Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#121 Непрочетено мнение от ogi » 11 апр 2014 00:04

Ето, че можело вместо попарващи реплики да говориш конкретно... Да - STM е насочен и оптимизиран за всичко, включително видео, заради бързите и безшумни мотори. В общи линии - сапунерски, универсален обектив. Като цяло от скоро съм с DSLR и набавям наличното по конкретни нужди, не си вадя парите с фотография, но пък от малък съм снимал с лента и съм висял във фотолаборатории да гледам кое как става и от тогава още имам мерак. Няколко години сменях сапунерки с ръчни настройки и ги ползвах на макс., дори имам снимка в календар от тях и преди да си взема полупрофито определено имах нужда от нещо повече като възможности и претендирам за минимални познания, а не просто както много хора правят - от ей така... Точно по тази причина и не се изхвърлям теърде много, а си купувам умерени и посредствени аксесоари, според възможностите необходимостите ми:

- Китайският грип ми е полезен заради интервалометъра и дългата батерия за Time Lapse
- 50мм ми е необходим за чувстивителността (1:1.4мм) и остротата за портрети
- рибешкото око си ми е стара необходимост, защото искам да правя панорами 360/180
- за статива, който да не клати, филтрите, сенника и батериите не е необходимо да ти обяснявам, поляризационен и ND са си задължителни и т.н. и т.н.

П.П обнови си информацията за каноните, че ти е малко стара... Само да те светна, че със сегашните канони и "латерна" примерно се снима не видео, ами HDR и RAW видео...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#122 Непрочетено мнение от Horizont » 11 апр 2014 01:07

A 57 прави чудеса и не ти трябват никакви латерни, щото си има всички екстри, които си опоменал. Преди правих тимеласпето със вкарана латерна на пoвершот SX130. А и не си струва да се хаби затвора за нещо което я се получи я не. Отделно имам видеокамера дето си я има функцията. А и за по-добър ефект ти трябва въртяща глава през интервал, интервален спусък статив. Тайм ласпето не е критерий, щото го имат много съвремени сапунери. За обективите не съм фен на твърдите. Навремето първия ми профи апарат бе практика L със пентакон 50-1:1.4 и тогава все още нямаше вариообективи. Отделно правих прояване по ония времена на Ч/Б и диапозитивни филми преди да излезе процес C41. Имам за спомен някъде около 3000 диапозитиви и сега установих че някои са избелели. Миналата година си купих немски скенер за дапозитиви за да ги цифровизирам. Пропуснах да спомена че преди цифрените канонски тела снимах с минолата имаше умопомрачителните 3.2 мпиксела :D . Сега пак се върнах към сони- което си е вид наследство от коника минолта. Нещо като член съм на гилдията на Пловдивските фотографи и НАПСФВ. и предлагам да приключим темата, а и мисля че ще е по-добре на лични за подобни въпроси и питания, все пак това не е фотографски форум.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#123 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 апр 2014 06:54

Защо на лични - нали темата е точно за това :ches:
Поне на мен темата ми е доста е интересна и образователна, въпреки, че съм МНОООООГО далеч от сериозната фотография...
Това, че съм карал ЗАЗ-ка не означава, че по него време не съм листил списанията с ферарита :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

venci9306
Редовен
Редовен
Мнения: 168
Регистриран: 20 ное 2009 17:06
МПС: Kalos,Nubira3,Matiz2бр,Cruzе
От: Велико Търново
Име: Венци

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#124 Непрочетено мнение от venci9306 » 16 май 2014 23:34

Привет отново колеги,

Идва ми рождения ден и след като веднъж отложих закупуването на нов фотоапарат, този път вече няма отлагане. Решението е бъдещата снимачка да е нова като бюджета е до 400 лв. Марката от Олимпус става Сони а за сега моделите са тези 2 :

http://www.technomarket.bg/products/091 ... -dsc-h300b" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.technomarket.bg/products/091 ... -dsc-h200b" onclick="window.open(this.href);return false;

Какво мислите за тях по отношение цена- качество и само качество ( на материали, на изображения и др. ) ? Приемам всякакви съвети и насоки към марки и модели, стига да се вместват в бюджета.

Благодаря предварително :)

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#125 Непрочетено мнение от dsuzunov » 17 май 2014 07:30

Ето ти го апарата:
http://www.technomarket.bg/products/091 ... 0-is-black" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#126 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 12 юни 2014 07:16

Ето един хубав сайт, където можете да сравните различните камери:

http://www.digicamdb.com/compare/" onclick="window.open(this.href);return false;

В събота отивам малко на юг на море и онзи ден си купих Canon PowerShot SX510 HS. Като за цената си, тази сапунерка не е зле. 30 пъти оптичен зум и 3200 ISO са напълно нормални за любител като мен.

http://www.canon.bg/For_Home/Product_Fi ... cification" onclick="window.open(this.href);return false;

Цената му с карта в България си е повече от прилична

http://www.photopavilion.com/?catalog=2 ... duct=12321" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#127 Непрочетено мнение от miroki » 12 юни 2014 09:05

Много е големичък за сапунерка :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#128 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 юни 2014 13:42

Снимах със сонито, което е с подобни параметри един прилеп...
Оказа се, че като почне да излъчва прилепа, и оптиката вече не е стаблизирана...
Че и фокус губи :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#129 Непрочетено мнение от miroki » 12 юни 2014 13:54

Моя Олипмус и без прилеп почна да прави мъгливи снимки. Трябва да натисна 2-3 пъти за да фокусира добре. Че и единия бутон се прецака на 1 вата година. Сега превърта сцените само в една посока.
Голям боклук излезе. Върнах се отново на стария, той още си снима много добре за сапунерка. Нищо, че е 4 мп.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#130 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 юни 2014 16:15

miroki написа:Моя Олипмус и без прилеп почна да прави мъгливи снимки. ...
Имах предвид моментното потреперване на образа, явно когато прилепа дъни локацията си :lol:
Вижда се милисекундното 'стряскане' на фотоапарата :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#131 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 12 юни 2014 21:24

miroki написа:Много е големичък за сапунерка :)
E, малко по-голям е, но това е за сметка на обектива. Следващата ми машина ще е Canon EOS Rebel T5i / 700D. За съжаление ще изчака, защото ми излезна едно неочаквано прибиране към ЕС и 4000$ съм назад. Ще го планирам като разход за догодина. Или ще пиша на Дядо Мраз :wasntme:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#132 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 юни 2014 21:32

До тогава 700D ще е остарял, защото ще е излязъл следващия модел, той и без това си е 1:1 с по-стария 650D.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#133 Непрочетено мнение от miroki » 12 юни 2014 21:47

Уф, неприятно!
Има време за всичко.
А като не остане, значи не е трябвало.
:)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#134 Непрочетено мнение от ogi » 12 юни 2014 22:04

Ами то аз така чаках, чаках и си взех вече поостарелия 650Д :) Ще направя нашенска тема за снимки - http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... 851#p96851" onclick="window.open(this.href);return false;.
Момчето от форума, което ми купи последната сапунерка ми прати хубави снимки, ама не се мярка тук и той... :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Кой с какъв фотоапарат снима/ще снима

#135 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 юни 2014 01:19

И аз се вглеждах в 700D, но се оказа, че разликите с предходния модел са минимални и заложих на по-стария 650D заради по-ниската цена. Малко ми идва голям като размери в комплект с китовия обектив 18-135 STM, не е като сапунерката дето можеш да я носиш навсякъде с теб.

Отговори

Върни се в “Забава”