Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
terminatoro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 06 дек 2012 13:34
МПС: epica

Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#1 Непрочетено мнение от terminatoro » 17 окт 2013 17:40

Здравейте колеги,


за пореден път съм страшно разочарован от официален сервиз на Chevrolet и бих искал да споделя с вас за какво иде реч.... :(

1. Когато купих колата(Epica 2008 год) миналата зима си викам: ще ходя в Дженеръс да ми я обслужат(масла филтри и тн)
..и какво стана, чакам си аз и гледам оня ми ти "майстор" стой под нея и се чуди нещо, вика един ....после втори чешат се и ме бавят. Извиках го и като го попитах какво има щеше да ми падне ченето........бил ми спукан картера точно под пробката, което се получава при пренатягане- бе как така стана, като аз доста разбирам от коли и съм я гледал мн обстойно преди да я взема, нямаше капка масълце нито следи от старо такова никаде.
Започна един спор в който ми обесняваха как си бил така и се било закиснало от прахта...... на всичко от горе ми поискаха и повече пари за маслото щото била събрала повече.....а в офертата им за епика пишеше точна цена за моя модел- те ли да не знят колко събира.
Та платих си и си тръгнах с пукнат картер и се бръкнах с 250 лв за сваляне на картера лепене и тн, сега нямам и пробка...

2. след тия нерви викам- там повече никога...и отидох в София ауто за въздушните филтри(купе и мотор)-смениха и ги и аз вече щастлив, с нова кола си карам ли карам...докато един ден не вдигнах капака...и кво да видя, скобата за въздушния филтър ми се върти а колата си смукала въздух директно поне 3000км. Айде за рекламация и те ми викат, че трябвало веднага да отида бил съм минал мн километри....та нали за това отивам аз не гледам всеки ден под капака дали някой кретен не е забравил да си свърши работата. Пак им теглих една и с тръгнах.

3. като за капак последния ми допир с тях(София ауто) е от сега, когато още не съм си взел колата, която е за боядисване на двете брони и един калник.след седмица и половина. Вече трети ден ме разиграват. Трябваше да е готова онзи ден, после вчера, после днес...сега ми казаха утре. Всичко това ми коства мн нерви и проблеми, както лични така и служебни.
Не съм и давал зор да става по-бързо, просто исках да знам кога ще е готова за да си планувам времето. Най-лошото, е че при всички обещания да ми звъннат се налагаше всеки път аз да звъня и да питам какво става.

Не знам колега за вас , но аз съм отвратен от тези "официални представителства", тук става въпрос за пълна липса на професионализъм, компетентност и отношение към клиента. Добре че имат гаранционни коли с които да работят иначе ще фалират.

Само се надявам утре колата да ми е готова и добре направена, защото вече съм се настроил за сериозен скандал.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#2 Непрочетено мнение от ogi » 17 окт 2013 18:33

За съжаление всички го знаят това нещо и важи за всички официални сервизи май... Досега съм се нагледал на доста подобни поразии покрай служебните коли, там направо се гаврят с тях! Даже маслото не сменят на ТО!!!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

terminatoro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 06 дек 2012 13:34
МПС: epica

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#3 Непрочетено мнение от terminatoro » 18 окт 2013 12:46

МАЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ПИСНА МИ ОТ НЕКАДЪРНИЦИ И МОШЕЕНИЦИ..........
може ли боядисването на на две брони и калник да отнема 2 седмици и накрая да ти кажат че се появила цепнатина на бронята.........при удар не се появява а при боядисванеееее става.............

terminatoro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 06 дек 2012 13:34
МПС: epica

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#4 Непрочетено мнение от terminatoro » 18 окт 2013 20:13

Здравейте отново колеги,


днес най-накрая си взех колата,но както винаги не мина без номера от страна на София ауто, само дето не минаха.
та по същество: отивам и ме викат да си огледам колата. Гледам аз под лупа и виждам, че предната броня не е боядисана хубаво, по-точно не е изшкурена имаше нерадновсти и тн.
Човека казва че дават гаранция и ще я оправят.....за има няма още 2 седмици.
Отделно липсваха ми две от пластмасовите щифтчета/тапички на едната кора в багажника.
Тях ми ги сложиха, въпреки че се опитаха да ми обеснят, че така си било.
Изнервих се за предната броня ама викам ко да се прави, пак трябва да ходя. Последва подписване на документи като едните от тях бяха "приемо-предавателни" протоколи, в които имаше място за забележки към ремонта. Човека от София ауто ми каза, че не трябвало видиш ли да се пише там нищо...........че аз къде да си напиша забележките. Опитаха се да ме обедят, че просто тези документи били за Булстрад и не трябвало да има забележки вътре....тогава като ги притиснах малко, се изпуснаха, че на основа на тези протоколи от Булстрад ще им платят. И ако се бях подвел, нямаше да имам никакъв документ, че ремонта не качествен а те щеха да си приберат парите и после да се чудя как да ги накарам да ми оправят бронята.
и такааа, написах си аз че ремонта е некачествен с уговорката, че когато мога ще отида да ми я оправят.

Колеги пиша всичко това, за да мога да помогна на колегите, които са в подобно положение.
Запомнете, че ако не сте доволни от ремонта на "доверения" сервиз имате пълното право да не подпишете протоколите или да си напишете забележките и съответно те да не си получат парите за нещо , което не са направили като хората.
имайте предвид, че ще се опитат да ви притиснат по много начини, включително че не могат да ви дадт колата ко не подпишете не се връзвайте.

дано да съм бил полезен поне малко ;)

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#5 Непрочетено мнение от Proximus » 18 окт 2013 20:47

Колега, доста "сакатлъци" със сервизите са ти се насъбрали. По принцип аз съм доволен от техническото обслужване на Булвария (Варна). На скоро ми смениха гаранционно ламбда сонда, преди време и кабелите на еърбега, даже половиният литър масло който остава ми го връщат всеки път (картера на Авеото е 4,5л), Макар че сега Оги ми напомни че тази година пропуснаха, което ме навежда на размисли :^)
Но съм с доста резерви към тенекиджийските им услуги.
Офтопик:
Преди около 4 години имах ПТП, в следствие което се наложи смяна на два врати и праг + пребоядисване на заден калник. Смея да кажа че обслужването бе коректно, и до колкото бе възможно за моят случай - бързо. Съответно когато я взех всичко изглеждаше ок.
Година по-късно се започна. Едната врата имаше от вътешната страна, където се застъпват ламарините лека ръжда. Оказа се че са пропуснали да поставят някакъв силикон. Сложиха я, и пребоядисаха без да правят проблеми.
Още една година по-късно прагът на едно място се беше вече надул. Имаше и наченки на ръжда по веждите на калника. И тях ги оправиха без да правят проблем.
Тази година пак имах малки рекламации към новоизбила ръждичка на нефатално място, но този път ме отсвириха. И си я пръснах сам с каквото можах :)

terminatoro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 06 дек 2012 13:34
МПС: epica

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#6 Непрочетено мнение от terminatoro » 20 окт 2013 20:52

здравейте пак колеги,

през уикенда имах време да помисля малко на спокойствие и нещо ново ми изнакна в главата- сега , като протоколите не са подписани и съответно не са изпратени в Булстрад, те няма как да знаят, че колата ми е оправена. Съответно ако не дай боже стане нещо с някой от ремонтираните детайли най-вероятно няма да го покрие каското. Нали те с тези документи разбират, че колата е ремонтирана?

някой сблъсквал ли се е такова нещо и има трябва ли да се обая д Булстрад да ги запозная със случая?

tatence
Напреднал
Напреднал
Мнения: 343
Регистриран: 28 окт 2009 19:26
МПС: Daewoo Leganza 2.0 126hp
От: софия
Име: Ивайло

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#7 Непрочетено мнение от tatence » 20 окт 2013 21:50

За всеки случай се обади да се консултираш с тях.

terminatoro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 24
Регистриран: 06 дек 2012 13:34
МПС: epica

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#8 Непрочетено мнение от terminatoro » 21 окт 2013 10:58

току що говорих с Булстрад, ще мина да я снимат и готово....пък сега тия от София ауто ще ми звънят да ме търсят....

murhuma
Минаващ
Минаващ
Мнения: 1
Регистриран: 10 дек 2013 17:05
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: murhuma

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#9 Непрочетено мнение от murhuma » 10 дек 2013 17:26

Момчета за читав сервиз ви препоръчвам този ;) XXXXXXXXXXXXXXXXX

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#10 Непрочетено мнение от ogi » 12 фев 2014 18:25

Като казвате кой сервиз считате за читав, поне споменавайте какви впечатления имате и защо го препоръчвате, иначе намирисва на реклама.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Любомир Димитров
Минаващ
Минаващ
Мнения: 14
Регистриран: 07 май 2014 20:03
Skype: Lubod73
МПС: Chevrolet Epica
От: София
Име: Lubod73
Контакти:

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#11 Непрочетено мнение от Любомир Димитров » 29 юни 2014 01:09

Здравейте колеги,

Присъединявам се към горните коментари за скапаните оторизирани сервизи. За сега опита ми е само с едно кафе за 60лв. ...тоест докато изпих едно кафе в София Ауто ми взеха 60лв. за да ми кажат че трябва да си сменя дясна главина при тях за 590лв. Като преди това тази дясна главина в рамките на месец я смених два пъти при мой познат майстор. Проблема е в ABS датчика, за който проблем нищо не ми казаха. Отидох с светеща лампа, тръгнах си пак с светеща лампа и едни 60лв. хвърлени на вятъра.

Потребителски аватар
помагащ
Редовен
Редовен
Мнения: 120
Регистриран: 20 апр 2009 11:24
МПС: Chevrolet
От: СОФИЯ

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#12 Непрочетено мнение от помагащ » 29 юни 2014 20:51

извинявай но ми изглеждаш доста смешно или просто злословиш .
какво очакваш да направят за 60лв което ме съмнява защото диагностката доколкото ми е известно е 50лв, да ти сменят главина или ?????????
предложили са ти решение на проблема казваш не ме устройва цената и толкова .
по смешното в цялата история е че ти два пъти ходиш за този проблем при твоя некадърен майстор без да ти реши проблема и съм сигурен че си си и плащал защо не плюеш него а хора които с нищо не са ти виновни за твоята глупост .
това е балканския манталитет някой плюе било основателно или не но се намират още други които само това чакат за започнат да доизливат помията , не се прави така , ако смятате че имате основание за недоволство винаги в официалните има кой да ви изслуша и да ви реши проблема , а при гаражните какво нито да се жалваш в комисията или ГМ нито да си търсиш правата по съдебен ред , най-много да получиш една дълга .

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 юни 2014 23:49

А може би просто човека не е мазохист? Впрочем, въздържайте се от обидни квалификации спрямо членовете на този форум!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 юни 2014 10:00

Любомир Димитров написа:...София Ауто ми взеха 60лв. за да ми кажат че трябва да си сменя дясна главина при тях за 590лв. Като преди това тази дясна главина в рамките на месец я смених два пъти при мой познат майстор. Проблема е в ABS датчика, за който проблем нищо не ми казаха. ...
Колега, каква е причината да сменяш два пъти една и съща главина?! Дали проблема не е точно в познатия ти майстор?
И дали предложението да я смениш трети път не е точно заради същия този майстор?
Казваш проблема е АБС датчика - на опелите той бе капсулован в главината и се сменяше всичко заедно...
И при повреден АБС датчик се сменяше главина...
Ако и при теб е така - какво очакваш да ти кажат за АБС датчика освен да се смени главината?

Относно цената - там всеки си решава сам. На времето заради лагер главина (капсулован заедно с АБС датчика) също съм сменял цялата главина и не ми бе харесала цената в официалния сервиз (диагностиката си я бях направил сам).
Ами като не ми хареса цената и срока на доставка - отидох в друг сервиз с добра репутация, който имаше главината с качествен лагер от реномирана марка (некитайско производство) в наличност и то на половин цена.
Всеки сам си решава.
На маздата пък смяната на лагер главина (там можеше да се смени отделно) го направих в официалния сервиз - направиха ми го бързо, гаранционно и качествено...
Така, че всеки си решава сам къде да отиде и на каква цена.
Диагностиката не е ремонт - не виждам как от диагностика очакваш да ти изчезне лампата за проблема.

Но е добре да споделиш след като си решиш проблема дали диагностиката на официалния сервиз е била точна..
Защото тази информация ще е полезна за колегите сами да решат дали официалния сервиз е читав или не...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
помагащ
Редовен
Редовен
Мнения: 120
Регистриран: 20 апр 2009 11:24
МПС: Chevrolet
От: СОФИЯ

Re: Няма читав официален сервиз на Chevrolet в София :(

#15 Непрочетено мнение от помагащ » 30 юни 2014 19:59

Izparitel написа:А може би просто човека не е мазохист? Впрочем, въздържайте се от обидни квалификации спрямо членовете на този форум!
и къде точно са обидните квалификации към колегата , за което предварително му се извинявам ?

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”