Тенекиджийски истории

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Тенекиджийски истории

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 ное 2010 23:35

Преди няколко дни установих, че ме е "забърсал" някакъв бял автомобил. Предполагам, че някой не се беше справил с "успоредното" паркиране. Имаше съвсем леко огъване на калника и прилежащата част на бронята плюс издраскване на боята при което беше останала част от боята на "агресора". Добре, че фара не беше счупен!

Изображение

Изображение

От тенекеджийство не разбирам, но поне според мен пораженията бяха незначителни.
Поне до колкото съм чел по форумите проблема с тенекиджиите е сложен. :ches: Така или иначе попаднах на тенекиджия за когото информацията беше, че работел добре. Човека видя колата, каза, че боята не е свалена, а има останала боя от другата кола и евентуално може дори да се мине без боядисване. С китване и боядисване щяла да стане много добре.
В интерес на истината външния вид на Нубирата е като на немска каска от войната и поисках, ако наистина се окаже, че не се налага задължително боядисване, да не го прави.

След ден и половина си получих колата в това състояние:

Изображение

При изправянето беше паднала боята по ръба и се беше показал метал. В последствие се оказа, че фара някак странно се клати и бързо стана ясно защо. Фара беше монтиран накриво и се държеше само на два болта - този най-отгоре и на един откъм радиатора

Изображение

Болта в задната част на фара не беше хванат с гайка и не достигаше изобщо до планката

Изображение

Оказа се, че и гнездото за мигача на фара е счупено, но е възможно да е пострадало при "забърсването" /само дето ме съмнява, че нещата не стоят така/.

Естествено хванах фара на мястото му с всички болтове и ...

Изображение

разбрах, защо фара е бил монтиран така - за да прикрие появяващия се огромен процеп между него и калника.

ddad Просто нямам думи!

Понеже това било необичайно за майстора ще спестя данните за него. Впрочем, тогава го видях за пръв път и изключвам вероятността да ми има нещо зъб.

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Тенекиджийски истории

#2 Непрочетено мнение от botzi » 21 ное 2010 00:47

Ее тва е..... :@ :swear: Мизерници нещастни.По-добре сам да го беше оправял или вобще да не го пипаш.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Тенекиджийски истории

#3 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 ное 2010 01:15

Понеже това било необичайно за майстора ще спестя данните за него. Впрочем, тогава го видях за пръв път и изключвам вероятността да ми има нещо зъб.
Недей да бъдеш толкова толерантен.
Пусни го във форума на кучетата, да му гризнат главата.
Аз бих похапнал от него, но ми идва далече тая София.
Тая гадюха не трябва да пипа метал повече.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Тенекиджийски истории

#4 Непрочетено мнение от The Stig » 21 ное 2010 01:20

Надявам се, не си му платил за ''услугата'' ....
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Тенекиджийски истории

#5 Непрочетено мнение от ogi » 21 ное 2010 09:44

Хайде де, кажи кой е тоя "майстор"...
Нужно ли е и други от четящите този форум да попадат на него?
Всъщност нали за това е форума - човек да се осведомява за такива неща примерно.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Тенекиджийски истории

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 ное 2010 11:08

Гледайки как е разтеглил метала с чук, вместо да го изкриви с натиск, а и историята с фара, ми се струва, че това не е необичайно за този 'майстор', а просто толкова си може.
Наистина е добре да пуснеш координатите му, за да се избягва посещение при него...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Тенекиджийски истории

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 ное 2010 17:54

-и да му гризнем джигера!!

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Тенекиджийски истории

#8 Непрочетено мнение от botzi » 21 ное 2010 22:17

Тва е пълна гавра,аз мисля,че почти всеки който посещава тоя форум ще се справи много по-добре.Не мога да разбера защо някой хора ни мислят и правят не на маймуни а на...И мен са ме премятали разни много ''прехвалени'' тенекеджий ама поне резултата в началото е бил добър и в последствие съм разбирал,че работата не е свършена като хората.А тва се едно малко детенце си е играло с боички,чукче и винтчета :swear: и като за капак се е опитало да замаже грешките си,ама то няма накъде повече.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Тенекиджийски истории

#9 Непрочетено мнение от Fantomasss » 21 ное 2010 22:35

Егати и "майстора"... :@ Аз освен, че не бих му платил, даже ще му искам обезщетение, че може и някой шамар да си закара в къщи за дриснята дето я е сътворил. Изтипосай го тука да го разтегнем на тезгяха...
:devil:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”