Въпроси към Generous Auto

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Въпроси към Generous Auto

#16 Непрочетено мнение от stinbg » 06 дек 2011 16:54

generous auto написа:Здравейте ,
Първо от всеки такъв сигнал ние си правим съответните изводи ...bla-bla-bla ... и се вземат коригиращи мерки и повярвайте имаме желанието , решиелността и възможностите тези неща да се промят към увеличаване ...bla-bla-bla ... удовлетвореността на клиентите . Второ всеки сигнал за нас е важен за да може да се вземат правилни и решителни мерки ... bla-bla-bla ...,
Поздрави
Екипа на Дженеръс ауто
Разбрах колеги, тук сте за ... бла-бла-бла ... Жалко, тъкмо си помислих, че наистина ще има обратна връзка и отговори на зададени въпроси - наивността никога не ме е напускала.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Въпроси към Generous Auto

#17 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 дек 2011 17:18

Какво очакваш? Това са си стандартни отговори каквито се дават от учтивост. Никой няма сам да вземе да срива имиджа си с непремерени изказвания.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Въпроси към Generous Auto

#18 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 дек 2011 17:48

Съгласен съм с Izparitel....
Когато няма конструктивен въпрос, а нападки, единственото което остава на официален представител е да отговори учтиво...
stinbg, навярно очакваше да получиш отговор 'ама ние редовно хващаме наши калпави служители, уволняваме ги и публикуваме цялата тази информация из всички форуми дето срещнем'...
Колкото и да са банални думите - всяка фирма разглежда информацията от обратната връзка, каквато е и този форум.
И ако сметне за необходимо - предприема мерки.
Ако има ценни конструктивни предложения, то съм уверен, че конкретния служител, влизащ във форума ни, ще ги повдигне на необходимото ниво във фирмата.

Смятам, че до момента generous auto запазват добрия тон, а за да остане чиста темата, отново призовавам да се избягват необосновани нападки и 'непотвърдени слухове'...
:handshake:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dachbissnes
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 24 май 2011 23:08
Skype: dancho_rm
МПС: Daewoo Matiz 0.800
От: PLOVDIV
Име: dachbissnes

Re: Въпроси към Generous Auto

#19 Непрочетено мнение от dachbissnes » 06 дек 2011 18:14

slowtraveler написа:Съгласен съм с Izparitel....
Когато няма конструктивен въпрос, а нападки, единственото което остава на официален представител е да отговори учтиво...
stinbg, навярно очакваше да получиш отговор 'ама ние редовно хващаме наши калпави служители, уволняваме ги и публикуваме цялата тази информация из всички форуми дето срещнем'...
Колкото и да са банални думите - всяка фирма разглежда информацията от обратната връзка, каквато е и този форум.
И ако сметне за необходимо - предприема мерки.
Ако има ценни конструктивни предложения, то съм уверен, че конкретния служител, влизащ във форума ни, ще ги повдигне на необходимото ниво във фирмата.

Смятам, че до момента generous auto запазват добрия тон, а за да остане чиста темата, отново призовавам да се избягват необосновани нападки и 'непотвърдени слухове'...
:handshake:
Винаги критиката е градивна,а в спора се ражда истината.

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Предложение от GENEROUS AUTO

#20 Непрочетено мнение от stinbg » 06 дек 2011 20:12

procar написа:А могат ли от Дженеръс Ауто да ни обяснят защо за Опел Антара дизел смяна на масло е 89 лв.а на Каптива е 129 лв.като казват че двигателите са еднакви.
И още нещо намерили са време да пишат във форум но нямат време да ми отговорят колко струва шарнир и смяната му,от 3 седмици чакам отговор.
generous auto написа: ...По въпроса за частите , бих искал да Ви помоля да изпращате запитвания на следните 2 мейла за да може да получавате бърз и компетентен отговор
Колега проблема ти с фирмата е, че не си знаел суперсекретния мейл за да получиш отговор - вече го знаеш и от тук нататък всичко ще е ОК.
ivoachov написа:леле леле, за малко да ти поверва човек
виждам, че от август няма оплаквания, но аз искам да попитам generous auto как наистина ще накара хората ,на които коли е изтекла гаранцията да дойдат в сервиза отново, колко от клиентите с гаранционни коли се връщат обратно след това, има ли статистика и да я посочи, и как се контролират отделните механици за вложените части-нови такива, със старите какво се случва??, да, може би в бг сме много мнителни, но как ще опровергае слуховете за това, че в официалните сервизи масово не се подменят частите с нови, механиците след това продават новите части, да не говорим, че слуховете за това, че същите подменят части и детайли от гаранционните автомобили за да изкарат някой лев??, какви заплати (в смисъл достойни ) според generous auto вземат тези хора?, и на края generous auto ти да не си някой от ПР-ТЕ НА КОМПАНИЯТА?, искаме човек вътре в нещата да ни обяснява тези неща, а не няко СТЪКМИСТ
generous auto написа:Второ тази информация която искате е конфиденциална , но ще се опитам да Ви отговоря .
Заплатите на служителите на фирмата са повече от достойни , а това се доказва от липсата на текучество във фирмата .
Относно твърдението за частите не искам да давам определения за човека който го е измислил и написал , но поглеждайки местонахождението на човека ( най-големия автоджамбазки район ) не ме учудва написаното , повярвайте ми това неможе да си го позволи който и да е официален сервиз.
Относно технически въпроси сме готови да дадем бърз и компетентен отговор .
Повярвайте ми дебати от подобен род ни натоварват много и за никой не са приятни , дайте да се занимаваме с техника а не с клюки и слухове .
Не разбрах какво значение има местожителството, но явно от определени райони хората не могат да си задават въпросите, защото са от тези райони ... има логика :ches: сигурно, но аз не мога да я проумея.
Но нека се съсредоточим върху ала-бала-та на специалиста - "Относно технически въпроси сме готови да дадем бърз и компетентен отговор .
Повярвайте ми дебати от подобен род ни натоварват много и за никой не са приятни , дайте да се занимаваме с техника а не с клюки и слухове ."

Давам!
stinbg написа:Колко хубаво е че си имаме представители на марката готови да отговарят на въпроси и понеже из форума се говори за проблеми със скоростни кутии на Авео с мотори 1.2 искам да попитам екипа на Дженеръс ауто какъв точно е проблема с тази кутия и защо клиента бива принуден да плаща за грешките на производителя. Благодаря!
Толкова е учтиво, че чак се чудя аз ли съм го писал, но да видим отговора ...
generous auto написа: ...
Ами няма отговор, сигурно и Бургас е в районите без право на отговори, но пък никъде не пише че съм от Бургас, странно :ches:

П.С. Колега разбирам, че си с чисто рекламна цел тук - ама много от рано замириса на комерсиализация. С псевдо-учтивост няма да ме убедиш в "чистите си идеали". Остани си със здраве и ала-бала! Моите технически въпроси към теб се изчерпаха.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ivoachov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 36
Регистриран: 05 апр 2011 20:31
МПС: lacceti 1.4 16v, cruze 1.6
От: Dupnitsa
Име: ivoachov

Re: Предложение от GENEROUS AUTO

#21 Непрочетено мнение от ivoachov » 07 дек 2011 07:30

и аз не го разбрах това с местожителството, но моля ви, въпросите мисля, че са си зададени и си остават без отговори..., а що се отнася до техническите такива, то се вижда, че това не е нашия човек
LACCETI 1.4

generous auto
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 01 юни 2011 11:45
МПС: CHEVROLET
От: СОФИЯ , БУРГАС

Re: Въпроси към Generous Auto

#22 Непрочетено мнение от generous auto » 07 дек 2011 10:15

Здравейте ,
Да интересно двете последни мнения като че ли са се копирали едно в друго и намерението е доста прозрачно , но както и да е .
На конкретния технически въпрос отговарям картко и ясно , проблем няма ( няма сменена нито една скоростна кутия по гаранция ) и това е техническо решение на производителя , а това се потвиждава от факта че изискването за маслото не се появява в последствие а е заложено в сервизната книжка , т.е. не е проблем който е открит по време на експлоатацията на модела а е така заводски заложен.
Поздрави
екипа на Дженеръс ауто

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Въпроси към Generous Auto

#23 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 дек 2011 15:59

Извинявам се за въпроса - stinbg, защо се повдига въпроса с тея кутии?
(някой се е оплаквал ли?)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Въпроси към Generous Auto

#24 Непрочетено мнение от stinbg » 07 дек 2011 17:30

http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... =27&t=2464" onclick="window.open(this.href);return false;
носят се слухове, а щом има слухове, значи нещо не е наред.
Другото съмнително е, че лично аз за първи път чувам за смяна на масло в скоростна кутия, а пък на 15 000 е абсурд някакъв - те направиха автоматиците вече с несменяемо масло, Шевролет сменят маслото на механични скорости - след 100 години автомобилостроене напредваме бързо ...
По интересното е че производителя на въпросните скорости твърди, че не е необходима смяна на маслото (освен при много тежки натоварвания ). Все пак този мотор с тези коне си е яко натоварване.Скоростите на Авеото са F17 MEM.
http://www.gmpowertrain.com/EuropeVehic ... eTest.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Въпроси към Generous Auto

#25 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 дек 2011 18:07

stinbg написа:носят се слухове, а щом има слухове, значи нещо не е наред.
Другото съмнително е, че лично аз за първи път чувам за смяна на масло в скоростна кутия,
На слухове не вярвам (дори напротив - заострят вниманието ми кой има интерес от даден слух), а и не всички решения на производителя са логични и обясними за незапознати с 'кухнята'...
Иначе на всичките ми коли след Опела смяната на маслото в ръчната скоростна кутия е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО през различен период от време (на последната - през 75х.км)...
В същото време ми е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА смяната на спирачна течност през 30х.км, а мога да те уверя, че Маздата има разкошни, безпроблемни и безкомпромисни спирачки...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gogo67
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 07 юни 2010 20:49
МПС: Шевролет Круз 2.0VCDI 125+ к.с
От: Оряхово

Re: Въпроси към Generous Auto

#26 Непрочетено мнение от gogo67 » 07 дек 2011 23:36

Аз също не очаквах, че ще бъда допуснат в халето просто ей така да погледам. И това извинение с изискванията по безопасност на труда при добро желание се оправя точно с няколко минутен инструктаж и съответните подписи в Дневника за инструктаж за пред Държавните структури |( и това при условие, че ще извършвам някаква дейност- а аз само ще гледам. Естествено необходим ми е и придружител, защото въпреки притежаваната от мен V-та квалификационна група по БТ, може пък да направя някоя беля :tmi:.

А през стъклената стена на сервиза в Дружба дали ще мога да преценя колко масло източват от двигателя и съответно колко доливат :ches: - основателно съмнение!
Ясно е едно - автомобила ми ще бъде обслужен в друг сервиз. Както някой беше написал - доверие лесно се губи и трудно се печели.

Всъщност дали някой от форума е посещавал този сервиз и е останал доволен?

Тук могат да помогнат модераторите - съжалявам, нямам възможност да чета всички мнения :$

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Въпроси към Generous Auto

#27 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 дек 2011 00:24

Адаш, нямам поглед върху конкретния сервиз.
Но доводите ти ми се струват недостатъчно прецизирани...
Тъй-като по принцип работя в доста опасна среда (големи мощности, ток, височини, големи маси, подемни механизми, опасни газове и т.н.) съм се нагледал на западния маниер на работа - човек, който няма работа в опасния сектор не се допуска там, дори и да има 100 сертификата.
И напълно подкрепям този начин на работа.
Може да те удари нещо, а може ти да се подпреш някъде и например да свалиш подемник...
И кого да гони след това фирмата-собственик: всичко е станало на нейна територия...
За маслото - никога не съм се чудил колко са източили: мога да ВИДЯ колко масло наливат и мога да погледна щеката.
А и при смяна на масло то няма да остане чисто ако имаш несменени например 0.5 литра от старото черно масло.
Струва ми се дребнаво да се занимавам с такива работи - хората, които са ме обслужвали във Варненските сервизи са били коректни....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Въпроси към Generous Auto

#28 Непрочетено мнение от stinbg » 08 дек 2011 10:26

slowtraveler написа:Иначе на всичките ми коли след Опела смяната на маслото в ръчната скоростна кутия е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО през различен период от време (на последната - през 75х.км)...
Тоест за теб смяна на маслото на скоростите заедно с това на двигателя е нормално ... щото на мен хич не ми изглежда наред тая работа. Ясно е че поне през 100 000 км е хубаво да се сменя маслото, защото се окислява и си губи свойствата, но 15 000 ми звучи като проблем пък ако искат и 100 "специалиста" от страна на вносителите да ми обясняват, че такъв няма ...

100+ лева платих за 1,5 литра от въпросното масло на ТО1 ( не знам какви са им заплатите, но надницата им се връзва около 200 лв/час - аз лично съм сменял масло на скорости и отнема от 10-15 мин. ). Няма да изпадам в подробности за компетентност и качество, но последното място на което бих си сменил маслото ако не ме изнудваха с гаранцията щеше да е ОТОРИЗИРАН ДИЛЪР - бла-бла.
Life's a journey, not a destination

generous auto
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 01 юни 2011 11:45
МПС: CHEVROLET
От: СОФИЯ , БУРГАС

Re: Въпроси към Generous Auto

#29 Непрочетено мнение от generous auto » 08 дек 2011 11:09

Здравейте ,
Нямам какво да добавя . Глобалния администратор го е написал точно така както трябва да е . Искам само да добавя че ако искаме да се мерим със задняците трябва първо да се научим да спазваме предписаните правила и норми и после да имаме изисквания , а при нас е обратното (слагаме каруцата пред коня ) няма как да стане . Така всички последващи тиради са излишни , каквото и да се напише предубеността на колегата не може да се промени , това вече ми изглежда като лично заяждане или това е просто колега от друг официален сервиз , ако е така аз мисля че не се прави така (лично мнение ) .
Поздрави
екипа на Дженеръс ауто

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Въпроси към Generous Auto

#30 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 дек 2011 11:21

stinbg написа:Тоест за теб смяна на маслото на скоростите заедно с това на двигателя е нормално ...
Не, 15х.км ми се струва пресилено, но така е решил производителя.
Аз съм на принципа - когато нещо не ме устройва - го сменям. Като избирам нещо, преценявам всички страни на въпроса.
Пример - фиатчето дето го взех пред 2 месеца е с ТО на 30х.км. (масла и филтри).
За гаранционния период 100х.км моя човек ще се види с официалния сервиз всичко на всичко 3 (три) пъти ако няма проблеми.
Въобще не ме притеснява смяната на маслото там - предпочитам колата да я пипат хора, които са 'пипали' конкретния модел/марка, и с оригинални консумативи (били те добри или лоши - стандартни са). Тридесет минути - и отново съм на пътя.
За 100х.км дори да ми вземат със 100лв отгоре на посещение, това са 300лв 'загуба' за 100х.км. - можеш да сметнеш колко е това в разход л/100км - едно отпускане на педала и си избил тройно разликата.

А не да ми обясняват в 'гаражния' сервиз как дадена присадка в незнайното масло ще ми намали разхода поне 30%, а двигателя след 300-400х.км ще изглежда като нов. И да се чудят как да свалят дадена кора без да и счупят чоповете.

Въпрос на конкретно виждане...

П.С. Твърдо не смятам, че всички частни сервизи са така. Но ако нямаш дългогодишна практика с конкретен сервиз вероятността да попаднеш на некоректен такъв е доста по-голяма отколкото във фирмен.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”