сервиз

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Poohinka
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 12 дек 2011 19:12
МПС: Daewoo Kalos
От: Sofia
Име: Poohinka

сервиз

#1 Непрочетено мнение от Poohinka » 12 дек 2011 19:51

Здравейте, бих Ви била много благодарна, ако ме упътите къде в София има сервиз на Daewoo?!

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: сервиз

#2 Непрочетено мнение от taran » 12 дек 2011 21:14

Тук във форума-Ауто кореа,Колос в Люлин със сигурност има и други.

Потребителски аватар
ivoachov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 36
Регистриран: 05 апр 2011 20:31
МПС: lacceti 1.4 16v, cruze 1.6
От: Dupnitsa
Име: ivoachov

Re: сервиз

#3 Непрочетено мнение от ivoachov » 12 дек 2011 22:23

официални??
LACCETI 1.4

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: сервиз

#4 Непрочетено мнение от taran » 13 дек 2011 07:12

ivoachov написа:официални??
Официалните вече не са за Деу,а за Шевролет-Дженерас ауто,Булвария,мисля....

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: сервиз

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 13 дек 2011 08:52

Poohinka написа:Здравейте, бих Ви била много благодарна, ако ме упътите къде в София има сервиз на Daewoo?!
АУТОКОРЕЯ гр.София Автосервизът се намира на адрес:
гр.София, кв. Орландовци ул. Първа българска армия 47,
телефони за връзка: 02 / 936-66-99 и 0885-752-388
Автосервизът работи от Понеделник до Събота включително.

Към автосервиза функционира и магазин за авточасти за корейски автомобили.


София, сервиз Маргел - Ботевградско шосе Сервизът се намира на Ботевградско шосе, точно преди караулката (на излизане от София вляво).
Изображение
Успех :)

Poohinka
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 12 дек 2011 19:12
МПС: Daewoo Kalos
От: Sofia
Име: Poohinka

Re: сервиз

#6 Непрочетено мнение от Poohinka » 14 дек 2011 20:52

Много благодаря на всички за бързите отговори! :)

Blagoeva
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 08 май 2012 20:43
МПС: Dewoo Nexia
От: Sofia
Име: Blagomira

Re: сервиз

#7 Непрочетено мнение от Blagoeva » 11 май 2012 15:04

Да споделя мнение за Ауто Корея, да ме поправят, ако нещо греша, но два или три пъти се опитваха да ми поправят скоростомера, смениха жило първия път, втория път не знам, но така и не работи. Също им бях оставила водеща шина за прозорец на водача, казаха ми първия път, че не става за там и са я сложили на задния прозорец (странно защо, след като на задния нямаше проблем), след това уж я бяха сложили на предния (на водача), но най-вероятно не са, защото прозореца все още се криви, все едно няма такава, а машинката за централното управление гори от това и много трудно се намира, а ако я намериш по каналния път е и доста скъпа. Иначе ми сложиха рециклиран стартер, който засега не дава дефекти, също са доста любезни и услужливи, но първите два случая не знам как да си ги обясня.

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: сервиз

#8 Непрочетено мнение от pipo » 11 май 2012 18:33

така от чисто любопитство ....защо търсите официялните сервизи ...има толкова малки сервизчета където пак ще ви свършат работа че смея да твърдя и доста по евтино :angel:

Blagoeva
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 08 май 2012 20:43
МПС: Dewoo Nexia
От: Sofia
Име: Blagomira

Re: сервиз

#9 Непрочетено мнение от Blagoeva » 12 май 2012 22:12

Ами в София не съм намерила някой сервиз, на който да се доверя. Затова дори с 3 цилиндъра днес я закарах до Кюстендил. И там може би ще е доста по-евтино, а това на което разчитам е по-скоро честност, тъй като аз още нямам идея от нещата...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: сервиз

#10 Непрочетено мнение от ogi » 13 май 2012 00:39

Blagoeva написа:Ами в София не съм намерила някой сервиз, на който да се доверя. Затова дори с 3 цилиндъра днес я закарах до Кюстендил. И там може би ще е доста по-евтино, а това на което разчитам е по-скоро честност, тъй като аз още нямам идея от нещата...
За съжаление този артикул "честност" не съм забелязал да се предлага в БГ сервизите...

Пак за съжаление се принудих сам да си оправям много неща по колите, заради "майстори", аз вече не се доверявам на никой. Ако е майстор, който разбира - ще те излъже, ако е майстор, който ти е верен - няма да знае, останалото е късмет, или нова кола /за последното пак няма гаранция/.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: сервиз

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 13 май 2012 09:32

Хм... Никога не съм се замислял за фактора 'честност' при сервизите...
Обикновено ползвам официалните сервизи.
За мен фактора е бил ефективност - да ми бъде решен проблема...
Случвало се е диагностиката да не е била съвсем точна - това е напълно разбираемо и според мен допустимо при сложна техника, въпреки, че е дразнещо до известна степен.
Местното разбиране за 'мошеническите' сервизи според мен е заради финансовото състояние... Поради факта, че официалните и сериозните сервизи, и правилните резервни части често не са по джоба на всеки, затова се правят компромиси.
Дали вместо замяна на детайл ще се правят опити да се 'побългари', или ще се търсят други варианти - всичко това е компромис, който влияе на качеството и след това се чуват такива приказки...
А 'глада' подтиква хора, на които не им се отдава тая работа да се захващат с нея (някои от гаражните сервизчета)...
Мисля, че съм давал пример тук с 'гаражен' сервиз - най-добрия на карбуратори във Варна...
Работеха по строги правила и не съм чул лоша дума за тях...
А правилата бяха прости: 1 автомобил на час(без компромис - да се претупа нещо или да се вкара допълнителен автомобил). Включва демонтаж и пълно разглобяване на карбуратора, промиване, визуална проверка и евентуална подмяна на мембранки и т.н. Центровка на газова смес и запалване. Сдаване на автомобила. Гаранция 1 месец. Отказ (без изключения дори и за приятели) да се преглеждат италиански автомобили и такива с газови уредби, защото не могат да дадат гаранция и съответно си подронват авторитета (ще им приказват зад гърба - 'кофти майстори - правиха ми автомобила, пък той не работи добре')..

П.С. този сервиз не бе от евтините, но за него хората си записваха час поне 3-4 дни предварително.. Но те за мен са изключение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
помагащ
Редовен
Редовен
Мнения: 120
Регистриран: 20 апр 2009 11:24
МПС: Chevrolet
От: СОФИЯ

Re: сервиз

#12 Непрочетено мнение от помагащ » 13 май 2012 10:33

да интересна тема .
какво значи честност в сервизната дейност ?
това за мен е много неточно използван термин ,защото в повечето случаи отиваш в сервиз с конкретен проблем . разликата между дупката и големите (официалните) за мен са следните :
- в големите задължително ти рещават проблема
- да има извстно залитане при отстраняване на проблема , защото се презастраховат , най-общо казано за да няма после а бе аз ти спестих тази или онази гарнитурка или друго за да не ти излезе скъпо и да се откажеш от ремонта ,, но това е компромис и в повечето случай излиза на носа на клиента
- при проблем има къде и от кого да се оплачеш , а в дупката в повечето случаи е свирено
- последствията от некачествен ремонт ( в един друг форум беше писал клиент на такава прехвалена дупка как след ремонт на рейка и каране повече от седмица с тропане в предницата се оказва неатегнати накрайници ) кой носи отговорност
- всеки останал без работа техничар прави сервиз , знаете ли какви са документите и стандартите за отваряне на сервиз в западна Европа
- и накрая не са един и два случаите в които плащаме повече и губиме повече време в чакане от това да бяхме отишли в голям сервиз ,но вътрешното чувство да не се прее...ме наделява или по-иначе казано балканския мантилитвт
мога да напиша още много по простата причина че съм бил и в двата сервиза (като рабитник) ,
предварително се извинявам ако съм загенал някой.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: сервиз

#13 Непрочетено мнение от miroki » 13 май 2012 11:33

Поздрави.
Още един съфорумник на ти с ремонтите :)
Аз също избягвах малките сервизи освен ако не съм добре запознат как работят.
..
Споменатият с карбураторите мисля се сещам кой е. Поне от 95г. ходя при него, докато имах подобна кола.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: сервиз

#14 Непрочетено мнение от pipo » 13 май 2012 11:36

помагащ написа:да интересна тема .
какво значи честност в сервизната дейност ?
това за мен е много неточно използван термин ,защото в повечето случаи отиваш в сервиз с конкретен проблем . разликата между дупката и големите (официалните) за мен са следните :
- в големите задължително ти рещават проблема
- да има извстно залитане при отстраняване на проблема , защото се презастраховат , най-общо казано за да няма после а бе аз ти спестих тази или онази гарнитурка или друго за да не ти излезе скъпо и да се откажеш от ремонта ,, но това е компромис и в повечето случай излиза на носа на клиента
- при проблем има къде и от кого да се оплачеш , а в дупката в повечето случаи е свирено
- последствията от некачествен ремонт ( в един друг форум беше писал клиент на такава прехвалена дупка как след ремонт на рейка и каране повече от седмица с тропане в предницата се оказва неатегнати накрайници ) кой носи отговорност
- всеки останал без работа техничар прави сервиз , знаете ли какви са документите и стандартите за отваряне на сервиз в западна Европа
- и накрая не са един и два случаите в които плащаме повече и губиме повече време в чакане от това да бяхме отишли в голям сервиз ,но вътрешното чувство да не се прее...ме наделява или по-иначе казано балканския мантилитвт
мога да напиша още много по простата причина че съм бил и в двата сервиза (като рабитник) ,
предварително се извинявам ако съм загенал някой.
damt гледам ти името и някак имам чуството че си от някой от сервизите който не са "дупки"...честно надявам се да не работиш в тая сфера понеже да делиш сервизите на дупки и официални е леко ...да кажа несериозно (да не ползвам по цветна дума)наблюдавал съм някви такива официални сервизи и си правя колата в момента в дупка в която смея да твърдя че поне половината от майсторите са с класа над официалните майстори.........пффф дупки вика ..............кой за кво си мисли това пише :rofl:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: сервиз

#15 Непрочетено мнение от ogi » 13 май 2012 11:51

Както писах - аз в случайни гаражчета не стъпвам, ако ще да закъсам на път, предпочитам други начини да се оправям, но да ми обяснявате за фирмените сервизи в бг... Нейде из форума имам публикуван случай и жалбата ми към един официален фирмен сервиз, който май вече не съществува. Покрай един колега се нагледах и на Булвария /примерно/ как го мотаха, разхождаха и му миха очите, докато му изтече гаранцията, за да му открият внезапно проблема и да му поискат 2к лв за ремонт...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”