Сервиз за авто-климатици в Пловдив

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#16 Непрочетено мнение от newcomer » 30 апр 2009 22:24

ts_ber написа:
newcomer написа:Не уточних - FORMULA1 фреон 12 или фреон 134а ползваш? Ако е стария фреон 12, той може да се дозарежда, да се изсмува и да се връща стария. Ако е 134а, компонентите (C2H2F4), които го съставят имат различни параметри и не се знае ако има изтичане, дали примерно само един от тях не е "избягал" и затова не е препоръчително да се дозарежда ако е изтекло голямо количество, но такова понятие като "атмосферна тапа" не бях чувал. Може би колегата ще поясни.
И все пак имайте предвид като ходите в сервизи да не им давате за какво да се закачат, че за това удобство обичат да дерат.
Атмосферна тапа се получава при навлизането на въздух в системата. Все едно балонче в система с вода. А по въпроса с компонентите не може да ти избяга единия компонент се едно на водата H2O да ти избяга единия компонент. Поздрави.
Колега, за "изтичането" само на един компонент от R134a трябва да провериш пак как стоят нещата.
Във въздуха влагата е във вид на водна пара, но при попадане в климатичната система тя замръзва и запушване. За първи път срещам понятието "атмосферна тапа". В атмосферата освен водни пари(които са сравнително малко ~1%) има също N, O, Ar, CO2, тъй че за мен понятието не е правилно. Типично за в сервизите е да говорят много малко, много сложно и объркващо, и същевременно да не казват нищо. Акцентира се в/у зареждането по каталог, а на тебалката на компресора е отбелязано точно и ясно нужната информация. В никакъв случай не искам да се заяждам, сякаш знам цялата истина, просто след случая, в който ми "изправиха" 2 джанти, само защото попитах дали имат нужда от изправяне, вече не се доверявам на никого в сервизните среди. Подчертавам, че това е моето мнение, колегите знаят най-добре за себе си.

ts_ber
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 03 сеп 2008 18:02
МПС: Captiva
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#17 Непрочетено мнение от ts_ber » 30 апр 2009 22:45

Еми колега аз си предлагам услугите. Аз лично не искам на никой да изпразня портфейла. Ако имаш проблем ела и ще се убедиш. Преди да свършим нещо по автомобила ви го обсъждаме с вас за консултации не взимаме пари. А до разлагането на два компонента има такова нещо но при този тип инсталации не се проявява. Поздрави.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 апр 2009 22:52

Съобщение от модератор:
Koлега ts_ber, попълни си населеното място!

Ksavie
Минаващ
Минаващ
Мнения: 25
Регистриран: 03 фев 2008 00:53
Skype: ksavie
МПС: Деу Леганза 2.0, 2002 г.
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#19 Непрочетено мнение от Ksavie » 10 май 2009 01:51

Колеги, някой знае ли нещо за клапан на компресора за климатика - от известно време ми охлажда само на дълъг път, след 15 - 20 минути, а в града - при по - къси разстояния само върти топъл въздух, при това на 18 градуса.
Минах днес през сервиза на "Индустриална" в Бургас, майстора предположи че е клапан, но в понеделник - че днес магазините не работят, а по - страшното - да е заминал компресора. Значи - клапан около 100 лева, а за компресора - не го обсъждахме, ама ще видим след клапана какво ще стане.
Иначе ме закачи на стенда - системата била пълна, миналата година пак там я допълваха (или подменяха) за 30 - 40 лева.
Ksav

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#20 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 май 2009 02:07

За Нубирата в сервиза за климатици първото предположение беше точно клапан, защото често дефектирали. Разбрахме майсторите да намерят и да го сменят, защото знам каква сага е търсенето на части за Деу. Вечерта, като отидох за колата се оказа, че сменили клапана /или клапаните/, но климатика не тръгнал. Следващото - заявиха, че е компресора. На другия ден им я закарах и пак остана те да търсят нов или 2-ра употреба компресор. Вечерта се оказа, че не намерили никакъв и свалили компресора ми за проверка, при което се оказал изправен?!
Завиха ми, че много рядко не могат да оправят климатик и ако отида другаде да кажа, че не е от клапан или компресор. Говориха ми за закачане на компютър !? в Деу Мотор за да се разберяло какъв точно е проблема, който бил някъде в купето. Това последното май си бяха глупости, но климатика така си и остана неоправен. Поне, като не свършиха нищо не ми взеха пари. ddad
Ако се бях набутал да купя първо клапан, а после и компресор щях да съм доста вътре с парите.
Дано при теб всичко мине бързо, лесно и евтино!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#21 Непрочетено мнение от авео » 13 май 2009 01:04

Днес ходих да ми видят климатика, на Рогошко шосе-сервиз M&J. Не останах много впечатлен,въпреки отзивите по другите форуми. Имаше една машинка,която уж вакумирала и след това пълнела.Изкараха,че липсва 0.500гр. фреон при нормално 0.600гр.отразено на един стикер на възд. филтър.Напълниха го за 8-10мин,като последно машинката вкара и индикатор/зелен/ Верно,че след това климатика тръгна,но силно се съмнявам от липсата на 0.500гр. фреон. Бях слушал за разни машини,които тестват системата и,ако нещо не е наред не я зареждат,както и за разпечатка,на която пише кое,колко е и т.н.Тяхната не беше от тези.След 300-400км. ще отида да проверят за течове. Удоволствието струваше 80лв,като измислиха някаква отстъпка и платих 70лв.В " Стефанов" имат някаква машина за зареждане и тестване на климатици. Гледал съм един Калос седя най-малко 40мин. закачен.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Ksavie
Минаващ
Минаващ
Мнения: 25
Регистриран: 03 фев 2008 00:53
Skype: ksavie
МПС: Деу Леганза 2.0, 2002 г.
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#22 Непрочетено мнение от Ksavie » 13 май 2009 08:10

Смениха ми клапана, само за 110 лева, върнаха ми стария кларан, бяха поизтрити гумичките, но не можело да се подменят те, а се сменял клапана и сега климатика работи. Това е!
Ksav

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#23 Непрочетено мнение от dsuzunov » 13 май 2009 09:38

Здравейте,
предлагаме зареждане на авто климатици в район Пловдив.
Издаване на фактури.
Коректно отношение и разумни цени!

Цена: 8 лв. за 100 грама фреон. за R134a.
Цената включва: Изпразване на системата, вакуумиране и зареждане по норма от каталог и цялата работа по операцията.

Извършваме и диагностика, замерване на налягане - 20 лв.

Колеги вече предлагаме и поленови филтри на добри цени в зависимост от модела.
Също така и спрей против гъбичките който се получават в въздуховодите в следствие на използване на климатика. - 15лв. промо цена.
Поздрави.

За информация и контакти моля на телефон 0878950993.

Карта местонахождение:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7038736
Вчера ми заредиха климатика във въпросния сервиз.
Тъй като,миналата година по същото време го зареждах и в момента нямаше и помен от фреона,помолих да огледат системата за изпускане.
Откриха проблема. Оказа се в единия от винтилите за зареждане - иглата му изпускаше.
Равносметката:
зареждане с фреон 750 мл. и масло за компресора (на празна с-ма)-60 лв
игла на винтила за зареждане -10 лв
-общо - 70 лв.
телефони на сервиза:
0878950993
0883308195
Цветелин Беров
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#24 Непрочетено мнение от Ilyan » 27 май 2009 19:11

dsuzunov написа:Вчера ми заредиха климатика във въпросния сервиз.
Тъй като,миналата година по същото време го зареждах и в момента нямаше и помен от фреона,помолих да огледат системата за изпускане.
Откриха проблема. Оказа се в единия от винтилите за зареждане - иглата му изпускаше.Равносметката:
зареждане с фреон 750 мл. и масло за компресора (на празна с-ма)-60 лв
игла на винтила за зареждане -10 лв
-общо - 70 лв.
телефони на сервиза:
0878950993
0883308195
Цветелин Беров
И аз бях там.
Зареждане 730мл. - 58лв, смяна на игла на вентила - 15лв = 73лв
Попитах го за
Също така и спрей против гъбичките който се получават в въздуховодите в следствие на използване на климатика. - 15лв. промо цена.
и му показах това
Каза ми, че няма смисъл, да ми взима излишни пари, след като си имам препарат.
Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#25 Непрочетено мнение от Darlin` » 28 юни 2009 19:48

Аз да попитам къде на всички тея сервизи, дето сте изброили, могат да ми го монтират и навържат системата + зареждане на фреон?
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#26 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 юни 2009 13:43

Darlin` написа:Аз да попитам къде на всички тея сервизи, дето сте изброили, могат да ми го монтират и навържат системата + зареждане на фреон?
Трябва да говориш със сервиза, те най-добре знаят до къде им се простират възможностите.
Изображение

Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#27 Непрочетено мнение от alf2006 » 13 юли 2009 21:43

Моя Ланос го донапълниха с фреон на "Данаил Николаев". 40 лева. Ефекта се усеща - преди започваше да духа студено на втория свтофар, а сега още на първия. Покрай това обслужване погледнах ремъка и видях, че е бая нацепен (той май си е от закупуването на колата преди 10 години). Ще го сменя, но ролка нещо там сменя ли се?
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#28 Непрочетено мнение от todortv » 13 юли 2009 22:31

alf2006 написа:Моя Ланос го донапълниха с фреон на "Данаил Николаев". 40 лева. Ефекта се усеща - преди започваше да духа студено на втория свтофар, а сега още на първия. Покрай това обслужване погледнах ремъка и видях, че е бая нацепен (той май си е от закупуването на колата преди 10 години). Ще го сменя, но ролка нещо там сменя ли се?
Донапълването означава теч.Все едно донапомпваяне на гумите периодично- нещо не е наред.
Донапълването е измислено от тези,които донапълват.Равносилно е да донапълваме битовите
хладилници и климатици всеки сезон.90% от течовете в автоклиматиците са от компресора.
Това,че зимата едно се свивало,друго се отпускало и теча бил нормален никой неможе да
ме убеди.Нов компресор обикновено без теч издържа около 150-200 000 км.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#29 Непрочетено мнение от ogi » 13 юли 2009 22:47

Съмнявам се, че компресорите в хладилниците и домашните системи варират с обороти на мотора от 1000 до 6000, при варираща интензивност на покачване...
Лаик съм по темата и не се обаждам много, но това което съм чувал е, че автомобилните системи освобождават налягането на фреона при претоварване, т.е. уж имало нещо като аварийни клапани. Също така съм чувал, че фреонът при автомобилите се брои към консумативите. Не говоря да се пълни всяка година (аз лично от допълването преди 2 и половина години нямам проблем), но според изписаното по други форуми е нормално проверка и допълване през някакъв период.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Сервиз за авто-климатици в Пловдив

#30 Непрочетено мнение от todortv » 13 юли 2009 22:56

ogi написа:Съмнявам се, че компресорите в хладилниците и домашните системи варират с обороти на мотора от 1000 до 6000, при варираща интензивност на покачване...
Лаик съм по темата и не се обаждам много, но това което съм чувал е, че автомобилните системи освобождават налягането на фреона при претоварване, т.е. уж имало нещо като аварийни клапани. Също така съм чувал, че фреонът при автомобилите се брои към консумативите. Не говоря да се пълни всяка година (аз лично от допълването преди 2 и половина години нямам проблем), но според изписаното по други форуми е нормално проверка и допълване през някакъв период.
Спирам да пиша по темата .Всеки сам си решава.Въпроса ми е :Къде е пропуска при високи обороти?
Докато има наивни,ще има и тарикати.Нищо лично към никой.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”