Питане за маншони на карета

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
pe6onovobraneca
Нов
Нов
Мнения: 52
Регистриран: 30 яну 2013 20:12
МПС: Daewoo Matiz 0.8
Име: pe6onovobraneca

Питане за маншони на карета

#1 Непрочетено мнение от pe6onovobraneca » 16 мар 2014 13:57

Здравейте колеги имам питане относно маншоните на каретата на Матиза. Още когато го купих смених първо вътрешният маншон на лявата полуоска цената съответно беше 13 лв. за маншона+греста(корейски) ,а труда беше цели 20 лв. след 6 месеца нещата се повториха отново но този път с дясната полуоска и външното каре - видях изхвърлената грес по подкалника. отново в сервиза и отново 33 лева 13 + 20. Днес се навеждам да видя гумите и айдееее отново грес този път на левият подкалник завъртам волана и какво да видя - скъсън маншон - с този са общо 3 за една година и сега се чудя отново ли да олеквам с 33 лева или има по- ефтин вариант . Във Варна ако се сещате за по- ефтин сервиз моля споделете . Ще Ви бъда благодарен!!!

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Питане за маншони на карета

#2 Непрочетено мнение от pamporov » 16 мар 2014 15:51

Не търси по-еВтин сервиз, а по-качествен маншон!

pe6onovobraneca
Нов
Нов
Мнения: 52
Регистриран: 30 яну 2013 20:12
МПС: Daewoo Matiz 0.8
Име: pe6onovobraneca

Re: Питане за маншони на карета

#3 Непрочетено мнение от pe6onovobraneca » 16 мар 2014 20:34

Колега аз мисля , че не съм правил досега компромис с качеството , а и досега не съм сменил нещо което е сменяно от мен - и 3 те маншона изглеждат по един и същ начин и мисля , че и 3 те са оригинални , всъщност ,най-вероятно ще остане само още един който след време като тръгне и той ще е за смяна! Просто исках да разбера за сервиз с по- ефтин труд , а не да спестя от качествени маншони :)

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Питане за маншони на карета

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 мар 2014 21:14

Ти имаш ли представа, какви манипулации се извършват, за да се смени маншон на каре, та претендираш, че 20 лв. за труда не си заслужават? Колко трябва да ти вземат за смяната, 5 лв. ли? Аз вчера, платих по 15 лв. за смяна на двата шарнира (общо 30 лв.), като се има в предвид, че старите шарнири бяха монтирани за носача с болтове и не се налага разпробиване на нитовете.
При все, че мога и сам да си ги сменя.
И думата "евтин" се изписва с В, понял?
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Питане за маншони на карета

#5 Непрочетено мнение от ogi » 16 мар 2014 21:23

Има отделна секция, където се дискутират сервизи. Така и не се разбира какво се пита в темата... Явно предишните ти маншони са били некачествени и сдават багажа. Дано са ти проверили каретата, преди смяната на маншоните.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Питане за маншони на карета

#6 Непрочетено мнение от pamporov » 16 мар 2014 21:46

Доколкото схванах, човека си е сменил вече 2 от 4-те маншона, и сега за останалите 2 иска ако може някъде по-евтинко, ако може и за без пари пък, ще е супер. А с плащането винаги е така, който дава му се виждат много, който взима пък му се виждат малко....

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Питане за маншони на карета

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 мар 2014 22:24

Човека търси къде за една и съща услуга ще трябва да плати най-малко. На мен са ми обявявали различни цени в зависимост от това дали ще се монтира силиконов маншон или гумен. За гумения се налага разглобяване на каре за да се надене, а силиконовия се надява директно със специален уред /или пластмасова бутилка/ поради което за първото са ми искали повече пари.
Темата обаче отива от раздел "Matiz/Spark" в "Сервизно обслужване".

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”