Да Ви се похваля - 2

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Да Ви се похваля - 2

#31 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 01 мар 2013 23:44

Офтопик:
Червен надпис под наклон на бял фон, май и синьо имаше?
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#32 Непрочетено мнение от ogi » 02 мар 2013 14:57

Монтирах си ръчка с темпомат и го активирах софтуерно - много голяма благинка за извънградско шофиране! Изображение

Още по време на нубирата го замислях това, като гледах там заготовката за бутон под бутона за аварийките и колелцето на жилото за газта с допълнителна дупка за друго жило с моторче, което би трябвало да бъде на близкоразположената празна вилка...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Да Ви се похваля - 2

#33 Непрочетено мнение от Hunter » 02 мар 2013 17:03

обещаните снимки на джантите :uraa:

Изображение
Изображение
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#34 Непрочетено мнение от The Stig » 02 мар 2013 17:47

ogi, браво за труда ! Наистина нещо много полезно и удобно.

Hunter, добре изглеждат новите обувки. Едни капачки(ако нямат) и са 6. :)
Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Да Ви се похваля - 2

#35 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 02 мар 2013 21:13

Да се похваля и аз веднъж, без време (не е довършена):

Astra F Champion II:

Изображение

Изображение

Irmscher MK3:

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#36 Непрочетено мнение от miroki » 02 мар 2013 21:19

Много добре.
:y:
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#37 Непрочетено мнение от The Stig » 02 мар 2013 22:59

Личи си, че знаеш какво правиш :y: Цветът много ми допада.
Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Да Ви се похваля - 2

#38 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 03 мар 2013 00:02

Благодаря - Rio Verde, доста скъп и популярен по онова време. А серията Champion II се е редлагала само с този цвят.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#39 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 май 2013 13:46

И аз да се 'похваля' - снощи някой се е ядосал на кашкая и му е отворил шофьорското огледало (беше прибран) и му е строшил огледалото...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Да Ви се похваля - 2

#40 Непрочетено мнение от Proximus » 05 май 2013 20:00

Лоша работа slowtraveler. То поне да беше откраднато, ами най-смотана тъпа, безплодна вандалщина, завист ли, не знам и аз.

Да се похваля и аз. Преди време ми пристигна OBD2 диагностичният адаптер (ELM327 с блутут), и сега имах възможност да го изпробвам сигурно (когато не карам аз) с Torque инсталиран на телефона ми. Най-интересна ми беше опцията за моментен разход на гориво. Ето малко резултати на загрял двигател, с 3ма души, багаж и вкл. климатик:
- По инерция с ~90км/ч -1,7л./100км. Като изключа климатика пада на 1,2л
- На равно с 80км/ч - 6л/100км. С 90км/ч отива към 7л/100км
- При изкачване на наклон на 5-та макс.моментен разход е 10/100. Когато сваля на 4-та при същите условия и скорост, става 13/100
- При спускане на скорост показва 2,5л/100км. Предполагам причината за това е че моментният разход се изчислява на база входен въздушен поток и степен на обогатяване на горивото.
Иначе програмката вади и всевъзможни други полезни диагностични данни като напрежение на акумулатора, температура на охладителната течност, вероятно и много други които в случай на нужда да ти "проговорят".

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#41 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 май 2013 20:30

Офтопик:
Proximus написа:Лоша работа slowtraveler. То поне да беше откраднато, ами най-смотана тъпа, безплодна вандалщина, завист ли, не знам и аз....
Аааа... Знаеш ли какви ядове щях да имам ако бе откраднато а не счупено....
Сега предполагам щетата ще е много по-лесно обосновима...
Относно OBD - ако бе казал - щях да ти дам - имам едно излишно...
Torque най ми харесва температурата на катализатора като скочи над 600С :lol:
При спускане под наклон и отпусната газ разхода ти ще спадне на 0.0л/100км...
Ако не спадне - може да имаш някакъв проблем (например TPS да не работи добре или пък ако имаш бутон на газта, да се е скапал)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Да Ви се похваля - 2

#42 Непрочетено мнение от Proximus » 06 май 2013 20:10

Офтопик:
slowtraveler написа:
Proximus написа:Лоша работа slowtraveler. То поне да беше откраднато, ами най-смотана тъпа, безплодна вандалщина, завист ли, не знам и аз....
Аааа... Знаеш ли какви ядове щях да имам ако бе откраднато а не счупено....
Сега предполагам щетата ще е много по-лесно обосновима...
Относно OBD - ако бе казал - щях да ти дам - имам едно излишно...
Torque най ми харесва температурата на катализатора като скочи над 600С :lol:
При спускане под наклон и отпусната газ разхода ти ще спадне на 0.0л/100км...
Ако не спадне - може да имаш някакъв проблем (например TPS да не работи добре или пък ако имаш бутон на газта, да се е скапал)...
Ам да, не се замислих как би реагирал застрахователят при вида на грижливо демонтирана част :$
Честно казано сам едва ли бих нацелил защо при моторна спирачка, двигателят продължава да получава гориво (което е повече от колкото дори ако колата е изкл. от скорост). Най-малкото не знам какво е TPS :) Колата е още в гаранция, но съм сигурен че в Булвария едва ли ще ме вземат на сериозно ако ида и им кажа че еди кой си диагностичен софтуер показва нещо, което според мен не бива да е така. Сигурно Юли месец като ходя на ГО, ще ги попитам защо така се получава и да си направя устата да я закачат на диагностика. Стига да не ми искат пари за което :D

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#43 Непрочетено мнение от ogi » 06 май 2013 23:28

slowtraveler написа:И аз да се 'похваля' - снощи някой се е ядосал на кашкая и му е отворил шофьорското огледало (беше прибран) и му е строшил огледалото...

Да, аз също имам вече тази екстра от 2 месеца. Грижливо прибрани огледала - някой идиот решил да отвори шофьорското със сила. Поне още работи, ама звуците, които издава са на прескачащи зъбчатки и умиране...

За ELM327 с bluetooth - и аз имам един излишен :) Наиграх се с него, не ми хареса, особено това, че иска смартфон и не върви с приложения на JAVA. Предпочитам да си ползвам лаптопа и VCDS с детайлните данни, ако ми се наложи да гледам нещо.

Тия неща за разходите не ги гледайте въобще! Има много по-интересни неща. :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#44 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 май 2013 17:11

Офтопик:
Не е нормално да показва разход, различен от 0л/100км при продължително спускане и над 1800об/мин (за бензинка)...
TPS - най-общо - сензор за позицията на газта. Компютъра трябва да разбере, че си отпуснал напълно газта. При някои автомобили има допълнително микроключе, което включва при напълно отпуснат педал. Принудителния празен ход (0л/100км) се включва при определени условия, и едното от тях е отпуснат педал на газта..
Оги, явно на Нисан (а и на Маздата) са по-здрави механизмите :lol: Няма поражения нито върху механизма за отваряне, нито за регулировка на огледалото.
Зимата понякога като ми замръзнат огледалата в затворено положение, се е случвало да имам няколко опита за отваряне, затваряне, при което огледалото се откопчава от механизма - всичко си работи безпроблемно (днес отново пробвах на Нисана - откопчава се доста леко от фиксатора).
А хвалбата за днес - безпроблемно преминаване на застрахователния оглед. За съжаление сервиза няма такова стъкло, та ще трябва да изчакаме доставка 10-14 дни.
Поне напънах огледалото и успях да го върна в що-годе видима област (явно като са го ударили, при счупването си бе минало зад една пластмаса на корпуса на огледалото, и малко се доначупи докато го върна в нормалното му положение)..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Да Ви се похваля - 2

#45 Непрочетено мнение от stinbg » 07 май 2013 18:14

Не знаех, че това е раздела за особени похвали.Щом има такъв значи мога да се похваля, че идиота в София, който ми надраска Маздата е надраскал и Пасата (добре, че успях да го застраховам преди това) - сега си имам дълъг подпис с пирон по цялото протежение на колата и понеже никога не е достатъчно, за добре дошъл във Варна, посред бял ден в така наречената Морска Градина (казвам го с ирония защото истинска Морска Градина има само в Бургас ;) ) та в Морската веднага се погрижиха да счупят предно дясно стъкло и да вземат каквото има - в случая най-добрия ми фотоапарат до момента Nikon V1 снимащ с ужасяващите 400 кад/сек - предполагам, че все още снима с толкова :( .
Точно си мислех, че тези неща се случват само във Варна и един приятел ми се обади, че са му разбили Пасата в София пред блока в който живее и са прибрали аудиото, което е било без панел,но са се постарали да изтарашат жабката и джобовете на вратите и са го намерили заедно с хубав часовник (просто си го е забравил в колата).
Всичко това навява на лоши мисли - с тази зловеща разкриваемост на престъпления от всякакъв характер и нехаеща като цяло полиция и съдебна система, нещата отиват на логичен завършек - Терминал 2 (Терминал 1 също ще свърши работа).
Едно не мога да разбера :ches:
Аз съм примерно полицай, шеф на участъка в който се разбиват по 5-6 коли дневно, 2-3 се крадат и аз тичам да разпитвам, вземам отпечатъци, правя досиета и "гоня" престъпници. Толкова ли е трудно да се сетя, че като поставя прилежно посред бял ден кола с музика в нея и няколко камери, както и полицай с цивилни дрехи, ще ми отнеме не повече от седмица да хвана всички отрепки/наркомани в моя район и ще се приключи с кокошкарите? Какво сложно има - полицаите във Варна ми казаха, че на въпросния булевард Приморски разбивали по 3-4 коли седмично - ами ще разбиват и аз с това да се занимавах и аз щях да разбивам - никой не ме гони или по-точно не ме безпокои изобщо, троша си на воля, продавам нещата които открадна на 3% от реалната им цена на разни заложни къщи и бизнеса върви с пълна сила, а полицията да си прави досиета - това е тяхното оправдание за свършена работа, все пак наближава края на месеца, време е за заплати ...
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “Забава”