Как жените купуват гуми!

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Как жените купуват гуми!

#1 Непрочетено мнение от Vesko1 » 22 ное 2007 20:40

165/70R 13

Изображение

165/70R 13. Това магическо цифро-букво съчетание, отбелязващо размера на гумите на колата, се е запечатало в мозъка ми до болка.

Клечах 10 минути в калта, за да го препиша на жълтото, лепящо се листче, и след това да го наизустя.

Ако си мислите, че смяната на гумите е лесно занимание за жена, която не прави разлика между джанти и тасове, значи дълбоко се лъжете.

Вече преминала през това изпитание, ще ви го опиша точка по точка, та да сте наясно, ако сте в подобно положение.

Подготовка. Ако не знаеш – питай. Всеки колега от мъжки пол ще ти казва различни марки и модели, а ти ще хълцаш и преглъщаш като задавена камила и ще гледаш също толкова умно.

Вземи си такива, пушка са! /Що са пушка, не става ясно/.

Хаха, ти луда ли си, бе?? /Не, бе, пич, не съм луда, просто ми е по-лесно да си избера шарката на чорапогащника, отколкото на зимната гума, егати/.

Ама две ли да взема или четири? /очарователната наивност на начинаещата/.

Не, бе, вземи си три и кажи на момчетата, че ти трябват за самолет, хахаха хохохо хихихи... /подигравателното съчувствие на обръгналия/.

Тръгвам. Не съм сама – с Нели съм, която освен че не е шофьор, е и кьорава. Обаче е умна.

Търсим голям автоцентър на Околомръсното, но вместо на него, попадам на малко сервизче, пред което се мота брадясал мъж в гащеризон.

Е, викам си, баба ти се у големи автоцентрове си е сменяла гумите. Спирам тържествено в чутовна локва с размерите на язовир Копринка и излизам.

Брадатият спира работа и ме гледа. Добър вечер, викам, трябва да ми смените гумите /не търпя откази и възражения/.

Еми, ше ги сменим, щом трябва, казва той и ме гледа хищно, все едно съм шише с току що наточен грес.

Кви гуми имате, питам, а той ми го зачуква с контра въпроса – кви ти трябват. Ми, викам, не знам – хубави да са така... Красиви.

Нема страшно, ще те оправя, казва, и награждава остроумието си с хриптящ кикот. След което си обърсва брадата в мазните лапи, лапите - в червения гащеризон, подсмръква три пъти и ми прошепва:

Мога ти дам такива и такива, а най-добре си земи Фулда, 88 лева парчето. Плюс 10 кинта, за да ти ги сложа.

И ме гледа дали ще ашладисам.

Чакай, викам, трябва да звънна по телефона. Спешната справка с Иво ме дарява с ценни знания, като: чичковото червеногащеризонче те пържи яко, така че бегай другаде.

Влизам в колата и газ да ме няма. Продължаваме да търсим Големия Автоцентър. Само на него му имам доверие.

На Околомръсното е толкова тъмно, че си отбелязвам следващия път да се снабдя с газов фенер и компас.

Най-накрая виждам сграда, която не може да е нищо друго, освен моето място, и се бухвам вътре. А там – купища момчета, които ме гледат кръвнишки.

Оказва се, че съм стотният идиот, който нахлува през изхода, а не през входа.

Спирам, излизам с апломб и им се усмихвам толкова широко, че жлъчката ми се сгъва от студения въздух.

Здрасти, казвам весело, дали ще можете да ми смените гумите? Сега?

Ще може, ама първо трябва да си ги купиш, казва единият от тях. /Добре, бе, наистина ли изглеждам толкова малоумна???/

Влизам в магазина, където се захласвам. Не очаквах изобилието от каучук да ме заплени толкова много.

Симпатична мацка ме пита за размера, а аз от ужас го забравям. Не мога да го произнеса, викам. Мога само да ви го напиша!

Тя ме гледа втренчено и ми подава химикалка и листче, ама внимава да не се допира до мен.

След това проверява наличните гуми и ми казва какви има, а аз веднага забождам пръстче в едни от тях.

Ей тея хубави ли са, питам, а тя вика – ооо, много са красиви. Много! Имали зелена нишка.

Давай насам, изфъфлям жадно. Четири.

Пита ме за номера на колата. О, викам, това също е интересен въпрос, и вадя талона за справка. Девойката съвсем се залепя за стената и май спира да диша, щото знае ли се - може да е заразно.

Чувствам се щастлива и облекчена. Отвън момчетата се забавляват с черен гумаджийски хумор, а ние с Нелката обикаляме като чапли.

Джантите ще сменяш ли, пита ме тя, а интелектът й за пореден път ме изумява.

Ми не знам, ококорвам се аз и потъвам в дълбок размисъл. Накрая на издържам и тихичко, да не ме чуят младежите, се приближавам до нея и я питам какво, по дяволите, е това???

Май и тя не е много сигурна, но накрая се обединяваме около елемент, който и на двете ни изглежда като джанта.

След половин час имам нови гуми. Старите са опаковани в жълти чували и натоварени на задната седалка. Отдалече изглежда, че превозвам трупове за екарисажа. Боже, викам си, ако Хорейшио беше, тука щеше да се олигави от щастие.

Изкарвам количката от железарията, на която е натоварена, прибирам Нели, и цялото кралско войнство се отнася по Околомръсното. Епопеята завърши. Засега. Тепърва ще купувам летни... :D

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от DufuZ » 22 ное 2007 23:50

:lol: :lol: :lol:
много яко
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

mirco
Минаващ
Минаващ
Мнения: 4
Регистриран: 09 ное 2007 14:48
Контакти:

#3 Непрочетено мнение от mirco » 23 ное 2007 10:03

:D

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#4 Непрочетено мнение от ogi » 25 ное 2007 16:56

Много добре представен дамски авто-хумор :lol: :lol: :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от DufuZ » 10 яну 2008 23:43

Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#6 Непрочетено мнение от Vesko1 » 11 яну 2008 19:17

:D :D .....смешно е ,....добре че май още нямаме жени във форума ,иначе щеше да има реакция .Само към потребителя "Лана" имам съмнения ,че е жена ,ама може да е и мъж(кара Ланос),та от думата ланос да си е измислил ника! :roll:

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#7 Непрочетено мнение от mitochkata » 13 яну 2008 12:19

Колега, нали знаеш че никога не е късно :) добре че мойта не смее да се качи в колата сама ако дори ключът е просто оставен на контакта :lol:
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#8 Непрочетено мнение от Vesko1 » 15 яну 2008 20:54

Ето ви и 10-те най добри женски паркирания
http://vbox7.com/play:12a28fac
:D :D :D

Потребителски аватар
dido
Редовен
Редовен
Мнения: 222
Регистриран: 23 окт 2007 01:10
Skype: DIDO_VW
МПС: деу ланос
От: батановци

#9 Непрочетено мнение от dido » 11 мар 2008 23:01

В крайна сметка смени ли джантите? :lol:
Деу Ланос 1.4 i
Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#10 Непрочетено мнение от Darlin` » 15 юни 2008 12:55

Vesko1 написа:...добре че май още нямаме жени във форума ,иначе щеше да има реакция ....
:? :? :? :? Е, има реакция :wink: Има и жени, и жени. Моля, моля!!! Аз поне знам какво е джанта и тас :oops: 8) :D :D :D
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 юни 2008 21:28

Хайде, не са само дамите, дето им е мътна техниката.
Преди години отиваме двама да гледаме колата, която щях да купувам - едно лъснато комби /на старо разбира се/, току-що внесено. Гледахме това-онова, палихме гасихме - всичко си О'К, без забележки и стигаме до тест драйв. Влизаме с продавача и аха да потеглим и моя "експерт" чука по стъклото. "Няма от къде да вляза" - обяснява той.
Чак тогава разбрах, че колата, макар и комби е била двувратка. До тогава въобще не си и бях помислил, че може да съществува такова животно, а пък какво сме гледали щом не видяхме, че ги "няма" задните врати.... :P
Пък след месец от влагата като цъфна една ми ти ръжда, дето е била скрита под някакви химии /като каучук/ и под нова боя, се оказа, че и аз и моя човек за огледи явно не ставаме. :oops:

Отговори

Върни се в “Забава”