма да ми стане,ако ходя пеш през чукарите до плажа,ям от тарелка с пръстите :lol: , и се топя в морето с останалото простолюдие,хладилника е по-малък от фризера на домашния,а телевизора е с големината на монитор . Не знам,след като знаеш,какво ти е нужно,защо пак си се набутал в мравуняка.Ето още малко от дивотията на моята почивка.
Последната снимка е на плажната ивица преди ДЮНИ. Последния плаж преди прибиране,го правя винаги там. Няма никой ,сигурно защото няма и екстри. :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#56 Непрочетено мнение от Vesko1 » 17 авг 2009 10:10

Аз избрах нещо средно между дивотия и цивилизация.....ем си имах екстрите,ем пък не беше такъв мравуняк в стария град на Созопол.Доволен съм от почивката.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели.

#57 Непрочетено мнение от Fantomasss » 17 авг 2009 21:32

Е и аз бях на нашето черноморие. Отседнахме в Бургас при бабата на кумата (втора година вече), но на плаж ходихме в Китен, Черноморец и Градина, далече от грандоманията и хаоса, не ги понасям и не се чувствам добре отпочинал. Местата са все още незастроени и девствени, водата е чиста и топла, което е добре за децата. Прекарахме си чудесно и доста тънко минахме, направо без пари, за 6 дена изхарчихме към 300 лева с ядене , бири и мезета, гориво и други забавления. Цените са като в софийско заведение, че и по-ниски, отдавна не бях пил бира на капанче на плажа за 1,40 лв. :devil: Като спрях в Черноморец да звънна на брат ми, около колата буквално накацаха 15-тина старци с табелки "КВАРТИРИ" и се молеха да взема такава за ЧЕТИРИ лева на легло (stres) , ако се бях пазарил и на 2 щях да взема, кризата яко ги е ударила и е настанал голям глад за местните , които разчитат на сезона, направо ми стана жал за хората, но такъв е животът. Последния ден бяхме на "Златни пясъци" -там повече не стъпвам :x (notsigned) , студена и дълбока вода, стръмен бряг, едър като чакъл пясък-пълна гадост.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#58 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 авг 2009 21:52

И що не се обади като си минал през Варна?
(boi) (boi) (boi)
На Златните отдавна не се ходи на плаж....
Има къде-къде по-хубави места...
Най-лесно си могъл да отидеш на плаж в Камчия...
Иначе аз ходя на плаж или на Камчия, ако има вероятност да завали дъжд.
А ако няма такава вероятност - имам секретно плажче с труден достъп, където на 2км плаж с 20м широка ивица ситен бял мек пясък има около 10 човека. Там си правим барбекю на плажа.
А за децата има едно заградено с огромни камъни естествено място, като езерце.
Обикновено е дълбоко около 20 см (все пак зависи дали е имало буря да нанесе пясък), и децата се занимават там с някакви рибки и раци дето си плуват...
Все още има хубави места по черноморието ни, но за съжаление сме принудени да ги пазим в тайна, за да не им хвърли око някой и да съсипе прекрасното място...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#59 Непрочетено мнение от Fantomasss » 17 авг 2009 22:04

slowtraveler написа:И що не се обади като си минал през Варна?
(boi) (boi) (boi)
Аз даже преспах във Варна в Петък вечерта, та и се напих, но ти нямам телефона и време нямах, че на сутринта тръгнах пък за Силистра. Другия път. ddcomp (coolbeer)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лято'09 море, дини, бунгала, бира, миди, комари, хотели...

#60 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 авг 2009 22:25

Мдаа - тежка програма е било...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Забава”