Сервиз за смяна на ангренаж.

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
antonix
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 01 юли 2014 15:06
МПС: Nubira
От: Чирпан
Име: Антон

Сервиз за смяна на ангренаж.

#1 Непрочетено мнение от antonix » 15 юли 2014 16:45

Здравейте, абсолютен новобранец съм към не-германските коли. Хареса ми една Nubira и започвам първи стъпки в управление и обслужване :). Като първо "четене " колата е стабилна, нормално динамична за комби / колата е 2001 година 103 к.с./. Отвън е запазена за годините си, смятам да сменя комплект ангренаж/две ролки ремък и водна помпа/, всички филтри и масло...подскажете нещо ако пропускам. Много бих искал някой колега да ме насочи към читави магазини и сервизи в Стара Загора и Пловдив...аз съм от Чирпан. Ще наливам Castrol 10W40 4 литра, такава тубичка можах да взема на промоция. Иначе това е корейката :
Изображение
Изображение
Изображение
Вече съм Daewoo фен !



Съобщение от модератор:
Снимките се виждат по-добре така:
/Izparitel/

Изображение

Изображение

Изображение


Съобщение от модератор:
Корекция на заглавието, съгласно правилата на форума и преместване в съответен раздел по тематика.
ogi

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: моята корейка

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 юли 2014 17:54

Добре дошли със форума и честит автомобил! Дано да нямате ядове с него.
По въпросите за частите и сервизите има писано из форума в отделни теми, а и покрай други проблеми. Ако "Чиран" е близо до Пловдив - поне за сега са изписани доста положителни отзиви за един от сервизите там.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: моята корейка

#3 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 юли 2014 20:14

Здрасти и добре дошъл!
Понеже ти предстои смяна на ангренажа, ще споделя какво направих аз, когато дойде този момент и за мен:
-Търсех ремонт с гаранция, като това беше единствения и основен критерии.
Можех и сам да сменя ангренажния комплект, но нямаше да имам никаква гаранция за вложените части.
Звъннах в сервиз Стефанов, от където ми дадоха цена от 210лв. без смяна на водната помпа. Нея ще я сменят при нужда. Гаранцията е поотделно, според това, дали частта е оригинална или алтернатив. На оригиналите части гаранцията е две години, а на алтернативните е шест месеца. Пробегът за всички части е 60000км.
От сервиза на KJ Auto ми дадоха цена за ремонта 209лв, със задължителна смяна на водната помпа. Гаранцията коато дават е 3 години или 50000км. Това, преди 2 години и около 30000км. Закарах колата при последните в 09.00ч. и в 15.30ч. ми се обадиха че е готова. Затруднила ги е водната помпа - много трудно са я демонтирали, залепнала била за блока. През март месец смениха семерингите на коляновия и разпределителните валове, като ми препоръчаха да се смени и ангренажния ремък, защото е омаслен. Смениха го, като неговата гаранция изтича с гаранцията за ремонта на ангренажа.
Решавай сам!
Изображение

antonix
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 01 юли 2014 15:06
МПС: Nubira
От: Чирпан
Име: Антон

Re: Сервиз за смяна на ангренаж.

#4 Непрочетено мнение от antonix » 15 юли 2014 21:33

Благодаря за отзивчивостта, ако възникнат проблемации , ще се надявам на компетентна помощ, голям страх брах за тая кола ! Да не вземе да изпуши нещо веднага като я платя, но днес направих сериозни тестове 200 км на всякакъв терен /междуселски път, магистрала и даже 10-тина километра черен път. Всичко си функционира нормално, единствените дефекти констатирани при пълна проба на колата са, счупена вътрешна дръжка на задна лява врата и несвалящо се стъкло от задна дясна. А... и нямам емблема отзад, но ще го преживея :)

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”