От смяна на масло към бояджийски услуги...

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

От смяна на масло към бояджийски услуги...

#1 Непрочетено мнение от ogi » 15 дек 2010 22:12

Преди 10 дни оставих колата на сервизче с елементарната услуга - смяна на масло.
/засега няма да споменавам кой е и къде се намира, в зависимост от мерките, които ще предприеме по въпроса, но след това ще кажа какво е станало, че има замесен и член на форума/
След като оставих колата помолих за преглед на окачване (чувам леко ромолене в предницата), ръчна спирачка (има луфт и трудно хваща), рейки скоростен лост (има луфт на лоста).
Казах, че колата няма да ми трябва следващата седмица, тъй като колега е наред да вози ( с идеята за по-детайлен преглед и спокойствие и идеалното спокойствие да разчитам, че някой от форума съдейства и не би си позволил типични софийски сервизни действия и машинации ;) ).
След седмица звънях и питах какво се случва и получавах следващите дни отговор, че не могат все още да намерят "пеперудата" за тази кола, била невъзможна за откриване по магазините.
Днес, след като бе мой ред, вече 3 дни, да карам колегите с моята кола и на шофиращият колега му се появи проблем в чисто новият амортисьор, който бе сменил скоро комплект 2бр., защото заради намеса на други майстори по тампона горе са му прецакали самия амортисьор и почна да думка здраво в купето. Реших сам да си диря въпросната част и да си взема колата и да оставим неговата...

Отидохме там и разчистих моята кола от снега, беше паркирана на тясна заледена уличка с добър наклон, никое от оплакванията ми не бе удовлетворено: скоростния лост - няма я пеперудата никъде в софия, ръчната спирачка - не е забелязан дефект, окачаването е перфектно, кормилната рейка е зле (това си го знам, така я купих колата - доливам половин литър хидравлична течност на година, волана е перфектен).

Запалих мотора да загрее и разтопи леда и забелязах, че не свети заден габарит, в тъмницата пред сервиза тупнах стопа, дали няма лош контат и се загледах в нещо лъскаво по него и...забелязах, че липсва пластмаса от там - стопа беше счупен, светнах фенерчето на телефона и видях удар - одрана боя до стопа, смъкната боя по бронята и счупен стоп.

Казах това на майстора и той не бил забелязал, взе да се вайка колко щял да му излезе този ремонт и взе да звъни на приятели да ми търси стоп и да ме пита колко струва. Каза, че никога повече нямало да приеме отговорност за паркирана кола и дрън-дрън... После като му споменах, че и бронята е засегната, той взе да споменава вълшебното "ще видим", ела после, не знам кой ще го направи това, много пари ще струва и т.н.

Лошото е, че сервизчето е квартално и няма никакви документи за нищо, предполагаше се елемнтарна процедура...

Вашите съвети как да процедирам? (ако може да се прескочат основните изпуснати слаби точки)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 дек 2010 22:20

Документирано ли е оставянето на колата в "сервизчето"?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#3 Непрочетено мнение от ogi » 15 дек 2010 22:27

dsuzunov написа:Документирано ли е оставянето на колата в "сервизчето"?
Не е, реших да разчитам на коректността към членове на форума :) Знам, че всичко си е за моя сметка, просто очаквам някакви предложения за някакви действия...абе май нищо не очаквам...просто така да ви припомня да си бъдете враждебни към всеки и всичко.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 дек 2010 22:34

Иди в Полицейското управление, на чиято територия е сервиза и пусни заявление за увреждане.
Процедурата е следната:
Оглед на автомобила, със съответното заснемане на щетите, разпит на тъжителя ( ти) и завеждане на досъдебно производство.
След всичкото това, иди при собственика и му предложи да ти възстанови щетите, а в замяна ти да изтеглиш жалбата.
Може и да се съгласи.
Другите (груби) варианти се квалифицират като самоуправство.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#5 Непрочетено мнение от ogi » 15 дек 2010 22:42

Благодаря за съвета, на първо време ще изчакам какво ще предприеме майстора като лична ангажираност (те са паркирали колата на въпросното опасно място), после ще му мисля... Между другото имах някакво шесто чувство и не знам защо си мислех такава ситуация и за двете неща - щета при сервиза, това че позволих дори елементарна намеса намеса без никакъв документ, докато ми нямаше колата...ама от личен опит севизите, които предлагат документи в София правят пак бели, но вземат неколкократно по-големи суми за "ремонт"... Пусти му карък...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 дек 2010 22:44

Ако е достатъчно интелигентен сам ще уреди възстановяването на щетите.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 дек 2010 22:59

Izparitel написа:Ако е достатъчно интелигентен сам ще уреди възстановяването на щетите.
Да, обаче първо трябва да се стресне, за му е като обица на ухото.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 дек 2010 23:31

Ако наистина е колега от форума, би трябвало да е наясно какво става с имиджа му /поне тук при нас/, ако не е коректен.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#9 Непрочетено мнение от The Stig » 16 дек 2010 02:46

Наистина неприятна ситуация... Ogi нещо нямаш късмет със сервизите и майсторите.
Ако е колега от форума и не се разберете, може да го ''похвалиш'' пред нас... :dknow:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#10 Непрочетено мнение от ogi » 16 дек 2010 18:10

В крайна сметка се договорихме майстора да ми вземе стопа, другото си остава за моя сметка, което е нещо, като се има предвид, че при липсата на каквито и да било документи, можеше да е нищо и само разправии...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 дек 2010 18:42

Току що, на кръстовище едно Ауди 100 от старите се спря в мен.
Резултат:
на Нубирата спукана боя на задната броня и веждата на ъгъла.
на Аудито-счупени фар, броня, мигач и предна решетка
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#12 Непрочетено мнение от ogi » 16 дек 2010 18:44

:doh:
...наистина както казват по радиото - по това време най-добре ако може да не се шофира въобще!!!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#13 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 дек 2010 21:46

ogi написа::doh:
...наистина както казват по радиото - по това време най-добре ако може да не се шофира въобще!!!
Какво му е на времето?! Просто който не е сигурен в колата и възможностите си, да не кара и проблемите ще се сведат до минимум. :ches:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#14 Непрочетено мнение от ogi » 16 дек 2010 22:30

Fantomasss написа:
ogi написа::doh:
...наистина както казват по радиото - по това време най-добре ако може да не се шофира въобще!!!
Какво му е на времето?! Просто който не е сигурен в колата и възможностите си, да не кара и проблемите ще се сведат до минимум. :ches:
Аз като съм се осигурил с нови и скъпи гуми, здраво окачване, пълна изправност на светлините, сигурни спирачки и работещ ABS какво получих? Не мисля, че се изказа добре...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: От смяна на масло към бояджийски услуги...

#15 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 дек 2010 22:55

Офтопик:
Точно визирам такива като този дето те е ударил, такива да не карат, а за теб нищо не съм споменал. Мисля, че добре съм се изказал...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”