Каргоекспрес, Варна

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Каргоекспрес, Варна

#1 Непрочетено мнение от Proximus » 12 авг 2010 19:09

Впечатленията ми от сервиза на Каргоекспрес във Варна са се оформили на база 2 ремонта и един технически оглед.
Първият път оправяха ожулената ми броня + надран халоген. Бяха ми дали час за след три седмици, после я държаха още седмица за да свършат тази тривиална работа. Иначе без забележки по изпълнението.
Вторият път беше за възтановяване от доста сериозен страничен удар. Приеха я след седмица и я държаха месец и половина. Приемчика макар, че не бе особено учтив, бързо бързо осигури да ми направят второ поръчително с допълнителни "пропуснати" щети (имам късмета офиса на Евроинс да е до сервиза на Каргоекспрес), предупреди ме че щяло да отнеме месец и половина... да не съм го натискал. И на пролет колата бе готова :) Отново без забележки, по мнението на познат майстор много добре са се справили. Само дето багажника ми беше изпразнен от едно одеало, hand-made кора, стирка за стъкло и някои други боклуци.
Последно ходих за обслужване на 15000км. Смяна масло, маслен филтър, оглед, върнаха ми половин литър масло, общо 140лв и 1 час време. Получих и печат в сервизната книжка. Всичко хубво, но пропуснаха да подпечатат гаранционната книжка. Останови го баща ми, седмица по късно след като светна лампата на еърбега и ходи пак там. Напомнил им, онези се направили пак на луди. Чак от втория път са си свършили работата. Хубав начин да свалят гаранцията от автомобила ;)

И друго за тях... адски натоварени са и доста се бавят със всичко. Когато се взима колата за по-дълго време нямат практитка да дават нещо като входящ номер. И когато се обадиш да питаш какво става с колата ти се почва едно безкрайно питане на колеги, майстори по модел и цвят за статуса и т.н. Моите проблеми за сега са били предимно тенекиджийски, ако има колеги са ходили при тях с по-завързани проблеми, да споделят :)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Каргоекспрес, Варна

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 авг 2010 20:28

Доста пъти съм посещавал този сервиз - от около 12-14 години с Опелите...
Никога за тенекеджиски услуги. Но за механичен ремонт (що годе стандартен) винаги са действали експедитивно.
Сменял съм предни лагери главина - 1.5 часа, чупени клапани (скъсан ремък - ремонт 1 ден), алтернатор - 2дни (доставка изправител и стабилизатор), смяна предно стъкло - 1 ден, и стандартни обслужвания + смяна спирачна течност...
Сега трябваше да отида да сменя маслото на Калосчето, но все не ми остава време.... Май ще го сменя някъде другаде...
От 1-2 месеца махнаха Маздата от този сервиз (направиха си отделен) и не знам кой от момчетата е отишъл в новия сервиз..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Каргоекспрес, Варна

#3 Непрочетено мнение от pepe » 13 авг 2010 18:39

Хубава тема е заформил колегата.За този сервиз и моите неволи по време на гаранционното обслужване съм писал толкова много тук във форума,че да не задълбавам отново.Един е извода до който съм стигнал - жалко , че няма втори сервиз за Варна , защото този за нищо не става и се моля да не ми прави проблем Калоса защото иначе кофти работа. Само ще споделя с вас последното ми посещение за смяна на масло в понеделник тази седмица при записан час 8.30 часа и закарвайки колата на време ми заявяват , че компютрите не работят от събота .Добре ,разбираме се за час 14.00. Закарвам колата и чакам точно 20 минути за да се появи точно този приемчик с който съм говорил , след което вкараха колата в халето и направо я забравиха , а аз вече достатъчно изнервен в 15.15 питам това масло дали е налично или...? Приемчика ме погледна смутено и заяви че го точели в момента . В 15.45 колата беше със сменено масло, а аз изглеждах така :envy: .Съдружника ми ме избазика да си проверя чарковете дали не са ми подменили половината за това време :lol: .Следващия път ще си купя маслото и филтъра и ще се спасявам на друго място.

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”