Офтопик тема - за всякаква забава

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#46 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 мар 2015 12:51

Ogi, при нас това е ежедневие... Живея близо до морето и имаме много такива птеродактили с разстройство :lol:
Който не се е борил с такава птица - не знае за какво животно става въпрос...
Лятото колегите, които работят по антени и т.н. обикновено се качват по двама, като единия охранява или държи голям плажен чадър за да не ги нападат пернатите. Освен това гларусите често редуцират котешкото съсловие - виждал съм как убиват котенца и си ги хапват...
При нас също гнездят на блока. Обстрела им е доста точен. Често се прицелват по блестящи части - например стъкло или капак (пред офиса ми оставя ли измита колата след обяд, обикновено бива умерена от такива бомби)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#47 Непрочетено мнение от ogi » 16 мар 2015 13:03

Искаш да ми кажеш, че щото си пребоядисах колата, преял гларус със стомашни смущения е дошъл на 400км западно, в София по средата на Март, да уцели моята кола от всички други 16 наредени на паркинга, а вероятно и в целия регион? ...и то точно в понеделник сутрин, когато съм кисел и недоспал по дефолт? Пропуснах да кажа, че бърсането не бе веднага, докато не се убедих, че не виждам през говното и докато карах ми се стори, че нещо шляпа по асфалта и инстиктвно пуснах стъклото, за да чуя по-добре и стана мазало (не знам кой е измислил тоя жаргон, но предполагам, че в такава ситуация е било). Това се забърса в ръба, направи локвичка и потече по вътрешната и външната страна на стъклото и надолу по вратата. Добре, че нямаше някой да ме снима тая сутрин...

Абе ...типични историйки в мой стил, не знам защо постоянно ми се случват и защо като се оплаквам само ми се смеят.


П.П. Сетих се за оня виц със статуите:
Загледала се един ден феята на любовта в една скулптура в градския парк - мъж и жена, с изписан копнеж по лицата, протегнали ръце един към друг, но не успели да се докоснат - съвършен образ на несбъднатия копнеж, на чистата любов. Казала си милозливата фея - "завалиите, значи, кой знае от колко столетия висят тук, протегнали ръце един към друг; и никога няма да се докоснат". Станало и мъчно на добрата фея и решила да им даде шанс. Съживила ги и докато те мигали глупаво един срещ друг, и после двамата срещу нея, тя им смигнала и рекла: "имате, милички, половин час време. Айде, бегом в чемшира и хортензиите". Затичали се радостно двамата, белнали се гъзовете им в храсталака и после напълно потънали в него. Настанало боричкане, пъшкане, сумтене, странно писукане и ругатни се дочули, дори нещо като пръдня се счуло на шашардисаната фея - никак еротично с две думи. Пристъпила тогава добрата фея на пръсти, изкушена да погледне. И таман да ръзгърне храсталака, чула злобния глас на мъжката статуя - "а така, дръж го добре гадния гълъб, дееее*а, да му сера аз сега на главата"....
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#48 Непрочетено мнение от The Stig » 16 мар 2015 13:35

Абе Оги, ти сигурен ли си, че е птеродактил....



:rofl:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#49 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 мар 2015 15:02

ogi написа:...преял гларус със стомашни смущения е дошъл на 400км западно, в София по средата на Март, да уцели моята кола от всички други 16 наредени на паркинга, а вероятно и в целия регион? ...
Оги, предполагам, че вече имате гларуси... Срещал съм ги на стотици километри от брега... Уникално всеядно, социално и агресивно животно е...
Учудва ме, че единствено гаргите не му се дават, пък са по-малки от него...
Другия вариант е да е някоя сова или бухал, преяли с плъхове :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#50 Непрочетено мнение от The Stig » 16 мар 2015 15:34

Още помня как една такава гадина ми отмъкна над половин кило кайма от терасата(остъклена- с леко открехнат прозорец)...бях я оставил да се размрази за малко, но успях да видя само как гларусът доволно отлетя с бъдещия ми обяд.. :bandit:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#51 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 мар 2015 16:11

Гледал съм как домакиня пържи кюфтета на терасата (да, по него време нямаше аспиратори), обръща се за момент да вземе нещо, а гларуса грабва пържещото се кюфте от тигана и отлита... Голяма гад е :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#52 Непрочетено мнение от The Stig » 16 мар 2015 16:27

Така и не успях да стигна до пърженето тогава... :lol:

Ама гледам да не ги закачам гадовете, че като си спомня какво направиха една рускиня точно до вятърната мелница в Несебър...поради незнайна причина си я набелязаха и буквално изсипаха нереално количество екстременти върху нея..все едно гледах как една ескадрила изстребители бомбандират цел. :D Горката женица, голям рев му хвърли тогава.... :drunk:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#53 Непрочетено мнение от ogi » 16 мар 2015 18:09

Добре де, това с посирането демек е на лична основа, така ли? Един вид както котките си отмъщават, като ти препикват у чейлите като ги нашляпаш?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#54 Непрочетено мнение от miroki » 16 мар 2015 21:26

Не знам, но е факт при измита кола.
От 2 години спирам под един навес, та нямам проблем сега, но и вече съм си изградил навика да не си мия колата.
Взема пица от ръката на дете и жена, много рядко от заблял се мъж. Имат избирателност и наблюдателност. И за съжаление отдавна не се хранят с лов на риба.
А 5 им е по-точно големия размер. А4 може да не е от един. Но по вертикала на стъклото знам ли.
:D
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#55 Непрочетено мнение от The Stig » 16 мар 2015 21:28

Това, което видях- да, беше си лична атака(незнам поради каква причина). Жената започна да крещи и да бяга след падането на първите "бомби" , но гларусите много добре я преследваха от въздуха и си завършиха атаката перфектно. Абе, гадни коп*лета са си..
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#56 Непрочетено мнение от miroki » 16 мар 2015 21:39

Имало е малко гларусче на земята, около нея.
Аз като се качвах на покрива за кабелите, преди 20 г. де. Имаше яйца (колкото на пуйка са, но със зелени петна по тях), и много бързо наместих кабела и скочих на долното ниво тераса, да се прибера. Събират се моментално, нищо, че един нямаше на близо преди да се кача. Нарочно гледах.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#57 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 мар 2015 21:43

Оги, напълно целеви атаки правят... Както малцинствата - различния или дразнещия се унищожава и то най-вече от масово и координирано нападение...
Сигурно си чувал историите за детски игрички, където например боядисват гларус - другите директно го убиват...
Един крясък на паднало пиле събира поне 30-40 такива огромни птици...
Преди 2 години имахме едно такова пиле в двора... В момента в който някоя котка започне да го наобикаля (ама то бе поотраснало, и бе доста големичко, въпреки, че не можеше да лети, и не смееха директно да се хвърлят) онова малко изкрякваше, и горе ставаше сцена от 'птиците' - пикирания, лупинги.....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#58 Непрочетено мнение от The Stig » 16 мар 2015 22:13

Точно това щях да пиша....че са като малцинствата.
Нищо...аз един ден ще си върна каймата от тия гадини, че още ме е яд като се сетя. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#59 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 мар 2015 22:33

За каймата забрави - тази птица има огромна живучест...
Питай ловците - малките сачми не ги ловят. Въздушна пушка обикновено е безсилна...
Аз само веднъж съм участвал в тежка битка с гларус - бе влязал в една квартира през прозореца. Вътре бе леш - всичко потрошено, а и гларуса е бил с разстройство...
Пребарахме го с метални колове и след няколко удара мислехме, че сме го ликвидирали.
Изнесохме го в кашон, и след малко - кашона празен - оня отлетял...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Офтопик тема - за всякаква забава

#60 Непрочетено мнение от emil nikov » 16 мар 2015 22:41

Оги, не ми е чудно, че тия гадове - гларусите, са те "бомбардирали". Те вече са и в София. Преди години ги виждах около пътя край Карнобат, после към Сливен, После към Стара Загора и Пловдив. В края на февруари пътувах до София и ги видях край магистралата около Ихтиман-Нови Хан. Наша позната, която живее в София близо до "Универсиада", няколко пъти ги е виждала да "инвентаризират" контейнери за отпадъци на "Билла".Много са лакоми и агресивни.

Отговори

Върни се в “Забава”