Сервиз за Daewoo/Chevrolet в Пловдив ?

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

съвет

#16 Непрочетено мнение от mihael » 01 юли 2008 20:28

Колеги реших да не отварям нова тема и да пиша направо тук.Искам да ви помоля за няколко съвета относно диагностики и т.н..
Първо искам да попитам каде да отида да ми погледнат и изчистят МПХ,ако е зацапано де и да ми измерят съпротивлението на термо.датчика,не съм пълен лайк,но и нямам уверност да бъркам по двигателя,а нямам никакви условия чесно казано.И само да не стефанов,че не ме допаднаха мн.,не че съм недоволен просто са като някакви роботчета и дават едни такива механични отговори.
Второ исках да попитам някаде кадето слагат свястно и свястни аларми,четах бая но искам да науча мнението и опита за нашата марка коли и дали са проблемни с поставянето,че да не ми се раздрункат още повече пластмасите.Четох че пловдивските аларми валкоре били качествени,а ме впечатлиха и с доживотната гаранция.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#17 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 юли 2008 20:39

За електрониката съвет не мога да ти дам,аз разбирам от "масльонкаджииство"
Виж...за алармите...съветът ми е: и с аларма и без нея,наркоманецът изпаднал в абстиненция и търсещ НА ВСЯКА ЦЕНА дрога,пак ще ти разбие колата.Моята Нубира има ПОВРЕДЕНА и изключена аларма,която смятам в най-скоро време да изтърбуша.Ще лиша колата от присъствието и.
Много по-добра работа върши някакво скрито ключе прекъсващо запалването...повярвай,знам го от личен и служебен опит.
Изображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

#18 Непрочетено мнение от mihael » 01 юли 2008 21:04

Колега dsuzunov напълно си прав и не съм си помислял ,че ще спра които и да,а и не ми е тва целта чесно казано.Първо искам да е имам за пред застрохователите не даи си боже стане нещо и второ за мое улеснение по лесно да е намирам в тъмното,че не карам само аз колата и също така ми омръзна да отклучвам с ключа.И се учудвам че незнаеш каде могат да погледнат моторчето и за замерят тоя датчик

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#19 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 юли 2008 21:14

Не знам къде може да проверят стъпковия мотор и да ти го почистят,защото аз тази работа си я правя сам.А и някъде из форума имаше писано по темата...потърси го и прочети.Процедурата не е сложна.
Я ми го прати тоя застраховател дето ще ти поиска монтирана аларма,да му изям джигера.

Преди три години по време на работа,една кола ме блъсна отзад и леко деформира задният капак на комбито.Понеже в този период много мои колеги караха след употреба на алкохол,министъра на вътрешните работи беше пуснал една вътрешна заповед,според която,при ПТП с участник служител на МВР,независимо от вината,на служителя се вземаше кръв за алкохолен тест.Също така и проверка с ДРЕГЕР.
Та след всичките "кръвопускащи"процедури,автомобила трябваше да бъде огледан за щети от застрахователен агент.
Пристига в гаража ни едно голобрадо хлапе и още преди да прегледа документите за щетата, се разписка,че я няма кръвната проба на водача.Без нея няма да прави оглед.Попитах го с какво образование е,тъй като ми направи впечетление,че е технически неграмотен (на гайката казваше БУРМА).То детето завършило българска филология,но имало дар слово да омагьосва наивните хорица,търсещи сигурност.
Побеснях и най-демонстративно го изхвърлих от гаража на МВР....за което ми деяние се червих на килимчето пред Директора на ОДП.
Обаче,въпреки всичко, бях убеден в правотата си.
Изображение

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

#20 Непрочетено мнение от mihael » 01 юли 2008 21:42

Ми попринцип при сключване на каско всички знам че искат сменили сме два застрохователя и навсякаде едно и също.Пък и не всички можем да работим в систамта на МВР :) Те поприцип са презнали дистанционото на централното ама то не работи въобще така че съм без нищо,ще помисля още малко и тогава ще реша дали да слагам и какво най-вече.Но ина че си прав че мн неграмотни хора роботат неща,които не разбират и не за тях въобще ама тва е др тема

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#21 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 юли 2008 21:54

Пък и не всички можем да работим в систамта на МВР Smile
Ние който работим в МВР сме по уязвими от всеки останал водач на МПС.Ако тебе те санкционират с глоба и отнемане на точки,то мен освен всичкото това ще ме уволнят дисциплинарно.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#22 Непрочетено мнение от ogi » 01 юли 2008 21:56

Потвърждавам - всички застрахователи искат да има налична аларма и дори искат да я демонстрираш, че работи.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#23 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 юли 2008 21:59

Аз за това и не правя КАСКО.
Те ще ми кажат на мене каво ще си сложа на колата аз...айде,нема нужда...
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#24 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 юли 2008 22:17

По принцип мисля, че алармата не е излишна. Абсолютно вярно е, че тя не може да спре "баш айдуците", но не всички са такива.
В моя квартал един комшия дето не спи вечер ми обясни, че му направило впечатление, че алармите сработват чат-пат с помощта на кварталните наркоманчета. Но като не писне - влизат да тършуват.
Когато пищи алармата все-пак не могат да тарашат колата толкова спокойно, както ако няма. Вече има доста евтини аларми, доста от тях имат имобилайзер, а като капак могат да командват и централното заключване.

То айдуците и патронниците на бравите на апартаментите чупят и влизат, но никой не си оставя вратата отключена, само защото патронника не е сериозна преграда.
Гаранция няма, но по-добре с нея, отколкото без нея.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#25 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 юли 2008 22:23

Пари за нещо,чиято ефективност ще е 5-6 % НЕ ДАВАМ.
А и ако си мислите,че като се размяука алармата и бай мангал ще побегне.....ех....мечтиииии..........
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#26 Непрочетено мнение от авео » 02 юли 2008 00:06

dsuzunov написа:Пари за нещо,чиято ефективност ще е 5-6 % НЕ ДАВАМ.
А и ако си мислите,че като се размяука алармата и бай мангал ще побегне.....ех....мечтиииии..........
Иди брой няколко хиляди лева в кеш,вземи някоя кукличка чисто нова от магазина, и ще станеш спец на алармите :lol: :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Сервиз за Daewoo/Chevrolet в Пловдив ?

#27 Непрочетено мнение от dsuzunov » 26 яну 2009 12:03

Днес отидох на диагностика в един сервиз на Карловско шосе в П-в. Сервиза е на излизане от града,в ляво,срещу КПП на КАТ.Преминава се за около 10 м в насрещното платно. Майсторът се казва Пламен. Към сервиза има и склад за авточасти ІІ-ра употреба.
Ето цени:
Диагностика - 20 лв (прекъсваше ми бубината)
Бубина - 60 лв.
И най важното - стоиш до колата и човека ти обяснява къде е проблема. Доволен съм
Изображение

gdobranov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 03 юли 2009 09:12
Skype: gdobranov
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пловдив
Име: gdobranov

Re: Сервиз за Daewoo/Chevrolet в Пловдив ?

#28 Непрочетено мнение от gdobranov » 15 юли 2009 08:11

Колеги, четох постовете за Опел Стефанов и понеже ми предстои този уикенд да ходя да сменям масло а и да ми погледнат предна дясна че нещо свири и скърца, да попитам - сервиза се намира там, където е шоурума на Опел Стефанов на Голямоконарско, нали така? Понеже в bgmaps.com този адрес, който някой го беше посочил на Васил Априлов, излиза от източната страна на Голямоконарско, а шоурума на Опел Стефанов е от западната :)
И да ви питам - какво мога да очаквам там като цена за смяна на масло и маслен филтър и евентуално лагер ако той е проблема?

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Сервиз за Daewoo/Chevrolet в Пловдив ?

#29 Непрочетено мнение от mihael » 15 юли 2009 10:18

Сервиза е зад шоурума ,смисъл на абсолютно едно и също място са ,а за цените не знам .Питай aveo на лично ,той е сменял някои работи там.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз за Daewoo/Chevrolet в Пловдив ?

#30 Непрочетено мнение от авео » 16 юли 2009 01:56

Недей се набутва излишно с високите ставки за труд. Иди на Източен в КJ auto и си вземи 5л GM за 39лв. Цената е за 10/40. Филтър 5-6лв и за смяна толкова. Ще ти остане масло за следващия път. Лагер не скърца и не свири,а бучи и имаш чувството,че караш валяк. Най-вероятно ти задържа спирачния апарат. Относно спирачките съм пуснал тема за майстор, от който съм доволен,както от към цени,така и от към качество.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”