Спрях цигарите..........за малко

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: Спрях цигарите.

#16 Непрочетено мнение от bociboy » 14 дек 2009 19:19

От 2.5 години и аз не пуша.Отказах ги след прекаран грип.Остана ми остър бронхит, от който ще кашлям до края... :devil:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спрях цигарите.

#17 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 дек 2009 20:08

Никога не съм запалил дори една цигара през живота си. По-миналата есен започнах да кашля нескончаемо чак до пролетта и никакво изследване не откри причината. Накрая всеки доктор ме питаше "А пушите ли? Не? Ако пушехте причината щеше да е ясна, но сега..." Накрая почти съжалих, че не пуша. (smachkan)

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Спрях цигарите.

#18 Непрочетено мнение от newcomer » 14 дек 2009 23:03

Ако ти се допушва цигара- лапвай клечка за зъби.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спрях цигарите.

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 дек 2009 23:14

Офтопик:
newcomer написа:Ако ти се допушва цигара- лапвай клечка за зъби.
Запалена ли?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Спрях цигарите.

#20 Непрочетено мнение от dsuzunov » 14 дек 2009 23:18

Офтопик:
Izparitel написа:
Офтопик:
newcomer написа:Ако ти се допушва цигара- лапвай клечка за зъби.
Запалена ли?
Тлееща :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Ewd24
Нов
Нов
Мнения: 62
Регистриран: 27 окт 2009 13:54
МПС: иска SLK (кара Сивик)
От: София
Име: Ewd

Re: Спрях цигарите.

#21 Непрочетено мнение от Ewd24 » 15 дек 2009 12:21

newcomer написа:Ако ти се допушва цигара- лапвай клечка за зъби.
Така ще си като Силвестър Сталоун в Кобра. (haha)

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

Re: Спрях цигарите.

#22 Непрочетено мнение от MadMax » 18 дек 2009 18:45

zmiori написа:А добре дошъл, февруари ще заформя 5 години без тия пущини. Хем някой лев отгоре хем и 18 кила тоже.
Преди ги спрях като войник ама втората година, след 2,5 години на един Димитров ден аиде отначало ама студентски години изкушенията мнооого. ddkomp2
все едно аз съм го писал vvbeer

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Спрях цигарите.

#23 Непрочетено мнение от Vesko1 » 21 дек 2009 20:42

Такаа...време е и аз да споделя моята одисея.Пуша от 25години.Но лятото реших ,че това трябва да се промени.Зветната дата беше 1 септември 2009...бях решил от тая дата КРАЙ.
...през целия август си повтарях ..това за да свикна с мисълта.И нарочно на морето пушех по 2 кутии..за да мога яко да се задръстя....и наистина успях...със просто ухо се чуваше вече как свирят гърдите ми.
.............
на 1 септември..не си купих цигари...и оттогава не съм запалил....ей така от раз...и от инат ги спрях...купих си никотинови дъвки ,лепенки...и бонбонки тик так...и като ми се припушеше..лапах едно тик так..ако много ми се припуши...никотинова дъвка..и така..
.......НО...на 3-тия ден ме заболяха гърдите...мислех ,че умирам...рязка болка...даже кардиограма си правех...но лекара каза че това било вид АБСТИНЕНЦИЯ...дроба си искал дозата никотин и катран.... :lol:
....това се повтори и на 20-тия ден...
...оттогава не съм имал проблем..с тая болка
всичко е от главата....ВСЕКИ КОЙТО РЕШИ МОЖЕ ДА ГИ ОТКАЖЕ...измама е това че успокояват...че убиват апетита...и т н
...няма такова нещо....
верно качих около 3 килограма да тия 4 месеца...но то по принцип аз зимата си качвам
...ще видя..ако продължа...да качвам...почвам яки тренировки в залата.
ТОВА Е...... :-?? .............чудя се ,колко съм бил глупав и зависим през сичките тези години...а сега не мисля от вечерта ,че сутринта няма да имам цигара с кафето
........ПРОСТО ВЕЧЕ НЕ МИ ПУКА. :-))

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Спрях цигарите.

#24 Непрочетено мнение от Fantomasss » 21 дек 2009 21:30

Vesko1 написа:Такаа...време е и аз да споделя моята одисея.Пуша от 25години.Но лятото реших ,че това трябва да се промени.Зветната дата беше 1 септември 2009...бях решил от тая дата КРАЙ.
...през целия август си повтарях ..това за да свикна с мисълта.И нарочно на морето пушех по 2 кутии..за да мога яко да се задръстя....и наистина успях...със просто ухо се чуваше вече как свирят гърдите ми.
.............
на 1 септември..не си купих цигари...и оттогава не съм запалил....ей така от раз...и от инат ги спрях...купих си никотинови дъвки ,лепенки...и бонбонки тик так...и като ми се припушеше..лапах едно тик так..ако много ми се припуши...никотинова дъвка..и така..
.......НО...на 3-тия ден ме заболяха гърдите...мислех ,че умирам...рязка болка...даже кардиограма си правех...но лекара каза че това било вид АБСТИНЕНЦИЯ...дроба си искал дозата никотин и катран.... :lol:
....това се повтори и на 20-тия ден...
...оттогава не съм имал проблем..с тая болка
всичко е от главата....ВСЕКИ КОЙТО РЕШИ МОЖЕ ДА ГИ ОТКАЖЕ...измама е това че успокояват...че убиват апетита...и т н
...няма такова нещо....
верно качих около 3 килограма да тия 4 месеца...но то по принцип аз зимата си качвам
...ще видя..ако продължа...да качвам...почвам яки тренировки в залата.
ТОВА Е...... :-?? .............чудя се ,колко съм бил глупав и зависим през сичките тези години...а сега не мисля от вечерта ,че сутринта няма да имам цигара с кафето
........ПРОСТО ВЕЧЕ НЕ МИ ПУКА. :-))
Нямам какво друго да кажа освен: ЕВАЛЛА
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Спрях цигарите.

#25 Непрочетено мнение от Marky » 21 дек 2009 23:36

Поздравления Авео! Всичко е въпрос нанавик и ако имаш воля и желание се спират пущините. И аз ги отказах, вече няколко години и въобще не ми се пуши, даже обратното - негодувам срещу дима.
Вярно е, че основната причина за да ги откажа е един фаренгит, който се проявява зимата, но пък сега не се замислям въобще за повторно пшушене.
Само едно ме учудва. Всеки който е спрял цигарите, казва че е качил по някой килограм отгоре, а пък при мен не се получи такова нещо. Затова ако това Ви спира сегашни пушачи, знайте че не при всеки се отразява по този начин. Важното е с какво ще замстиш навика от пушенето може би...
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Спрях цигарите.

#26 Непрочетено мнение от авео » 22 дек 2009 02:00

Факт е,но вече 18-ти ден не пуша,и не чувствам никаква нужда от цигара.Имах известни смущения в съня-събуждах се готов за ставане,а се оказваше,че съм спал две минути :shock:: И така 2-3 пъти на вечер. Но това отмина.Има и друг фактор-хич не ми се дават пари за цигари. Направо това не съм аз :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Спрях цигарите.

#27 Непрочетено мнение от Fantomasss » 22 дек 2009 07:28

авео написа:Факт е,но вече 18-ти ден не пуша,и не чувствам никаква нужда от цигара.Имах известни смущения в съня-събуждах се готов за ставане,а се оказваше,че съм спал две минути :shock:: И така 2-3 пъти на вечер. Но това отмина.Има и друг фактор-хич не ми се дават пари за цигари. Направо това не съм аз :lol:
Welcome to the club... (mp)
АЗ ВЕЧЕ НЕ ПУША, А ТИ?
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Спрях цигарите.

#28 Непрочетено мнение от vassy » 06 яну 2010 23:54

Чета и ви се чудя и завиждам до някъде. Веднъж съм правил опит да спра цигарите след грип, три дни не пуших, гадно беше. После пак пропуших. Пуша от над 30 години. Миналата година с новите цени не успяха да ме откажат, но тая с 5 лв. кутията може и да ме откажат. Пуша до 2 кутии! :) Пуша и лула и май ще мина окончателно на това. И без това половината цигари ми изгарят на пепелника, такава ми е работата и навиците. Успех на всички опитващи се! ;)

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Спрях цигарите.

#29 Непрочетено мнение от dsuzunov » 13 май 2010 22:35

Днес, 13.05.2010г. стават 10 (десет) години откакто спрях цигарите.
Зарекъл съм се да издържа още десет, а след това, когато ще съм на 57 г. няма значение.
Може да захапя и лула.
...Ако не ме захапе нещо друго до тогава. :lol:

Потребителски аватар
papata
Напреднал
Напреднал
Мнения: 320
Регистриран: 05 сеп 2009 07:59
МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Re: Спрях цигарите.

#30 Непрочетено мнение от papata » 14 май 2010 08:51

Да се похваля, че и аз вече не пуша от 20 април. Почти месец.... а как само ми се пушиии ddad Пушил съм около 20 години преди това. Сега си купих електронна цигара и от Нова година пуших нея. Излезна ми около 35лв. за 3 месеца. Супер! Финансовата страна на нещата беше важна, а не здравето. Викам си: Ще си пуша от тая цигара. Нито мирише, нито ме гонят от някъде. И на работа си пуша от нея (Иначе е забранено пушенето). Но един ден просто не пуших няколко часа и реших да опитам да ги спра. Ей така на майтап- без сериозни намерения. После пък ми се допуши и аз се заинатих, че "Няма пък". И така до сега не съм пушил. И за всички, които казват, че е нужна воля- Не воля, а инат е нужен. Аз воля нямам :( Но пък съм се заинатил като магаре. Ей така за спорта.

p.s. Иначе електронната цигара си я държа..... Знае ли човек?...

p.s.2 Успех на всички, които се опитват да спрът или откажат пушенето!!! (hiphip)

Отговори

Върни се в “Забава”