no comment :o)

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: no comment :o)

#511 Непрочетено мнение от The Stig » 11 мар 2015 15:58

Ейй, не можем да те хванем неподготвен... :lol: Но все пак ти пожелавам да не попадаш в такива леко екстремни ситуации. :)
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#512 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 мар 2015 16:32

The Stig написа:Ейй, не можем да те хванем неподготвен... :lol: Но все пак ти пожелавам да не попадаш в такива леко екстремни ситуации. :)
Благодаря за пожеланията....
Наистина джипа се кара доста по-различно от лек автомобил.... Чувстваш ОГРОМНАТА маса при всяка маневра....
Учудващо динамичен и стабилен е, но тръгне ли нанякъде, контрола му е много по-труден отколкото на лек автомобил...
Сещам се как пързалях с кеф маздата из Петрохан, като ТС почти не гаснеше :lol:
При джипа няма такова нещо - караш бързо, но гледаш да не достигаш момента на пързаляне... Достигнеш ли го - усещаш МАСАТА :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#513 Непрочетено мнение от ogi » 11 мар 2015 21:22

Това с масата и аз го усетих като разлика с моя кораб (някъде май около 1700кг празен).
Що се отнася до реакциите на хлъзгаво, не забравяй и влиянието на задния мост - без системи за безопасност, при права траектория с газ забавя завиването, а в завой с газ съкращава завиването (това от лични експерименти ]:) ).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#514 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 мар 2015 21:42

Е, автомобилите, на които се учих да шофирам всичките бяха задноприводни...
Та няма как да забравя ефекта :) Обаче с 4х4 нещата са по-размазани - често колата просто тръгва настрани като прекалиш с газта, а не се усуква повече...

А относно no comment...
Ето днешна случка:
Даа, камерата започва да става все по препоръчителен аксесоар...
Преди малко изнервен пенсионер изскочи от автомобила си (новичко Клио) с някакви намерения, ама на края само си поприказвахме От разговора разбрах разбрах, че заради личния си келешлък не му давам път...
Ситуацията - движа се по еднопосочна много тясна улица със спрели автомобили в едното платно (общо взето обирам огледала и клонки от дърветата)...
И смятам да правя ляв завой към друга още по-тясна еднопосочна улица... От която излиза (срещу движението) въпросния пенсионер, който има намерение да тръгне срещу движението и по 'моята' улица, пък аз му преча...
Помислих, че просто не е видял знака и му го посочих (дал съм мигач и т.н.)... Пенсионера изскочи с думите 'на правилника ли ще ме учиш - пък аз живея в този блок'... И ме посъветва да съм продължил направо за да му дам път, пък нататък да си маневрирам както си искам....
Е не стана така, ама ме учуди наглостта... За съжаление нямах възможност да заснема 'театъра'

Ето проста схема:
Изображение
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: no comment :o)

#515 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 мар 2015 22:54

Постоянно попадам в аналогични ситуации когато съм на работа. Един от маршрутите по които се прибирам към лабораторията е по 1.5км еднопосочна улица (Данаил Николаев ) Понеже буса е широк и няма възможност за разминаване от паркиралите коли, съответно не отстъпвам. Няма начин, с полицейски автомобил, па макар и лаборатория да направя път на някой за да наруши правилата за движение. Просто спирам и казвам "за оправдание", че не мога да карам назад :D
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#516 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 мар 2015 23:08

Хаха, щом карат и обозначения VW да дава назад - явно наистина има доста нагли хора....
Ще си поръчвам камера за автомобила...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: no comment :o)

#517 Непрочетено мнение от Ilyan » 11 мар 2015 23:09

dsuzunov написа:Постоянно попадам в аналогични ситуации когато съм на работа. Един от маршрутите по които се прибирам към лабораторията е по 1.5км еднопосочна улица (Данаил Николаев ) Понеже буса е широк и няма възможност за разминаване от паркиралите коли, съответно не отстъпвам. Няма начин, с полицейски автомобил, па макар и лаборатория да направя път на някой за да наруши правилата за движение. Просто спирам и казвам "за оправдание", че не мога да карам назад :D
Значи ти си закона и трябва да се оправдаваш пред някой, който нарушава правилата за движение?!
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: no comment :o)

#518 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 мар 2015 23:37

Както по-горе сте забелязали, оправданието ми е в кавички.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#519 Непрочетено мнение от slowtraveler » 13 мар 2015 08:02

Преди няколко дни получих напомняне от youtube, че нарушавам авторските права на SME....
Викам си 'брей, как ме Фанаха' - имам сигурно не повече от 10 клипчета качени, и то повечето са 'технически' - я някой път (като клипчетата за лоша улица във Варна), я някой полет :lol:
Гледам в кое клипче и оставам със зяпнала уста.... Очаквах да е точно за едно клипче за лоша улица във Варна, където бях добавил една рок-песен (не цялата, ама няма значение)...
Обаче се оказа още по идиотска работа, и затова пуснах диспут, защото сметнах, че наистина действат неправилно... Не че клипчето ми трябваше..
Днес получих отговор на диспута, при който не одобряват възражението ми... Тъй-като клипчето наистина вече не ми трябваше просто го изтрих...

За какво става въпрос....
Музикалната уредба в колата правеше номера. При изкарване на картата и вкарването и отново, някои песни се дублираха - увеличаваше се броя песни, и доста песни започваше да ги възпроизвежда по два-три пъти едно след друго..
Направих едно клипче, заснето с телефона, в което се вижда ефекта.
В картата бях записал български рок-парчета. По някое време изваждам картата за да я покажа каква точно е. В този момент уредбата се прехвърля на следващ източник, който в случая е бил телефона ми.
Намира първата песен и започва да възпроизвежда АС/ДС (която се чува като фон)...
Показвам картата, ама малко се забавих, че не щеше да фокусира. След това връщам картата в устройството.
То се връща да продължи песента от картата - български рок...
Е да, ама тези 35 секунди докато съм вадил картата е свирило АС/ДС (формално - от неизвестен източник - можеше да е и от радио, въпреки, че песента наистина е много рядка), и съответно SME искат или да изтрия песента, или да им платя, или ще ми блокират акаунта :geek: Защото не мога да докажа, че съм си купил легално песента ....
Мдааа....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#520 Непрочетено мнение от ogi » 13 мар 2015 08:23

Да, малко е прекалено...
Аз също се сблъсках с тази им политика, ама с по-грубо нарушение. Бях си направил Time Lapse (пейзаж с небе и облаци, заснемани часове наред с по един кадър на 3 секунди), избрах му класическо изпълнение за музикален фон - Прокофиев - Ромео и Жулиета и до 24ч. го изтриваха, заради авторски права (няколко пъти пробвах).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#521 Непрочетено мнение от ogi » 15 мар 2015 14:16

:rofl:
пост №14 (между всички останали)
http://forum.bodybuilding.com/showthrea ... =166748321
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#522 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 мар 2015 15:35

ogi написа::rofl:
пост №14 (между всички останали)
http://forum.bodybuilding.com/showthrea ... =166748321
Ами Оги, зад кадър е имало рИкия, и човека го е виждал шарен хотела :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#523 Непрочетено мнение от ogi » 16 мар 2015 11:17

Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: no comment :o)

#524 Непрочетено мнение от The Stig » 23 мар 2015 09:58

http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... -na-maslo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: no comment :o)

#525 Непрочетено мнение от Hunter » 23 мар 2015 10:45

Тук има още 1-2 снимки : http://fakti.bg/avto/136030-134-hil-km- ... a-na-maslo" onclick="window.open(this.href);return false;

Има няма пропуснал е 10-15 смени :D
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Отговори

Върни се в “Забава”