Да Ви се похваля - 2

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#46 Непрочетено мнение от The Stig » 05 юни 2013 16:37

Да се похваля наистина, с нещо скромно.

Направих си подарък- 2 броя ключодържатели с моя милост :lol: . Оригинален и лицензиран продукт на Top Gear, BBC. Много съм доволен. :)

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#47 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 юни 2013 22:18

:uraa: :uraa: :uraa:
Изображение

П.С. За подозрителните - НВО не е Начално Военно Обучение :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да Ви се похваля - 2

#48 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 юни 2013 22:44

Това е пропуск за всяко едно учебно заведение.
Умно е детето и все така да се представя за напред.
На къде сте се ориентирали?
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#49 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 юни 2013 09:37

За сега - английската гимназия - Варна...
Мотивирана бе отдавна да кандидатства там... Причината - съвсем не реномето и славата на училището.
Ами е далеч по-прозаично - щото първо ще има 'покровителството' на дванадесетокласник.
И второ - брат и ще я кара на училище (да да - това нещо не го вярвам много много - 12 клас вече са 'айляци' и ще поразредят ходенето на училище) :lol:

Има само един риск за смъкване на общия бал на щерката, но за него ще отворя отделна тема, защото този проблем май започва да става масов и важен...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#50 Непрочетено мнение от miroki » 09 юни 2013 10:35

Е браво. Да ти е жива и здрава, малко 6 тици има.
При моята щерка нещата са така:
БЕЛ 5,298 - 5,488
Мат. 5,809 - 5,323
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Да Ви се похваля - 2

#51 Непрочетено мнение от djokki » 10 юни 2013 20:49

Да се похваля и аз :$
През уикенда бях в Австрия и купих два Шевролета.Едно Авео и една Нубира които скоро ще станат жълти естествено. :lol:
Снимки ще кача като ги боядисам че сега нямам!

Потребителски аватар
Киро
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 29 ное 2012 13:31
МПС: Kalos,Lanos 1.4
Име: Кирил

Re: Да Ви се похваля - 2

#52 Непрочетено мнение от Киро » 11 юни 2013 21:30

miroki написа:Е браво. Да ти е жива и здрава, малко 6 тици има.
При моята щерка нещата са така:
БЕЛ 5,298 - 5,488
Мат. 5,809 - 5,323
баво бре.ваште отличници,мойте разбойници само тройки :x
djokki написа:Да се похваля и аз :$
През уикенда бях в Австрия и купих два Шевролета.Едно Авео и една Нубира които скоро ще станат жълти естествено. :lol:
Снимки ще кача като ги боядисам че сега нямам!
давай фотоси да видим новите популнения на форума и твоя автопарк :c37

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#53 Непрочетено мнение от The Stig » 22 юни 2013 13:41

Да се похваля... след няколко години отлагане и нежелание, най-после и аз станах модерен- взех си умен телефон. Ужас, изложих се... :lol:
Голямо чудене дали ябълка, дали андроид или уин телефон... пък и въобще си нямам на идея от тези работи. Е, избрах Sony xperia P - доста добри характеристики на прилична цена. Дисплеят е страхотен, а и корпусът е алуминиев- изобщо машинката е много приятна. Дано се разберем с новите технологии... :)

Изображение

Иначе никога не се разделям с вече 7-годишната Nokia 6300- за толкова време нито един дефект, все още с оригиналната батерия. Толкова падания и удари е видяла... железен телефон.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#54 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2013 03:11

Мда, мен ме беше срам да се похваля с такова нещо, понеже бях върл противник на смартфоните, но и аз от месец съм със Sony Xperia J. Горе-доле свикнах, някак си приложенията и интереса към тях компенсират заряда през 2 дни... Въпросният го поръчах през фирмата за служебен, да си поиграя и да видя как е, личния ми си остава желеният, непоклатим, надут с екстри (GPS, G-sensor, light sensor, безупречен звук, 8.1MPX (2009г. модел) и т.н., но вече застаряващ джава-телефон - SE W995 - все още се пъчи гордо на конкуренцията!

Да използвам случая да се похваля - монтирах си очаквания от e-bay - механичен boost-meter.
Думата "монтаж" е пресилена, но не е проста, защото просто седи грозно хвърлен на таблото, а прокарването на маркуче от пробката на кулера до таблото си бе сериозна игра...но идеята бе да си свърши работата - да настроя актуатора на турбото най-накрая, защото с VCDS-софтуера се изпускат пиковете на надув (точно заради това механичен), които са част от секундата, но пък софтуера си казваше колко налягане иска електрониката, колко се подава, колко отваря разтоварващия клапан, колко резерв има и т.н. интересни неща. В този смисъл днес цял ден карах колата като чужда с педал в ламарината и настройки и настройки и настройки - лаптоп, четене на логове, буустметър, отвертки, клещи и мехури по пръстите от опарване до горещата турбина...

Колата изкара още някой кон и е настроена на ръба на бръснача за ежедневна кола, защото преди това я бях настроил на авариен режим на сляпо, да не пренадува турбото. След процедурите и малко каране мисля да разкарам бууст-метъра, или да обмисля сериозно как може да се вгради интелигентно в интериора, ама никак не виждам къде... :shake:
Изображение
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#55 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 юни 2013 09:43

Хм, аз си мислех, че актуатора се командва динамично от компа чрез обратна връзка от параметрите на налягане, получени след турбината и желаните параметри...
А така както го обясняваш - компа подава само 'фиксирани' стойности' в зависимост от режима...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#56 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2013 10:45

Обратната връзка е на разтоварващия клапан, той се управлява от електрониката реално. Актуатора си е пълна механика, при мен е с вакуумно управление. Компа си кара по табличката на пълнене. Явно не съм се изразил правилно, но тази обратна връзка-следствие точно настройвах, защото тя все пак трябва да е в някакви граници, за да може да я следва разтоварващия клапан - демек актуатора да е в такова положение, че да успява да реагира адекватно на исканото от него, в едната крайност се получава пренадуване и влизане е авариен режим, в другата - турбо-дупка и невъзможност да се постигне максималната тяга, при мен понеже нямах бууст-метър, не виждах какво се случва, точно, защото софтуера записва логовете през стъпки и не се виждат понякога пиковете, та бях сложил актуатора малко към втория случай. Сега искано-давано налягане са максимално близки, а разтоварващия клапан има резерв от диапазон на движение на актуатора, така по-точно ли се изразих?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#57 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 юни 2013 13:35

ogi написа:... Сега искано-давано налягане са максимално близки, а разтоварващия клапан има резерв от диапазон на движение на актуатора, така по-точно ли се изразих?
:y:
Абе ослушвам се, щото ако взема турбо дизелак на сина - явно ще има експерименти :lol:
Тъкмо гледах MPPS и KWP2000 :rofl:
Ама ще изчакам да видя първо какво ще излезе на пазара, че се оказа изключително трудно да намеря търсения автомобил в този момент - руснаците и румънците са нападнали варненските автокъщи и няма автомобили - всичко е опоскано...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#58 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2013 13:43

Не е нужно да се правят такива изпълнения все пак, аз се занимавам повече не заради проблем, колкото заради да понауча и пробвам на практика това-онова :) Колата е с "чип" и исках да знам, че мениджмънта на мотора напълно следва зададената оптимизирана таблица, т.е. сам си се вкарвам във филм. :) Защо не поставят серийно бууст-метри на колите, много полезен уред, а имам доста други по-излишни на таблото... Вече ми се промени представата как стават нещата с принудителното пълнене, като погледах на живо поведението на стрелката...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#59 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 юни 2013 13:51

И на мен ми е това идеята - експерименти... Пък ако успея да разбера как да си пиша свои таблици - още по-добре :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#60 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2013 23:11

Те таблиците лесно се пишат, ама грешките се заплащат скъпо...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Забава”