Честит петък 13-ти

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

Честит петък 13-ти

#1 Непрочетено мнение от DufuZ » 13 авг 2010 10:00

Не знам дали вярвам на суеверия, но ако нещо стане сигурно ще е виновен денят :D
( за да не съм аз )
по същество:
колко ли фалшиви съобщения ще получа на този ден, че някой от форума си търси ламбда сонда на нормална цена ?
за момента моите са 5 от 3-ма души
А вашите :?:
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Честит петък 13-ти

#2 Непрочетено мнение от авео » 13 авг 2010 10:37

Това със сондата, явно всички са го получили. Обаче, аз имам благодарствен отговор от човека,който търси въпросната част. Интересно е,че моите отговори към този колега са отишли към трети човек,а може и към повече.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Честит петък 13-ти

#3 Непрочетено мнение от Darlin` » 13 авг 2010 10:39

Хмм.. мен са ме пропуснали при изпращането :D Но има време до края на деня, нали?

Разгадах загадката - anves е пуснал 1 съобщение не до определен потребител, а до цялата група "Модератори", затова сте получили едно и също съобщение, а когато сте отговорили, Вашият отговор се е разпратил отново до всички, защото се явява един вид групово съобщение - от всички до всички.
Не е виновна датата :D
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Честит петък 13-ти

#4 Непрочетено мнение от авео » 14 авг 2010 01:19

Жалко,а изглеждаше толково мистично :rofl:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Честит петък 13-ти

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 авг 2010 07:53

Мен пък петък-13 ми бе нормален работен ден....
Мина като на филм...
За по интересно - филма бе екшън ddmuhaha
Жена ми все ми разправя да започна да записвам автобиография...
Тъй-като темата е за петък-13, ще споделя накратко как ми премина деня, и ще се убедите, че твърдо не е бил некъсметлийски ден.
Историята е следната - избягал чужденец, когото неговите хора хванали в кражба, и който в полунощ скочил във водата, преплувал 500-800м и излязал на отсрещния бряг на езерото (Варненското езеро е дълго 40км, така-че трудно се заобикаля).
Сутринта в 9:00 ми се обажда отговорно лице че е станал проблем. Отивам на място и оглеждам обстановката. Направи ми впечатление, че от мястото, откъдето е скочил се вижда село в далечината. След кратко минаване през РПУ, където оставих копия от паспорта със снимката и от там - директно в онова село...
Провеждам бърз разпит на будните баби дали са виждали чужд човек. Ааааа - чужденеца, мина от тук преди 40-50мин и отиде на ЖП спирката.
Намерих ЖП спирката (стига се само пеш, по стръмна пътечка, разрушена е, и следващия влак е след 3-4 часа). Отново бързо разпитване на местното население (бабка, която гони кокошка по поляната). Първо питам бабето - да ти помогна ли да я хванем (не че някога съм хващал кокошка на поляна ама ей-тъй - от човешка съпричастност). Бабето ми отговаря 'кокошката не ми трябва - търся къде е снесла яйцето ddmuhaha '
Обаче каза, че сина и е дал пари и дрехи на чужденеца (какви хора има в селата....). Разпитах сина - нашия юнак преди около 20 минути тръгнал към автоспирката (явно не му е харесала ЖП спирката), която е на около километър от мястото.
Газ към спирката - бабичките там 'ааааа, чужденеца - ей сега се качи на автобуса за Варна'...
Позвъних на РПУ-то да пробват да го пресрещнат на центъра на Варна. А аз - ГАЗ по маршрута.
Едно Ауди-6 си помисли, че се опитвам да се гоня с него, в момента, в който го изпреварих, ама над 180км/ч по междуградския път се отказа.
10-те километра до Варна ги взех за отрицателно време. Но не знаех откъде минава автобуса в града. На второто кръстовище настигам един автобус, който тъкмо завива в пресечката. Газ след него. На първия светофар - съпровождащия ме (също чужденец) скочи от колата и скочи в автобуса (отворена врата заради жегата). След секунди - изскочи с беглеца. Хората в автобуса не са гъкнали - толкова са били изненадани от действието, въпреки, че беглеца не си е платил автобуса (или от униформата на съпровождащия ме).
Дадох отбой на РПУ-тата (едното РПУ бяха много изненадани, че сме реагирали толкова бързо и сме решили проблема самостоятелно). Очаквах някой от пътниците в автобуса или околните да се обади в полицията, че отвличат някого (кръстовището бе натоварено - светофара на АУТОМОТОР - Варна). Все пак някакви влизат в автобус и против волята на пасажер-чужденец го натикват в черна добре изглеждаща кола :lol:
Но засега никой не ми се е обаждал да ме търси.
Така за 2 часа юркане и екшън бе избегнат международен скандал :lol:
След това върнах дрехите и парите на селянина (добър човек, и ползвам думата не като обида)... Бе много учуден - бе дал 30лв, и явно не очакваше да му се върнат.

Колегите на 'беглеца' бяха изключително впечатлени от бързото и ефективно развитие на ситуацията, и се надявам в скоро време да не ми създават проблеми. Видяха, че мърдане в България няма (police) (boi)

Та при толкова случайности си мисля, че всичко е работило в наша полза, за да успеем в такава ситуация, дето е обичайна за екшън филмите, но в реалността трудно се се случва.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Честит петък 13-ти

#6 Непрочетено мнение от Darlin` » 14 авг 2010 09:03

slowtraveler написа:Мен пък петък-13 ми бе нормален работен ден....
Та при толкова случайности си мисля, че всичко е работило в наша полза, за да успеем в такава ситуация, дето е обичайна за екшън филмите, но в реалността трудно се се случва.
Наистина голям филм е било ddmuhaha
Но ако петък 13-ти ти е носило късмет - можеше чужденеца просто да седи на ЖП-то и да чака - я влак, я теб :D
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Честит петък 13-ти

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 авг 2010 12:42

Късмета твърдо бе на наша страна, защото ако бяхме закъснели с 3 минути, нямаше да видим автобуса, и юнака щеше да слезе от него. Тогава едва ли бихме го намерили в града за един ден.
А ако до вечерта не го бяхме намерили, щяха да се включат посолства, полиция, външно министерство и де що има администрация.
И те тогава щеше да е панаира, който за голямо наше щастие се размина ddpom
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

Re: Честит петък 13-ти

#8 Непрочетено мнение от DufuZ » 14 авг 2010 16:12

дааа, за чужденеца е бил кофти петък...
иначе за филма - готин е, само да не се случва да го гледаш често ;)
( това с бабата прави филма екшън-комедия :rofl: )
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Честит петък 13-ти

#9 Непрочетено мнение от ogi » 14 авг 2010 21:56

slowtraveler и аз съм си мислил да почна да си описвам безбройните истории, но изтървах момента. Карам само на спомени някой път като съм на маса. Заради колоритният ти разках се вдъхнових и аз да опиша вчерашният ми ден, но ще го пусна в друга тема, която съм почнал:

http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... 935#p51935

:)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Честит петък 13-ти

#10 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 авг 2010 10:12

Има доста истории, които мога да опиша, една от друга по-интересни, но ме ограничава служебният ангажимент. Това може и да стане след като се пенсионирам.
Преди доста години имаше една книга на Лев Шейнин - "Записки на следователя".
Моята може да се казва "Записки и спомени от местопрестъпленията" - Д. Узунов

Конкретно за петък-13:
-беше ми омръзнало да зареждам всеки месец по 10 лв. ваучери на Глобул в картата на дъщеря ми и реших да мина на абонамент. Отиваме с госпожицата в офис на Глобул и заявяваме, че желаем да минем от предплатена карта на абонамент. И като се започна едно ухажване, не ти е работа. То не бяха едни планове с 2000 мин , то не бяха едни телефони... Аз исках да взема и телефон - възможно най-евтиния, но всички по-тънки телефони бяха с две-годишен договор. Да се заробвам с византийците за две години ...не, мерси.
Отидохме в Германос, пак византийци, но и с еврейска жилка :lol: .
Предложиха абонамент за 5 лв, включващ 100 мин. към 3 номера, което ни задоволява напълно. И някаква слушалка на Моторола без пари. Съгласихме се и започнаха да пишат договора. Аз обаче, тъй като бях горял веднъж, омагьосан от сладките им приказки, запоцнах да изреждам нашите изисквания (сигурно за 4-ти път). Когато спомехах изрично, че договорът ще е за една година, "телефончекът", вече струваше 5 лв, а не без пари. Подписахме, прибрахме се в къщи и ..."ново двайсет". Слушалката не "пали". Включих я да се зарежда, но на 10-тата минута пак не тръгна. Обратно в магазина за рекламация. Понеже това беше последният телефон ми предложиха един Самсунг за 10 лв, но първо трябваше да тестват върнатия апарат. Анулираха старата фактура,, попълниха новата, за Самсунга, подписах я и в същият момент дефектният телефон тръгна. Обаче..."късно е чадо", фактурата му беше анулирана.
Оказа се, че батерията на Самсунга е идентична с тази на моят телефон, с две сим карти. Вече си имам чисто нова батерия....

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Честит петък 13-ти

#11 Непрочетено мнение от The Stig » 15 авг 2010 20:06

Ааааааа, колко много съм разсеян. Вярно, че петък беше 13-ти. :lol:
Е значи поне вече знам защо така се получи.....

Та, едно приятелче ми се обажда с приятната новина, че се е сдобил с BMW E 36 325. И съответно веднага му казвам да идва и да ме повози(по душа съм баварец :-)) ) Идва пича, разкарваме се из града, нормално, прилично- максимум с 70 км/ч. И стигаме до кръстовище, съответно спираме и чакаме да минат колите по главният път, като ще завиваме на ляво. Приятелят ми започва едно форсиране, пилене на гуми... поглеждам го малко намръщено като го питам да не би да иска да се прави на дрифтър.... За жалост докато довършвам ''дрифтър'', чува се свирене на гуми, аз се залепям за седалката и колата поднася достааа добре. Но дали заради стоковото окачване и липсата на шпер, дали заради ''уменията'' на моят човек или най-вероятно заради петък 13-ти ;) , следват 2 много тежки и бързи камшика на задницата..... благодарение на които колата прекосява улицата с вратите напред :-)) , удря се в бордюра, като го качва и огъва знак за пешеходна пътека. :-((
За щастие пораженията не са толкова страшни, след доста мъмрене от моя страна, се разбрахме подобни изпълнения само на полигон или писта. :-))
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Честит петък 13-ти

#12 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 авг 2010 01:30

Моя Петък 13-ти се състоя два дена предсрочно, т.е. в Сряда 11-ти. ddmuhaha

Колата натъпкана до макс и в най-голямата жега при изпреварване на магистралата гръмна гума. По-рано гумата имаше близка среща с дупка, но след изправяне на джантата уж по гумата нямаше поражения. В интерес на истината след спукването с гръм, комбито си остана устойчиво и напълно управляемо въпреки голямата скорост. За беда гумата беше нанесла поражения и направо скъсала престилката държаща калобрана, а инструмента се оказа най-отдолу в багажника.

Изображение

Изображение

След разтоварване и товарене на багажа в жегата умувах "Кво прайм, кат бързам" посетих Стара Загора за гуми и добре, че го направих. Избор на гуми имаше още при първия гумаджия и се сдобих с две нови летни Фулда Еко контрол. Само дето майстора като, че ли не беше виждал секрет за джанти та успя да го повреди. :fubar: Понеже в колата почти нямаше място за мен не се намери и за свалената годна гума и тя замина на боклука. Груба грешка! След това около Ямбол парче дебела ламарина на пътя направи огромен срез на следващата гума, която също не подлежеше на ремонт. Ако бях запазил здравата стара гума проблем нямаше да има, но така варианта пак стана взимане на нов комплект и се започна сагата. В Ямбол на 5-6 места ми предлагаха нови гуми, чиито имена никога не бях чувал, а на едно място имаше 2-ра употреба, но на цена почти като за нови. Накрая взех да търся център на някоя по-известна марка и даже намерих център Фулда.
Да, ама не - мисия невъзможна! Там имаше огромен избор на китайски гуми с непознати имена и толкоз. Нищо познато, нямаше дори и Фулда. Накрая се оказа, че имало някакви уж японски - Сумитомо и се прежалих. Само, че майстора някак си успя да вкара секрета за гайките наобратно, та после едвам го извади с много зор и беше много учуден, когато на втората гума си го сложих аз и той влезе и излезе като в масло. Чудя се аз ли нацелих такива гумаджии в града или просто там вървят само гуми от най-долния сегмент гуми.
Та така се оказах с четири нови летни гуми, макар, че старите си бяха О'К и прецакан секрет, като половината ден прекарах със светлоотразителна жилетка, в смяна на гуми, разтоварване и товарене на Баба Яга в жегата. Впрочем, ако бях пробвал да взема по една гума щях да се окажа с колекция от четири напълно различни гуми.
Аз чат-пат си помърморвам покрай софийските гумаджии, ама ще излезе, че май съм бил несправедлив към тях. :rofl:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Честит петък 13-ти

#13 Непрочетено мнение от ogi » 25 авг 2010 02:13

Или си по-голям карък и от мен, или си избираш псевдогуми... То и на мен ми е жал да давам на тая стара кола луди пари за гуми, ама под 150лв на парче за 15 цола не съм падал и така си карам 3-4 години с пълен комплект зимни и летни... Единствената спукана гума ми бе регенерат - Малатеста от 4-те, с които я купих и разкарах набързо, както са си с големия грайфер...


...а може и да ти се сърдят колелетата заради тасовете на Форд :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Честит петък 13-ти

#14 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 авг 2010 02:35

Тасовете са ми още оригиналните на колата, но след дупката останаха с един по-малко, та това ми беше под ръка. Малко по-късно и този фордовския отиде та се не видя.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Честит петък 13-ти

#15 Непрочетено мнение от slowtraveler » 25 авг 2010 08:09

Изпарител, имал си късмет.....
Можело е да ти скъса и калника...
Но и самата гума май не е била съвсем наред - ако не е ефект от снимката май има ръждясали корди?
За щастие никога не ми е гръмвала гума. Когато автомобила ми е много натоварен,
увеличавам налягането в гумите до граничните стойности, и смъквам малко скоростта...
А на времето когато бяхме бедни студенти - смъкването на скоростта бе осезателно, защото гумите бяха на ниво 'абе като свършат кордите - ще я сменяме' :lol:
Така колегата спука гума на москвича защото кордата свърши, и вътрешната гума се показа навън. При демонтажа на гумата същата се сгъна на две - частта на гумата с протектора заедно с корда и т.н. бе тънък около 1мм :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Забава”