Сервиз за авто-климатици в Пловдив

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#1 Непрочетено мнение от Ilyan » 19 юни 2008 12:59

Къде има добър сервиз за авто-климатици в Пловдив. Трябва ми не само смяна на фреона, но, и ако има нещо нередно по климатичната инсталация, да я оправят.
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 юни 2008 13:12

На ул.Знаме (бившата Зеленчукова борса),фирма ИМПАС.Там заредиха системата с фреон,масло и индикатор за течове.Цялата процедура струва 90 лв.След 200-300 км.пробед с работещ лиматик отидох да проверят системата за течове.Проверката е с UV лампа.
Изображение

penevd
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 28 окт 2008 14:30
Skype: Dimitar Penev
МПС: daewoo lanos
От: Svilengrad

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#3 Непрочетено мнение от penevd » 17 ное 2008 14:47

Имаше един на " Знаме " 4 на "Сикона " но в момента се мести на " Кукленско шосе " 12 . Ще работи може би в края на месеца. Търсете Спас или Георги .

Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#4 Непрочетено мнение от alf2006 » 01 апр 2009 21:28

Колеги, идва време за климатиците. Какво стана с пловдивския сервиз, който препоръчвахте миналата година? Къде да си проверя фреона?
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

red_zac3
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 08 яну 2009 11:56
МПС: daewoo
От: stz

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#5 Непрочетено мнение от red_zac3 » 24 апр 2009 23:02

И аз се интересувам!По-специално,да са читави майстори,не някакви гаражни пишмани и да не е единствената им цел да те скочат в цена,а резултата да е същия и догодина сначале...
Този,който споменава Узунов ми се струва читав и ако е още на същото място,може би ще го проверя скоро...
Тук,в СтЗ, ми искат 250 лв. за "ремонт на компресор" (може да се окаже и само някое уплътнение) + зареждане с фреон... :(

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#6 Непрочетено мнение от авео » 25 апр 2009 00:48

"Рогошко шосе" 6 в двора на D&N сервиз. Похвалиха ми ги,но бих проверил и тези на Кукленско шосе-по-близко ми е.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 25 апр 2009 08:57

авео написа:"Рогошко шосе" 6 в двора на D&N сервиз. Похвалиха ми ги,но бих проверил и тези на Кукленско шосе-по-близко ми е.
На "Порт Артур",от северната страна на бул "Вапцаров" (пресечката е тупик) има едно момче занимаващо се с климатици и автоаларми.
Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#8 Непрочетено мнение от newcomer » 25 апр 2009 21:55

FORMULA1 написа:Трябва ми не само смяна на фреона
Това не го споменавай във сервиза, защото ще ги "принудиш" да ти вземат пари за нищо. Смяна на фреон не се прави.

ts_ber
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 03 сеп 2008 18:02
МПС: Captiva
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#9 Непрочетено мнение от ts_ber » 27 апр 2009 22:36

аз предлагам на хората и давам решение на проблема на колегата. :arrow: http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... =63&t=2502

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#10 Непрочетено мнение от ogi » 28 апр 2009 12:16

newcomer написа:
FORMULA1 написа:Трябва ми не само смяна на фреона
Това не го споменавай във сервиза, защото ще ги "принудиш" да ти вземат пари за нищо. Смяна на фреон не се прави.
Правилно, долива се съответното количество за модела, съответно за ляв, или десен волан. Препълването също не води до добро.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

ts_ber
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 03 сеп 2008 18:02
МПС: Captiva
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#11 Непрочетено мнение от ts_ber » 28 апр 2009 12:56

ogi написа:
newcomer написа:
FORMULA1 написа:Трябва ми не само смяна на фреона
Това не го споменавай във сервиза, защото ще ги "принудиш" да ти вземат пари за нищо. Смяна на фреон не се прави.
Правилно, долива се съответното количество за модела, съответно за ляв, или десен волан. Препълването също не води до добро.
Напротив. Такова доливане е нож с 2 остриета. Такова доливане често води до атмосферна тапа. Най добре колеги се източва цялата система. Вакуумира се поне 10 минути за да изсмучи всичко. Добавя се съответното количество масло и се зарежда по норма по каталог. От личен опит ви го казвам. Поздрави

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#12 Непрочетено мнение от ogi » 28 апр 2009 14:12

ts_ber написа:
ogi написа:
newcomer написа:
FORMULA1 написа:Трябва ми не само смяна на фреона
Това не го споменавай във сервиза, защото ще ги "принудиш" да ти вземат пари за нищо. Смяна на фреон не се прави.
Правилно, долива се съответното количество за модела, съответно за ляв, или десен волан. Препълването също не води до добро.
Напротив. Такова доливане е нож с 2 остриета. Такова доливане често води до атмосферна тапа. Най добре колеги се източва цялата система. Вакуумира се поне 10 минути за да изсмучи всичко. Добавя се съответното количество масло и се зарежда по норма по каталог. От личен опит ви го казвам. Поздрави
Ами да де - изсмуква се, добавя се необходимото количество и се връща обратно.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#13 Непрочетено мнение от newcomer » 30 апр 2009 00:23

Не уточних - FORMULA1 фреон 12 или фреон 134а ползваш? Ако е стария фреон 12, той може да се дозарежда, да се изсмува и да се връща стария. Ако е 134а, компонентите (C2H2F4), които го съставят имат различни параметри и не се знае ако има изтичане, дали примерно само един от тях не е "избягал" и затова не е препоръчително да се дозарежда ако е изтекло голямо количество, но такова понятие като "атмосферна тапа" не бях чувал. Може би колегата ще поясни.
И все пак имайте предвид като ходите в сервизи да не им давате за какво да се закачат, че за това удобство обичат да дерат.

ts_ber
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 03 сеп 2008 18:02
МПС: Captiva
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#14 Непрочетено мнение от ts_ber » 30 апр 2009 09:48

newcomer написа:Не уточних - FORMULA1 фреон 12 или фреон 134а ползваш? Ако е стария фреон 12, той може да се дозарежда, да се изсмува и да се връща стария. Ако е 134а, компонентите (C2H2F4), които го съставят имат различни параметри и не се знае ако има изтичане, дали примерно само един от тях не е "избягал" и затова не е препоръчително да се дозарежда ако е изтекло голямо количество, но такова понятие като "атмосферна тапа" не бях чувал. Може би колегата ще поясни.
И все пак имайте предвид като ходите в сервизи да не им давате за какво да се закачат, че за това удобство обичат да дерат.
Атмосферна тапа се получава при навлизането на въздух в системата. Все едно балонче в система с вода. А по въпроса с компонентите не може да ти избяга единия компонент се едно на водата H2O да ти избяга единия компонент. Поздрави.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#15 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 апр 2009 14:46

Аз съм на мнение, че ако ти работи системата не трябва да се пипа нито да се проверява.
Като гледам повечето майстори не знаят дори къде е осушителя на системата, пък камо ли да знаят, че трябва да се сменя при разхерметизирана система.
А влагата в системата е сериозен проблем защото може да запуши изпарителя -замръзва и прави тапа в най-тънката част, която след време се размразява и практически проблема е неоткриваем, а и ускорява/стартира корозия по системата.

А иначе при истински проблем в работата нещата са сложни.
Обикновено 'майсторите' убеждават клиента, че едно пълнене решава въпроса.
След това отново убеждават клиента, че системата трябва периодично да се допълва 'щото той фреона е много летлив, и се изпарява'.
Като по този начин резултата е следния: 'майстора' взема редовно едни сериозни пари за пълненето (цената на фреона е под 20лв/кг за Ф 134а, а за R22 дори е под 10лв/кг - а автомобилната система събира около 800гр).
И второ майстора си спестява неблагодарната работа по търсене на мястото на изпускане на фреона...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”