Времената не са тава което бяха!

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Времената не са тава което бяха!

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 окт 2011 13:52

До сега си играх да отделям винтчета, болтчета, гайки, бургии и дребни авточасти от от храна за домашни любимци. :sweat:
Историята започва с това, че си имам домашни животни в мазето. Е, те не са много домашни, не са съвсем желани, но са си животни. Популярно са известни под името гризачи.
Аз редовно си се грижа за тях - по-рано зареждах един капан и редовно го изпразвах и зареждах отново, докато веднъж един от гостите му не прегриза позагнилата долна дъска. После взех да ги охранвам с по един пакет отрова на месец.
Понеже никой от съседите не се бори с нашествениците, при мен постоянно има приток на "емигранти". До сега нещата бяха в обичайното русло - седмица след като си "изядат дажбата" получаваха нова такава.
Днес нещо се е променило. Влизам в мазето - съборени кутии от боя, шишета с някакви добавки за запушване на теч и какво ли не. Храната приготвена за тях не е пипната, а между инструментите и чарковете - мазало! Гостите намерили храната за домашния любимец въпреки, че е в 4 броя плътно затворени и завързани найлонови торби една в друга. Надупчили са я и разсипали всичко при чаркуляците. Цяла сутрин ги разделям кое какво е. Отделно имам едни черупки от орехи за подпалки - всичко е разнесено из цялото мазе, но това не е само от сега. Добре поне, че не са изгризали зимните гуми след като им се бяха усладили някакви оранжеви кофички от кисело мляко.
Файдата от цялата работа е, че си намерих един инструмент, който търсех безуспешно отдавна. Не знам от къде намериха сила да съборят толкова неща и дали на гости не е идвал и плъх, но май ще трябва да търся друг вид отрова, щом тази не им е вкусна.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Времената не са тава което бяха!

#2 Непрочетено мнение от The Stig » 30 окт 2011 14:21

И те станаха хитри вече... Преди много им се услаждаха кабелите на Алекото.
Мести някъде гумите, че явно е настанал глад. Пък и се пази, да не ти устроят някоя засада... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Времената не са тава което бяха!

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 окт 2011 14:45

То бива, бива, ама да ядат от полистироловите кофички за кисело мляко не съм очаквал. Впрочем тези стандартните, белите не представляват интерес за тях, та се надявам да не закачат и гумите, че в тях има много сажди.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Времената не са тава което бяха!

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 окт 2011 15:05

Ами вземи си котка...
Роден съм в къща и НИКОГА не сме имали такива проблеми. Имахме 2-3 котки.
Сега също имаме котка, но сме в апартамент.
Тъй-като децата имаха намерение да докарат плъх в къщи (хамстер) вчера стигнахме до консенсус - да вземем второ коте...
Само-че вече породисто - от тая порода
Изображение
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Времената не са тава което бяха!

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 30 окт 2011 15:16

И аз съм за варианта с котката.
Има и друг вариант- натопи "храната" със сода каустик и събирай трупове.
Между другото, не се гнусят от содата.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Времената не са тава което бяха!

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 окт 2011 15:42

Не бих причинил на коте такова нещо - в мазето е тъмно и влажно. Това е все-едно да го накажа със строг тъмничен затвор. А и не вярвам да се справи с плъховете, може би само с мишките.
До колкото знам плъховете не се тровят лесно - първо някой от тях опитва храната и едва след това, ако няма проблеми ядат и другите. За това отровите за тях действат след известно време разграждайки витамин "К" в кръвта им. Лошото е, че отровата им не е евтина та не мога да си позволя да наслагам навсякъде по коридорите пред мазетата.
А всякакви усилия са обречени на неуспех, ако не се вземат мерки по всички мазета едновременно. Уви тук положението е "орел, рак и щука". Аз го отдавам на това, че като застудя мишоците от полето са почнали да си търсят топло местенце.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Времената не са тава което бяха!

#7 Непрочетено мнение от ogi » 30 окт 2011 17:45

Котката на снимката не е ли малко скъпичка и разглезена за целта?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Времената не са тава което бяха!

#8 Непрочетено мнение от The Stig » 30 окт 2011 18:17

Котето от снимката е идеална за целта- да занимава и радва децата, а цената slowtraveler ще сподели. :)

Иначе по проблема с мишоците- има едни лепящи капани- миришат доста приятно, зверовете идват да хапнат и залепват здраво с 4-те си крака и просто няма измъкване(колкото повече се опитват да избягат, толкова повече залепват). Izparitel, само ще трябва да ги убиваш или изхвърляш, ако не слизаш много често. По Discovery, има предаване за компания справяща се с всякакъв вид "напасти" и по принцип така се справяха с гризачите...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Времената не са тава което бяха!

#9 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 окт 2011 19:35

Нямам предвид да се затваря котка там...
Ако сте в къща, то гледането на дворна котка е достатъчно... А ако храниш котките добре, то това 'се разчува' из района, и около вас ще започнат да се навъртат и други котки..
Просто постоянното присъствие на котки е изнервящо за мишките, и те ще напуснат... Добре е разбира се котката да има възможност да слиза в мазата..
Най-добре се справят уличните котки :rofl:

Относно конкретната порода - казва се британска късокосместа. Преди около 5-6 години бях на гости при едни чужденци.
И гледам плюшена играчка хвърлена на един стол (имаха малко дете, и това не ме учуди)...
Обаче опулих очи когато исках да преместя тази 'играчка' (и пипане - като плюшена играчка), и 'изделието' се размърда :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Времената не са тава което бяха!

#10 Непрочетено мнение от ogi » 30 окт 2011 19:41

Аз я знам породата и точно за това питах. Един приятел има такава и нямаше търпение да порасне и да я заплоди (женска) да продава.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Времената не са тава което бяха!

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 окт 2011 19:53

Утре започвам търсене на маца, така, че ако твоя човек предлага - отворен съм на предложения :lol:
Не смятам да продавам котки, но мъжките много миришат. Та затова ще търся женска.

Иначе смятам, че естествения вариант (биологичната борба) е по-ефективна.
Гризачите са изключително интелигентни и лесно се адаптират и отказват отрови, капани и т.н.
А всякакви отрови и т.н. създават странични проблеми - трупове навсякъде и т.н.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Времената не са тава което бяха!

#12 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 05 ное 2011 03:48

Потърсете нестандартен вариант. Ето едно видео:

http://www.youtube.com/turnah81#p/u/0/uIbkLjjlMV8" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Времената не са тава което бяха!

#13 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 ное 2011 08:18

Хахаха, даааа - гледал съм го това и съм мислил вариант, но двора се ползва от доста съседи :lol:
Избрахме мацата - още е на 1 месец и ще трябва да изчакаме майката да я отбие - още около 3 седмици :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Времената не са тава което бяха!

#14 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 яну 2012 23:13

От известно време май вече нямам мишки, или поне спряха да изяждат отровата. :punch: Мислех, че най-накрая съм ги изтровил, но се оказа, че е имало и помощ от "доброволец". :D
Веднъж влизайки в мазето видях за момент, че вътре има ... котка. :ches:
Явно е влязла във входа на блока и понеже вратата му се затваря с автомат не е могла да се върне повече и някак си се е шмугнала в мазетата, а после и през вратата на моето. Горкото животинче не е ясно кога е влязло и колко време е изкарало без храна и вода. Добре поне, че не беше яло от отровата за мишките. После изкарването му си беше цяла сага, защото когато се опитвах да го изгоня вместо да избяга се скриваше някъде из мазето. Накрая след държане на вратите на мазето и блока отворени цял ден "доброволеца" си е тръгнал сам.
Сега се чудя дали отровата е решила проблема или намесата на котето е била решаваща, Най-странното беше, че котето не беше нанесло никакви поразии, а мишлетата бяха изгризали едно мрежесто пластмасово кошче за боклук за да се доберат до едни черупки от орехи.

Отговори

Върни се в “Забава”