Спрях цигарите..........за малко

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Спрях цигарите.

#46 Непрочетено мнение от dsuzunov » 13 юли 2010 17:58

Двадесет години пуших.
Вече единайста година не пуша.
Не си мислете, че през тези десет години не са ме налягали дертове, просто си знам, че ако пак ги започна, няма да ги спра никога вече.
За първите четири месеца качих близо 20 кг. и и вече десет години не мога да се възстановя....не се и опитвам де!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спрях цигарите.

#47 Непрочетено мнение от ogi » 13 юли 2010 19:49

Авео, ти как си с отказването сега?

Аз пуша от сигурно 15 години и досега имам само един жалък опит да ги откажа, преди много време и трая 2-3 дни... Понеже ми е трудно, наистина прибегнах до този заместител, но определено ми помогна, особено за психологическото въздействие, но все пак има и ефект от никотиновата доза, която се получава. Издържах най-трудният тест - бях отпуск последната седмица и бях по хубави места, включително и вили в планината и запои по невероятни места и въпреки всичко издържах на изкушението да запаля. Килограмите за моя ръст/тегло са добре дошли в умерени количества (183/78), още 5 кила няма да откажа, само да ги залепя където трябва :)

Като странични ефекти - задушлива кашлица от време на време, както и усещане за по-свеж въздух в носоглътката.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Спрях цигарите.

#48 Непрочетено мнение от авео » 14 юли 2010 02:27

Осми месец не пуша, обаче се чувствам,като хипопотам. Околните не виждат фрапираща разлика,но аз го усещам по дрехите. Цигарите още седят в жабката, но не се сещам за тях. Цигарения дим,обаче почна да ме дразни,почвам да кашлям и да ми смъдят очите. Никотиновата вещица отвреме на време ми шепне в ухото,но за сега и отстоявам. Не знам,обаче до кога.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спрях цигарите.

#49 Непрочетено мнение от ogi » 14 юли 2010 07:04

авео написа:Осми месец не пуша, обаче се чувствам,като хипопотам. Околните не виждат фрапираща разлика,но аз го усещам по дрехите. Цигарите още седят в жабката, но не се сещам за тях. Цигарения дим,обаче почна да ме дразни,почвам да кашлям и да ми смъдят очите. Никотиновата вещица отвреме на време ми шепне в ухото,но за сега и отстоявам. Не знам,обаче до кога.
Кажи на приятелите ти да ти купят за следващият ти РД една химикалка като моята и ще си решиш проблема с поривите.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Спрях цигарите.

#50 Непрочетено мнение от Fantomasss » 14 юли 2010 09:56

ogi написа:
авео написа:Осми месец не пуша, обаче се чувствам,като хипопотам. Околните не виждат фрапираща разлика,но аз го усещам по дрехите. Цигарите още седят в жабката, но не се сещам за тях. Цигарения дим,обаче почна да ме дразни,почвам да кашлям и да ми смъдят очите. Никотиновата вещица отвреме на време ми шепне в ухото,но за сега и отстоявам. Не знам,обаче до кога.
Кажи на приятелите ти да ти купят за следващият ти РД една химикалка като моята и ще си решиш проблема с поривите.
Не подстрекавай човека, сам знаеш, че това е заблуда. Докато не се изчисти организма от никотина на 100%, а това става за няколко години, на човек все му се припалва, особено в компания с пиячка и мезелъци. Аз не пуша вече 9-та година и миналата година за 3 месеца пуших по 5-10 цигари на ден ментол, е докарах си страшни здравословни проблеми, яд ме е, че изпростях. Сега съм пак чист и няма сила на света, която да ме накара да пропуша. (notsigned) (notsigned) (notsigned)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спрях цигарите.

#51 Непрочетено мнение от ogi » 14 юли 2010 10:16

Аз не мисля, че е глупост това и нямаше да му предлагам ако не бях отчел позитивите. Не говоря наизуст, а като пробвано и работещо средство, особено за активните първи дни от спирането.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Спрях цигарите.

#52 Непрочетено мнение от Fantomasss » 14 юли 2010 20:19

ogi написа:Аз не мисля, че е глупост това и нямаше да му предлагам ако не бях отчел позитивите. Не говоря наизуст, а като пробвано и работещо средство, особено за активните първи дни от спирането.
Никъде не споменавам думата "глупост", но това е друга тема. Мисълта ми беше, че все едно не си спрял да пушиш, а ползваш заместител, което си е чиста заблуда, че си спрял цигарите. Аз от опит казвам, че ако твърдо човек е решил да спре говната (извинете ме за цинизма), просто ги спира от раз и не ползва никакви никотинови продукти под каквато и да е форма (електронни цигари, никотинови дъвки, лепенки и други). ddcomp
:lol:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спрях цигарите.

#53 Непрочетено мнение от ogi » 14 юли 2010 21:02

Никотинът е най-малко вредната съставка на цигарата. За справка - гугъл. Ел. цигарата заразлика отразните му там лепенки и дрън-дрън, наподобява и физическият навик, т.е. е най-съвършеното средство от описаните (все едно им правя дистрибуция, да му се не види :) ). Кой както си знае, аз само искам да помогна.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Спрях цигарите.

#54 Непрочетено мнение от Fantomasss » 14 юли 2010 21:15

ogi написа:Никотинът е най-малко вредната съставка на цигарата. За справка - гугъл. Ел. цигарата заразлика отразните му там лепенки и дрън-дрън, наподобява и физическият навик, т.е. е най-съвършеното средство от описаните
Точно навика ако се премахне, всичко си идва на мястото, ето за това брат ми хвърли електронната папироса и захапа пак цигарите с минус 10 кинта на ден, защото продължи с типичното и несъзнателно движение на ръката да поднесе фаса към устата си...

Така е, в една цигара има :
Всяка цигара, която вие пушите, съдържа около 4 000 химически елемента. Две от съставките, свързани с повишен риск от сърдечни заболявания, рак на белия дроб и други форми на рак, са карбонатен моноксид (отровен газ) и никотин (силен наркотик).
източник: http://daobg.com/index.php?showtopic=1314
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Спрях цигарите.

#55 Непрочетено мнение от sashko_bg » 06 окт 2010 17:31

Оги, как върви с електронната цигара?
Можеш ли да споделиш нови впечатления? Аз още не съм си взел, смятам следващата седмица :$

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спрях цигарите.

#56 Непрочетено мнение от ogi » 06 окт 2010 19:01

sashko_bg написа:Оги, как върви с електронната цигара?
Можеш ли да споделиш нови впечатления? Аз още не съм си взел, смятам следващата седмица :$
Чудесно! :)
Вече май 4-ти месец стана без цигари. ...е случвало се е да припаля :$ , но не повече от една и то на разни алкохолни събирания примерно. Навика ми изчезна, вече мога да пия кафе и т.н., без да ме хваща параноя за истинска цигара. Взе да ми писва да мъкна с мен всички атрибути - пълнителчета, течности и рез. батерийка и почнах неусетно да разреждам и дръпките от ел. цигара, даже я забравях няколко пъти вкъщи и съм изкарвал по цял ден без нея на работа, но въпреки всичко си ми остава спътник навсякъде. Най-големия кеф е, че можеш да я ползваш навсякъде - затворени помещения, пожароопасни места и т.н. (особено се дразня да ходя във вмирисаната пушалня :P и си пуша кафенцето на бюрото). Зарибих доста колеги около мен и доста си накупиха разни модели - много е важно какъв ще уцелиш и все пак трябва и малко воля - повечето колеги не издържаха, но някои си купиха евтинийки по 20-30лв, които са със скъп консуматив и не толкова качествени. Вчера сутринта имаше рекорд във фирмата - 5 колеги с ел. цигари и 2-ма с аналогови се засякохме в пушалня :) Имахме си и обща тема - за течности, изпарители и т.н. :D В личен план - напълнях съвсем малко - 3-4 кг и съм се закрепил на 80-82 кг, което за моя ръст (183см) ме устройва идеално, комбинацията с някакъв спорт дава много добър резултат. Наскоро катерих и планина и се държа наравно с непушачи, така че смятам, че съм разкарал някаква доза отрова от дробовете... Това е в общи линии... Пожелавам ти успехм ако имаш въпроси ще съдействам. :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Спрях цигарите.

#57 Непрочетено мнение от Vesko1 » 06 окт 2010 19:11

Аз пък...като разбрах ,че качвам килца...пак си пропуших...но по 10 цигари на ден..с кафенце,след хранене....и така нататък.Намерих си и доставчик за цигарите...контрабандата се шири с невероятни размери.Пращат ми директно по куриер стек цигари на 25лв с доставката...така че ще кажа на Бойко Борисов...че...НИКОГА НЯМА ДА СЪБЕРЕ И ЛЕВ АКЦИЗ ОТ МЕН.Който много ламти да пълни хазната от пушачите...накрая остава и без малкото което би събрал.
Това е!
:mrgreen:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Спрях цигарите........за малко.

#58 Непрочетено мнение от авео » 07 окт 2010 01:21

Аз,пък да ви кажа,пак пропуших. На морето нещо ми стана и ги почнах отново. По две кутии на седмица оправям и честно да ви кажа,кефа е голям. Чувствам се добре, почнах да си влизам в дрехите и не се чувствам,като балон. Май,трябва да променя заглавието.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Спрях цигарите........за малко.

#59 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 окт 2010 14:28

авео написа:Аз,пък да ви кажа,пак пропуших. На морето нещо ми стана и ги почнах отново. По две кутии на седмица оправям и честно да ви кажа,кефа е голям. Чувствам се добре, почнах да си влизам в дрехите и не се чувствам,като балон. Май,трябва да променя заглавието.
Браво! Скоро съвсем ще си влезнеш в старите дрехи!

Потребителски аватар
dchev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 11
Регистриран: 13 окт 2010 17:48
МПС: chevrolet aveo 1.4 16v
От: Варна
Име: dchev

Re: Спрях цигарите..........за малко

#60 Непрочетено мнение от dchev » 18 окт 2010 21:42

Тъкмо щях да те похваля за силната воля :) (n2)

Отговори

Върни се в “Забава”