Да Ви се похваля - 2

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#61 Непрочетено мнение от slowtraveler » 24 юни 2013 00:29

Е, то се започва с малки модификации.... Нещо нямам вяра на тунинг фирмите, дето изведнъж от 90к.с. стават 120к.с. само с ОБД тунинг...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Да Ви се похваля - 2

#62 Непрочетено мнение от todortv » 24 юни 2013 16:40

ogi написа:Те таблиците лесно се пишат, ама грешките се заплащат скъпо...
:y: :lol:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Да Ви се похваля - 2

#63 Непрочетено мнение от zmiori » 24 юни 2013 20:42

slowtraveler написа:
ogi написа:... Сега искано-давано налягане са максимално близки, а разтоварващия клапан има резерв от диапазон на движение на актуатора, така по-точно ли се изразих?
:y:
Абе ослушвам се, щото ако взема турбо дизелак на сина - явно ще има експерименти :lol:
Тъкмо гледах MPPS и KWP2000 :rofl:
Ама ще изчакам да видя първо какво ще излезе на пазара, че се оказа изключително трудно да намеря търсения автомобил в този момент - руснаците и румънците са нападнали варненските автокъщи и няма автомобили - всичко е опоскано...
Градски днес в една от автокъщите в Джумаята видях да се продава сребрист Ланос хечбек. Бях впрегнал "Рибохода" в ремаркето та нямаше как да се върна да видя какъв е. Що събота и неделя не дойдеш на гости на мама и тати и да го погледнеш. Ако ми се помолиш мъничко ;) мога и да отида да го погледна вместо теб /ама само да го погледна/. Кой бяга от една малка биричка пък била тя и "Бритус".
Автокъщата е тая до изравнителя /водоема/ от КАТ към Запад-а в ляво след отбивката за лозята.
granichar.org

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#64 Непрочетено мнение от slowtraveler » 25 юни 2013 01:53

Офтопик:
zmiori, наистина съм си навил да набутам сина с дизелак :lol:
И едновременно с това да имам място за експерименти на турбо-автомобил...
В Тщ не се очаква скоро ходене - баща ми го пратих в Берковица да излови рибата :P
А коментара на майка ми (тя е обоза ) вчера бе - 'добре, че заваля малко дъжд, та да видя баща ти и братовчед му - иначе всяка сутрин в 4:00 изчезваха от къщи' :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Да Ви се похваля - 2

#65 Непрочетено мнение от zmiori » 26 юни 2013 12:14

Офтопик:
Краста к'во да правиш трябва да се чеше.
Няма да ходя да го гледам че и мен една такава треска ме тресе щерката и тя до няколко дни ще вземе кетапа за водач на МПС. Много се чудя дали да не и "набутам" ланоса а аз да си взема нещо "джипкаво" и да зафърля "рибохода".
granichar.org

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#66 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 юни 2013 15:01

Да ви се похваля. Вчера успях да си отремонтирам сам колелото (докъде я докарахме) :lol:
Предисторията бе малко комична. В неделя се чудих дали да прескоча до офиса с автомобила или с колелото.
Голяма жега бе, но все пак реших с колелото - по надолнището из сенките на морската градина, а навръщане вече ще е хладно..
Първия километър (от общо 3) бе безпроблемен. След това усетих лееко просвирване в задната дискова спирачка.
Диска - над 100С... Втората фаза бе когато по надолнище, където обикновено удрям спирачка се налага да смъквам предавки за да успея да се движа с равномерна скорост...
И накрая - пред ЖП гарата слязох от колелото (предавките свършиха :lol: ), а задната гума се тътреше блокирала по асфалта.
А аз - с изплезен език по маршрут, който обикновено минавам за 5 минути почти изцяло по инерция...

Та започнах ремонта с демонтаж на накладките. Бях взел спрей за почистване на спирачни апарати - смъкна доста мръсотия. Буталцата се движеха нормално (апарата е с две бутала).. Помислих малко, и изпуснах малко спирачна течност от апарата - явно имаше повишено налягане в спирачната система.
И нещата си дойдоха на мястото - накладките се разтвориха. Монтирах всичко обратно. Напомпих малко спирачката и всичко залепна като оригинално - появи се и изчезналия номален 'луфт' в спирачката - преди това спираше в момента на докосване на спирачката.

Второто нещо което исках да прегледам бе веригата. Бях я пръскал с WD-40, но явно бързо се отмива от водата, и веригата бе почнала да потраква. Спрея за вериги ме изуми - тече и се пени като WD-40, но след минута смазката става гъста и се точи като сопол... И пази гумените рингове във веригата.

Докъде я докарахме - да се борим с такава 'проста' техника като велосипеда :lol:
А се смях на колегата, който си взе борд-компютър за колелото, който му дава сигнализация за техническото обслужване на колелото :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#67 Непрочетено мнение от miroki » 26 юни 2013 17:00

Няма как дори и балканчетата искаха минимум поддръжка.... и лепене на гуми.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#68 Непрочетено мнение от miroki » 26 юни 2013 18:36

zmiori написа:
Офтопик:
Краста к'во да правиш трябва да се чеше.
Няма да ходя да го гледам че и мен една такава треска ме тресе щерката и тя до няколко дни ще вземе кетапа за водач на МПС. Много се чудя дали да не и "набутам" ланоса а аз да си взема нещо "джипкаво" и да зафърля "рибохода".
То за рибохот и ланоса става.
Изображение
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#69 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 юни 2013 10:06

Да похваля щерката... В общата класация на баловете в г.Варна след 7 клас имаше 40-ти бал (35.232).
Което и дава възможност да се запише с първо желание в което и да е учебно заведение и паралелка във Варна (и доколкото виждам - в което и да е учебно заведение в България, включително немската в София).
Записахме я по нейно желание 8 клас при брат и в Първа езикова гимназия - Варна с английски език.
Там бала и бе втори от всички кандидати и кандидатки, и веднага я привлякоха да се запише по някакви европейски програми за допълнително обучение по английски език)...
Дано продължи по същия начин :y:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#70 Непрочетено мнение от miroki » 29 юни 2013 23:15

Да е жива и здрава и да ви радва.
А къде е тази класация да я видя и аз.
...
Моята само е първа по бал, в училището в което кандидатства.
Иначе при всяко учебно заведение се умножават оценките различно и баловете се разминават при различните специалности. Или се брои бала по прието учебно заведение и записано такова.
А май само Варна има бал 36. Поне в големите градове гледах в София, Пловдив и Добрич няма със сигурност пълни 6-тици.
Ако някъде сте видели, казвайте да не се ровим по всички списъци :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#71 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 юни 2013 00:13

Бала се вижда на същия сайт http://7klas.mon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Български+ математика + 2х изпит български + 2х изпит математика...
А класацията/бала в училището вече се вижда в самото училище...
За статистиката в града съпругата го е гледала в РИО...
Това е за изпитите... Там се сумират баловете от изпита и виждаш колко деца има преди теб...
http://www.rio-varna.com/upload/obshto_podrobna.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе за елитните БГ училища имаше по медиите минималните балове, с които са влезли ученици на първо класиране...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#72 Непрочетено мнение от miroki » 30 юни 2013 12:26

За това питам, защото в нашето училище схемата е:
Български+ математика + 1х изпит български + 3х изпит математика.
И с малко ни падна бала защото по математика и е с малко по-ниска оценката.
Но в случая не и трябва повече. В София е с много по-висок бал специалността (Банково дело) тази година. Но за Варна и беше повече от достатъчно.
Значи само от изпитите (това последното което показа) там е 1х изпит български + 1х изпит математика, сме на място около 340-350 (общо момичета момчета). ( ако се гледа броя в 4 колона-общо с натрупване) Като се има, в предвид, че е от 3660 не е много зле.
Вероятно там сте на 40 то място. Не по общ бал (сметката по-горе), а по сумата между двата изпита.
Браво, чудесен резултат. :y:
Уроци имаше ли много или карахте Вие, като учители.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#73 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 юни 2013 12:58

miroki написа:...
Вероятно там сте на 40 то място. Не по общ бал (сметката по-горе), а по сумата между двата изпита.
Браво, чудесен резултат. :y:
Уроци имаше ли много или карахте Вие, като учители.
Да, по сумата от двата изпита... Но ако се вземе предвид, че другите оценки са 6, то има вероятност само да е по-нагоре в класацията ако някой от другите участници няма шестици......
Ходи на уроци в съседния вход - имаше много удобна и явно - добра школа...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#74 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 юни 2013 17:43

Да похваля огледалото на Маздата :lol:
Днес извън града на много тесен път (ходих до едно село да гледам автомобил за сина) при разминаване с един мерцедес се чу едно ПРААААССС....
Спрях, гледам - огледалото малко позатворено, а стъклото на огледалото виси на кабелчетата. Здраво...
Оглеждам се - двете черупки на 40-50 метра от мен... Видимо здрави...
Събрах си пластмасите.
Върнах назад да видя мерцедеса - една 'матова' българка с опулени очи а до нея (вдясно - колата с дясна дирекция) - един дрЪт англичанин...
Циганката уплашена, защото докато мерцедеското огледало ставало на сол, се ударило в стъклото, но поне страничното стъкло издържало...
Пък било четвъртото им счупено огледало...
И англичанина започва да ми обяснява как той бил прав....
Обясних му на бързо как е добре да си смени колата с правилна дирекция...
Той пак на неговата - той не бил виновен - нямало място...
То място наистина си нямаше - на асфалта може да се движи само един и половина автомобил. Но от моята страна бяха храсталаци, докато в неговата - по-широк банкет, но явно заради дясната дирекция си е мислил, че има достатъчно странична дистанция (в последния момент лееко кривна към мен - огледалата за били застъпени с около 10 см)...
Питам го - имаш ли застраховка. Имал.
Гледам си огледалото - откачено стъклото от щипките и контролните двигателчета/ябълки...
Щракнах го на мястото му - всичко - ОК...
Гледам пластмасите - черупките - откачени от щипките... За съжаление едната от пластмасите се е спукала и навярно някога ще трябва да я сменя. Но е спукана на скрито място, като всичко си щракна на мястото...
Та така - продължавам да мразя 'безопасните' автомобили с дясна дирекция, но поне се разминах практически без щети...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#75 Непрочетено мнение от miroki » 30 юни 2013 19:18

А не се ли сгъва огледалото при такива ситуации?
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “Забава”